Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Рішення від 24.03.2021 по справі 907/912/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а

e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

24.03.2021 м. Ужгород Справа № 907/912/20

Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи №907/912/20

за позовною заявою Закарпатського обласного центру зайнятості, м. Ужгород до товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП», м. Ужгород про стягнення суми 72.281,04грн. -

Без повідомлення (виклику) учасників справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідача про стягнення суми 72.281,04грн. переплат вартості поставленого природного газу за Договором від 26.09.2018 №17-547/162 на постачання природного газу, посилаючись на норми ст.ст. 208, 215, 216 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно з ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є, зокрема, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно з ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З огляду на наведене, оскільки справа №907/912/20, не є складною в розумінні норми ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд здійснює розгляд даної справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Так, будь-яких клопотань щодо розгляду спору з повідомленням (викликом) сторін подано не було, у зв'язку з чим, враховуючи також, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про розгляд справи без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 19.01.2021 суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; визначено відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали, для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, та, встановлено сторонам строк для подання відповіді на відзив (позивачем) та заперечень (відповідачем) (якщо такі будуть подані) не пізніше 01.03.2021.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Ухвала суду від 19.01.2021 була надіслана відповідачу на його електронну адресу, що міститься в матеріалах справи.

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позов у визначений у відповідності до положень Господарського процесуального кодексу України строк не скористався. У встановлений судом строк відповідачем не подано до суду відзиву на позовну заяву позивача.

Згідно ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Оскільки відповідач не скористався своїми правами на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Судом також враховано, що згідно з приписами п. 6.1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані позивачем матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2018 року на веб-сайті "Prozorro - публічні закупівлі" було оприлюднене оголошення №UA-2018-08-06-000560-b Закарпатським обласним центром зайнятості про проведення відкритих торгів щодо закупівлі природного газу, ДК021:2015:09120000-6 - Газове паливо", кількість товару 43254 куб.м., з очікуваною вартістю закупівлі 489 865,00 грн.

Згідно з протоколом засідання тендерного комітету Закарпатського обласного центру зайнятості від 29.08.2018 №35 прийнято рішення про намір укласти з ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" відповідний договір.

За результатами проведеної процедури закупівлі, 26 вересня 2018 року між Закарпатським обласним центром зайнятості (далі - Позивач) та товариством з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНССЕРВІСГРУП» (далі - Відповідач) було укладено договір № 17-547/162 на постачання природного газу (далі - договір), відповідно до умов якого Постачальник зобов'язується передати у власність Закарпатському ОЦЗ у 2018 році природний газ, а Закарпатський ОЦЗ зобов'язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, що визначені Договором.

Річний плановий обсяг постачання газу, у відповідності до п. 1.2. договору, складав 43 254 куб. м.

Згідно з п. 3.2. договору ціна газу, на момент укладання договору, становить 7700,00 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ - 1540,00 грн., всього з ПДВ - 9 240, 00 грн. за 1000 куб.м.

Відповідно до п. 3.3. договору ціна, зазначена в п. 3.2. договору, може змінюватись протягом дії договору. Зміна ціни узгоджуються шляхом підписання додаткової угоди до договору.

Пунктом 3.6. договору передбачено, що загальна сума договору складається з місячних сум вартості поставленого Закарпатському ОЦЗ за даним Договором і становить 399 666,96 грн. (триста дев'яносто дев'ять тисяч шістсот шістдесят шість грн., 96 коп.), у тому числі ПДВ 66 611,16 грн.

Згідно пункту 11.6. договору усі зміни та доповнення до договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими представниками Сторін та скріплюються їх печатками (за наявності).

У відповідності до п. 11.2. договору Сторони цього договору домовились, що у відповідності до частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема: - зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

27 вересня 2018 року між Закарпатським ОЦЗ та Постачальником було укладено Додаткову угоду №1 до договору, згідно якої сторони виклали п. 3.2. договору в наступній редакції: «Ціна газу з урахуванням тарифів на його транспортування становить 8 446,67 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 1693,33 грн., всього з ПДВ - 10 160,00 грн.». Відповідно до п. 1.3. вказаної Додаткової угоди загальний обсяг постачання газу становить 39,337299 тис. куб.м. 3гідно з п. 4 цієї Додаткової угоди дана додаткова угода набирає чинності з 27 вересня 2018 року і є невід'ємною частиною договору.

28 вересня 2018 року між Закарпатським ОЦЗ та Постачальником було укладено Додаткову угоду №2 до Договору, згідно якої сторони виклали п. 3.2. Договору в наступній редакції: «Ціна газу з урахуванням тарифів на його транспортування становить 9 312,50 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 1862,50 грн., всього з ПДВ - 11175,00 грн.». Відповідно до п. 1.3. вказаної Додаткової угоди загальний обсяг постачання газу становить 35,7643812 тис. куб.м. Згідно з п. 4 цієї Додаткової угоди дана додаткова угода набирає чинності з 28 вересня

2018 року і є невід'ємною частиною Договору.

29 жовтня 2018 року між Закарпатським ОЦЗ та Постачальником було укладено Додаткову угоду №3 до Договору, згідно якої сторони виклали п. 3.2. Договору в наступній редакції: «Ціна газу з урахуванням тарифів на його транспортування становить 10 241,67 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 2 048,33 грн., всього з ПДВ - 12 290,00 грн.». Відповідно до п. 1.3. вказаної Додаткової угоди загальний обсяг постачання газу становить 32,5196875 тис. куб.м. Згідно з п. 4 цієї Додаткової угоди дана додаткова угода набирає чинності з 01 жовтня 2018 року і є невід'ємною частиною Договору.

30 жовтня 2018 року між Закарпатським ОЦЗ та Постачальником було укладено Додаткову угоду №4 до Договору, згідно якої сторони виклали п. 3.2. Договору в наступній редакції: «Ціна газу з урахуванням тарифів на його транспортування становить 11262,50 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 2252,50 грн., всього з ПДВ - 13 515,00 грн.». Відповідно до п. 1.3. вказаної Додаткової угоди загальний обсяг постачання газу становить 29,5721021 тис. куб.м. Згідно з п. 4 цієї Додаткової угоди дана додаткова угода набирає чинності з 01 жовтня 2018 року і є невід'ємною частиною Договору.

31жовтня 2018 року між Закарпатським ОЦЗ та Постачальником було укладено Додаткову угоду №5 до Договору, згідно якої сторони виклали п. 3.2. Договору в наступній редакції: «Ціна газу з урахуванням тарифів на його транспортування становить 12 387,50 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 2477,50 грн., всього з ПДВ - 14 865,00 грн.». Відповідно до п. 1.3. вказаної Додаткової угоди загальний обсяг постачання газу становить 26,8864419 тис. куб.м. Згідно з п. 4 цієї Додаткової угоди дана додаткова угода також набирає чинності з 01 жовтня 2018 року і є невід'ємною частиною Договору.

Отже, додатковими угодами № 3,4,5, які всі набрали чинності з 01.10.2018 року було збільшено ціну за одиницю товару з 11 175,00 грн., яка була визначена на підставі додаткової угоди №2, до 14 865,00 грн. та, відповідно, зменшено кількість товару з 35,7643812 тис. куб.м. до 26,8864419 тис. куб.м.

15.07.2019 року Господарським судом Харківської області було ухвалено рішення у справі №907/788/18 за вказаним позовом Закарпатського ОЦЗ до ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» про визнання недійсними додаткових угод №3 від 29.10.2018, №4 від 30.10.2018, №5 від 31.10.2018 до Договору №17-547/162 на постачання природного газу від 26.09.2018 року, яким позовні вимоги Закарпатського ОЦЗ задоволено, визнано недійсними вказані додаткові угоди.

01.10.2019 року Східним апеляційним господарським судом прийнято постанову про задоволення апеляційної скарги ТОВ «УКРТРАНССЕРВІСГРУП» та скасовано рішення Господарського суду Харківської області від15.07.2019 року.

23.01.2020 року Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду ухвалено постанову про задоволення касаційної скарги Закарпатського ОЦЗ, скасування постанови Східного апеляційного господарського суду від 01.10.2019 та залишення в силі рішення Господарського суду Харківської області від 15.07.2019.

Відповідно до Акту прийому-передачі природного газу №524 від 01.11.2018 року ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» передав, а Закарпатський ОЦЗ прийняв за жовтень 2018 року фактичні обсяги природного газу в загальному обсязі 0,48 тис. м. куб. на загальну суму 7135,20 грн. (сім тисяч сто тридцять п'ять грн. 20 коп.). Згідно з платіжним дорученням № 3259 від 29.11.2018 року Закарпатський ОЦЗ оплатив ТОВ «УКРТРАНССЕРВІСГРУП» вказану суму у повному обсязі.

Відповідно до Акту прийому-передачі природного газу №589 від 30.11.2018 року ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» передав, а Закарпатський ОЦЗ прийняв за листопад 2018 року фактичні обсяги природного газу в загальному обсязі 6,850 тис. м. куб. на загальну суму 101 825,26 грн. (сто одна тисяча вісімсот двадцять п'ять грн. 26 коп.). Згідно з платіжним дорученням №3218 від 28.11.2018 року Закарпатський ОЦЗ оплатив ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» вказану суму у повному обсязі.

Відповідно до Акту прийому-передачі природного газу №974 від 18.12.2018 року ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» передав, а Закарпатський ОЦЗ прийняв додатково за листопад 2018 року фактичні обсяги природного газу в загальному обсязі 1,434 тис. м. куб. на загальну суму 21316,42 грн. (двадцять одна тисяча триста шістнадцять грн. 42 коп.). Згідно з платіжним дорученням №3597 від 19.12.2018 року Закарпатський ОЦЗ оплатив ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» вказану суму у повному обсязі.

Відповідно до Акту прийому-передачі природного газу №1128 від 29.12.2018 року ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» передав, а Закарпатський ОЦЗ прийняв за грудень 2018 року фактичні обсяги природного газу в загальному обсязі 18,1224419 тис. м.куб. на загальну суму 242 460,15 грн. (двісті сорок дві тисячі чотириста шістдесят грн. 15 коп.). Згідно з платіжним дорученням №3626 від 21.12.2018 року Закарпатський ОЦЗ оплатив ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» вказану суму у повному обсязі.

За доводами позивача, які підтверджуються матеріалами справи період з 01.10.2018 року по 31.12.2018 року Закарпатський ОЦЗ, відповідно до умов Договору та чинних на той момент додаткових угод до цього Договору, отримав від ТОВ «УКРТРАНССЕРВІСГРУП» товару (природний газ) у загальній кількості 26,8864419 тис. м. куб. За вказаний період Закарпатський ОЦЗ здійснив оплату ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» за Договором за наданий природний газ у загальній сумі 372 737,03 грн. (триста сімдесят дві тисячі сімсот тридцять сім грн. 03 коп.)

Позивач вважає, що оскільки додаткові угоди №3 від 29.10.2018, №4 від 30.10.2018, №5 від 31.10.2018 до Договору №17-547/162 на постачання природного газу від 26.09.2018 року визнані судом недійсними, ціною природного газу згідно умов Договору, є ціна зафіксована у Додатковій угоді №2 від 28.09.2018 року 11 175,00 грн. за тис. м. куб. Відтак вартість переданого товару повинна становити 300 455,99 грн. Натомість, Закарпатський ОЦЗ здійснив відповідну оплату у загальній сумі 372 737,03 грн., що призвело до безпідставної переплати на користь ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» суми 72 281,04 грн. яку позивач просить стягнути як безпідставно збережені кошти.

Позивачем з метою досудового врегулювання спору направлено відповідачу претензію від 22.09.2020 року за вих. №1325-13 щодо відшкодування суми переплати оплаченої вартості поставленого природного газу, однак поштовий конверт повернувся відповідачу у зв'язку із закінченням терміну зберігання. Обставини неповернення відповідачем надмірно сплачених коштів і стали приводом звернення до суду.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Судом встановлено, що між сторонами було укладено договір №17-547/162 на постачання природного газу, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання параграфа 1 глави 30 Господарського Кодексу України та параграфів 1 і 3 глави 54 Цивільного кодексу України.

Частинами 1, 6 статті 265 Господарського кодексу України передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Реалізація суб'єктами господарювання товарів негосподарюючим суб'єктам здійснюється за правилами про договори купівлі-продажу. До відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.

Аналогічні положення містяться і у статті 712 Цивільного кодексу України, згідно з якою за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань.

15.07.2019 року рішенням Господарського суду Харківської області у справі №907/788/18, яке набрало законної сили визнано недійсними додаткові угоди №3 від 29.10.2018, №4 від 30.10.2018, №5 від 31.10.2018 до Договору №17-547/162 на постачання природного газу від 26.09.2018.

Згідно ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, обставини встановлені судовим рішенням по справі №907/788/18, яке набрало законної сили, повторного доведення не потребують.

Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна зі сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування (частина перша статті 216 ЦК України), тобто суд застосовує реституцію.

Зобов'язання з реституції виникають внаслідок недійсності правочину (його нікчемності чи визнання судом недійсним). Реституція є заходом, спрямованим на приведення майнового стану сторін недійсного правочину до стану, який вони мали до вчинення такого правочину. Вимога про повернення майна, переданого на виконання недійсного, зокрема нікчемного, правочину, за правилами реституції може бути адресована тільки стороні цього правочину. Крім того, реституцію можна застосувати лише у випадку, коли предмет недійсного правочину станом на час вирішення відповідного питання перебуває в тієї сторони недійсного правочину, якій він був переданий.

Частиною 2 ст. 208 Господарського кодексу України передбачено, що у разі визнання недійсним зобов'язання, кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні все одержане за зобов'язанням, а за неможливості повернути одержане в натурі - відшкодувати його вартість грошима, якщо інші наслідки недійсності зобов'язання не передбачені законом.

Зазначене кореспондується з вимогами ч. 3 ст. 1212 Цивільного кодексу України.

Із матеріалів справи, а саме: актів прийому-передач природного газу та платіжних доручень вбачається, що ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» передав, а Закарпатський ОЦЗ прийняв природний газ на загальну суму 372 737,03 грн. Позивачем сплачено ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» вказану суму у повному обсязі.

Із аналізу вищезазначених доказів, з огляду на визнання недійсними додаткових угод №3, №4, №5 ціна газу, повинна становити 300 455,99 грн. 26,8864419 (тис. м. куб.) *11175,00 (грн., ціна за 1 тис. м. куб.) = 300 455,99 (грн.), а не 372 737,03 грн.

У зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що відповідачем за поставлений газ надміру сплачено 72 281,04 грн. Вказана сума розрахована вірно, є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ст. 74 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування і подання доказів віднесено на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Закарпатського обласного центру зайнятості, м. Ужгород до товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП», м. Ужгород про стягнення суми 72.281,04 грн. - підлягають задоволенню повністю.

У відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Також, суд зауважує, що позивачем було сплачено суму судового збору у розмірі 2300,00 грн. згідно платіжного доручення №11900 від 24.12.2020 року, що на 198,00 грн. більше визначеного законом, у зв'язку з чим, така сума сплачена надмірно у збільшеному розмірі та підлягає поверненню з Державного бюджету України за клопотанням позивача, у відповідності до ч.5 ст.7 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 13, 73, 74, 76, 77, 86, 129, 180, 191, 195, ч. 1 ст. 202, ст.ст. 232, 233, 237, 238, 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Укртранссервіс - груп”, вул. Швабська, буд. 53, м. Ужгород, Закарпатська область, 88018, ідентифікаційний, Код ЄДРПОУ 39869593) на користь Закарпатського обласного центру зайнятості (88009, Закарпатська обл., місто Ужгород, вулиця Новака, будинок 45, Код ЄДРПОУ 02771546) суму 72 281,04 грн. (сімдесят дві тисячі двісті вісімдесят одна гривня 04 коп.), а також суму 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.) у відшкодування витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено: 25.03.2021.

Суддя О.Ф. Ремецькі

Попередній документ
95779257
Наступний документ
95779259
Інформація про рішення:
№ рішення: 95779258
№ справи: 907/912/20
Дата рішення: 24.03.2021
Дата публікації: 29.03.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Закарпатської області
Категорія справи: енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Зареєстровано (30.12.2020)
Дата надходження: 30.12.2020
Предмет позову: стягнення