Постанова від 23.03.2021 по справі 489/67/21

Справа № 489/67/21

Номер провадження 3-в/489/6/21

Постанова

Іменем України

23 березня 2021 року місто Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши заяву ОСОБА_1 про відкликання постанови та припинення стягнення

встановив

16.03.2021 заявник ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про відкликання виконавчого листа та припинення стягнення, мотивуючи свою вимогу тим, що 18.02.2021 його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в сумі 340 гривень в дохід держави та стягнуто судовий збір.

Штраф та судовий збір ОСОБА_1 оплатив 18.02.2021, однак йому стало відомо, що в Інгульському ВДВС у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління МЮ (м. Одеса) на примусовому виконанні перебуває вказана постанова. Заявник просить відкликати вказану постанову, оскільки він здійснив особисто оплату судового збору та штрафу у справі № 489/67/21.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення № 489/67/21, провадження № 3/489/428/21, ознайомившись із змістом поданої заяви та доданими до неї документами, судом встановлено таке.

Згідно зі ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом, який виніс постанову.

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Статтею 308 КУпАП передбачено, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

З матеріалів справи, а саме копії постанови № 489/67/21 від 18.02.2021 про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. в дохід держави, а також стягнуто судовий збір в розмірі 454 грн.

Заявником долучено оригінали квитанцій № 0.0.2020624931.1 від 18.02.2021 на суму 340 грн. та № 0.0.2020626280.1 від 18.02.2021 на суму 454 грн., однак про це не було повідомлено Ленінський районний суд м. Миколаєва, а тому постанова суду була направлена на примусове виконання.

Отже, наведені у заяві обставини підтверджені доданими до заяви доказами, з яких вбачається, що ОСОБА_1 сплатив штраф, накладений на нього постановою суду добровільно в день винесення постанови, тобто у строк, визначений ст. 307 КУпАП.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі: визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження" у разі закінчення виконавчого провадження у зв'язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчий збір не стягується, а стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню.

З урахуванням вищенаведених обставин та беручи до уваги те, що ОСОБА_1 вчасно сплатив штраф та судовий збір, не мав умислу ухилятися від сплати штрафу в добровільному порядку, суд приходить до висновку, що заяву ОСОБА_1 слід задовольнити та припинити виконання постанови Ленінського районного суду м. Миколаєва від 18.02.2021 про стягнення з нього штрафу та судового збору.

Керуючись ст. 304, 307 КУпАП, суддя

постановив

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати, такою що не підлягає примусовому виконанню постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва № 489/67/21 від 18.02.2021 у зв'язку з тим, що штраф в сумі 340 гривень та судовий збір в сумі 454 гривень добровільно сплачені ОСОБА_1 в межах 15 днів з моменту вручення йому постанови.

Відкликати з Інгульського відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) постанову Ленінського районного суду м. Миколаєва № 489/67/21 від 18.02.2021 без примусового виконання штрафу у розмірі 340 грн. та судового збору у розмірі 454 грн.

Копію постанови направити заявнику та Інгульському відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Кокорєв

Попередній документ
95764385
Наступний документ
95764387
Інформація про рішення:
№ рішення: 95764386
№ справи: 489/67/21
Дата рішення: 23.03.2021
Дата публікації: 26.03.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Інгульський районний суд міста Миколаєва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.03.2021)
Дата надходження: 17.03.2021
Розклад засідань:
18.02.2021 10:20 Ленінський районний суд м. Миколаєва
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОКОРЄВ ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕНТИНОВИЧ
суддя-доповідач:
КОКОРЄВ ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕНТИНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Яковина Володимир Володимирович
потерпілий:
Постащук Анатолій Святославович