23.03.2021
Провадження №3/389/9/21
ЄУН 389/27/21
Постанова
іменем України
23 березня 2021 року місто Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Савельєва Оксана Валентинівна, розглянувши матеріали, які надійшли від СРПП Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №054349 від 01.01.2021 вбачається, що ОСОБА_1 , о 19 годині 10 хвилин 01.01.2021, на автодорозі с.Трепівка - с.Казарня, а саме біля с.Нова Поляна Знам'янського району Кіровоградської області, керуючи транспортним засобом SKODA OCTAVIA TOOR, номерний знак НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп'яніння, запах з порожнини рота, нечітка мова, порушення координації рухів, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою алкотестера «Драгер» та від проходження в установленому законом порядку медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. ОСОБА_1 в присутності свідків відмовився надавати пояснення та підписувати протокол.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав. Пояснив, що 01.01.2021 він їхав додому в с. Казарня Знам'янського району Кіровоградської області по автодорозі с.Трепівка - с.Казарня. Через дорогу перебігала собака, і він, намагаючись уникнути зіткнення з твариною, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору, у зв'язку з чим, автомобіль зазнав механічних ушкоджень. Він викликав знайомого, який відвіз його додому. Приїхавши додому, він випив горілки, після чого ліг спати. Приблизно через три години до нього додому приїхали співробітники поліції, які запропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, але він відмовився.
Суддя, дослідивши письмові матеріали справи, відеозаписи з DVD-R диска,протокол про адміністративні правопорушення серії ОБ №054349 від 01.01.2021, схему місця дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 01.01.2021, пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , витяги з бази «Армор», довідку про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія серії НОМЕР_3 , розписку ОСОБА_2 про зобов'язання взяти автомобіль під свою відповідальність, прийшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
Відповідно до п. 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок), огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до положень вищевказаного Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно п.п. 2, 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 №1452/735 (далі Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Відповідно до ст. 6 Інструкції, огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Як вбачається з матеріалів справи, у тому числі з відеозапису, поліцейським протокол про адміністративне правопорушення складений за відмову ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння за місцем проживання останнього через одну годину після скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Доказів керування 01.01.2021 о 19 год.10 хв. ОСОБА_1 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння, а так само його відмови від проходження огляду на стан сп'яніння після зупинки (на місці зупинки) транспорнтого засобу, матеріали справи не містять.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 124, п. 1 ч. 1 ст. 247, 280, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 291 КУпАП, суддя,
постановив:
Провадження у справі про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Савельєва
Постанова судді набрала законної сили « _____» ________________ 20___ року.
Строк пред'явлення до примусового виконання до « _____» ________________ 20___ року.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Савельєва