Справа № 706/189/21
23 березня 2021 року м. Христинівка Черкаської області
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Олійник М.Ф.,
розглянувши матеріали, які надійшли від регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 212-3 КУпАП,
До суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 7 ст. 212-3 КУпАП.
Дослідивши наявні у справі матеріали, прихожу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, та про наявність підстав для направлення справи до регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області для належного оформлення, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає зазначеним вище вимогам закону.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутнє пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вказана вище обставина унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення відповідно до вимог закону.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 212-3 КУпАП, повернути до регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:М. Ф. Олійник