Справа № 488/945/21
Провадження № 3/488/519/21
24.03.2021 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Торжинська Т.В., вивчивши матеріали, що надійшли з відділення поліції №3 в Миколаївській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП, -
До Корабельного районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу ВАБ №168872 від 15.03.2021 року, 10.03.2021 року о 22:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 була відсутня за місцем свого проживання, чим порушила п. 1 обмежень адміністративного нагляду, встановленого відповідно до ухвали Корабельного районного суду м. Миколаєва від 22.06.2020 року.
Відповідно вимогам п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Стаття 187 КУпАП, яка ставиться у провину ОСОБА_1 містить 1 та 2 частину, водночас в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена частина, за якою притягується до відповідальності особа.
Згідно зі статтею 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Під час підготовки до розгляду справи було встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення, в порушення вимог статті 256 КУпАП не зазначена частина нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
За положеннями ст. 254, 256 КУпАП, суд має право розглядати саме протокол про адміністративне правопорушення і матеріали справи в межах цього протоколу.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року зазначено, визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Беручи до уваги вищезазначені обставини, вважаю за необхідне повернути матеріали про адміністративне правопорушення до відділення поліції №3 в Миколаївській області для його дооформлення з метою усунення порушень, допущених під час його складання.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за статтею 187 КУпАП повернути до відділення поліції №3 в Миколаївській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Торжинська