Справа № 285/807/21
провадження у справі 3/0285/757/21
24 березня 2021 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Заполовська Т.Г., за секретаря судового засідання Матвіюк Т.М.,
за участі захисника Радзивіла В.О.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Новоград-Волинського РВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП невідомий,
за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно адміністративних матеріалів ОСОБА_1 15.02.2021 року о 02-07 год. по вул. Водопровідній в м. Новограді-Волинському керував автомобілем Geely CK, р.н. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9а ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.130 ч.1 КУпАП.
В судове засідання 24.03.2021 року ОСОБА_1 не прибув. Захисник Радзивіл В.О. пояснив, що його довіритель вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнає. Він не заперечував того факту, що випив 100 гр вина, проте не керував транспортним засобом. Захисник подав клопотання про закриття провадження по справі у зв'язку з тим, що протокол складено з грубими порушеннями закону, медичний огляд проведений не через дві години після зупинки.
Суддя, заслухавши пояснення захисника, дослідивши адміністративний матеріал, дійшла таких висновків.
Відповідно ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Згідно п.2.9 Правил дорожнього руху України водієві забороняється: а) керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду на стан сп'яніння регламентовано Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого наказом МВС та МОЗ 09.11.2015 року № 1452/735 (Далі Інструкція…).
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №002382 від 15.02.2021 року ОСОБА_1 15.02.2021 року о 02-07 год. по вул. Водопровідній в м. Новограді-Волинському керував автомобілем Geely CK, р.н. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9а ПДР України (а.с. 2).
Згідно вищевказаного протоколу ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, не заперечував зазначеного факту, давши пояснення, що випив 100 гр, ознайомлений зі змістом протоколу, поставивши особистий підпис, та не висловлював заперечень щодо його змісту, зокрема щодо порядку проведення огляду на стан сп'яніння чи з приводу керування ним транспортним засобом (а.с. 2).
Отже, протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факт учинення неправомірних дій, і є одним із джерел доказів, у силу положень ст. 251 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення підтверджується також висновком від 15.02.2021 року про перебування останнього в стані алкогольного сп'яніння (а.с. 3).
Заперечення захисника, що висновок не може бути взяти до уваги, суд вважає безпідставним, оскільки огляд ОСОБА_1 проведено в медичній установі відповідно до вимог, встановлених Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Посилання захисника, що у висновку відсутня кількість проміле, суд вважає безпідставними, оскільки кількість проміле зазначається в акті огляду, на підставі якого складається висновок, який зберігається у медичній установі.
Твердження, що при проведенні огляду на стан сп'яніння не було направлення спростовуються вказівкою у висновку, що ОСОБА_1 направлений на огляд інспектором СРПП Шевченком О.І.
Той факт, що факт керування ОСОБА_1 автомобілем було зафіксовано о 02-07 год. 15.02.2021 року, а огляд у медичному закладі проведений о 15-35 год. 15.02.2021 року свідчить про порушення працівниками поліції вимог щодо строків доставлення особи на огляд, проте не вказують на відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки проходження певного часу лише зменшує кількість алкоголю в крові та повітрі, що видихається.
Заперечення захисника, що його довірителю на місці зупинки не пропонували пройти огляд за допомогою приладу Драгер, що він не був відсторонений від водіння автомобілем та що він не керував автомобілем, суд сприймає критично, як спосіб захисту, оскільки адвокатом не долучено жодного доказу на підтвердження зазначених обставин.
Відтак суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність останнього, судом не встановлено.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд враховує всі обставини справи в їх сукупності, особу ОСОБА_1 , та накладає стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, що буде достатнім для виконання завдань провадження у справі про адміністративні правопорушення та необхідним для здійснення виховного впливу на порушника.
Також 17 березня 2021 року, набрав чинності Закон України № 1231-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху”, який визначає більш високий штраф у санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи, що порушення ОСОБА_1 вчинено до внесення змін до вказаного нормативного акту, суддя за принципом аналогії права застосовує ст. 5 КК України щодо зворотної дії закону про кримінальну відповідальність у часі та визначає розмір штрафу у попередній редакції закону, тобто у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
Також відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 27, 33-36, 40-1, 130, 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 5 Кримінального кодексу України, суддя
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.Г. Заполовська