Справа № 704/170/21
Провадження № 1-в/698/27/21
24 березня 2021 р. Катеринопільський районний суд Черкаської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань - ОСОБА_2 , за участі: представника відділу поліцейської діяльності № 1 Звенигородського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області дільничного офіцера поліції сектору превентивної діяльності ОСОБА_3 , особи щодо якої подано клопотання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 . Раніше судимого, останній раз 25.03.2016 року Тальнівським районним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі. Звільнений від відбування покарання 27.07.2018 року, -
До суду надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .. В обґрунтування подання, заявник посилається на те, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони зловживає спиртними напоями, вчиняє адміністративні правопорушення, за що відносно нього були складені відповідні адміністративні протоколи та він був притягнутий до адміністративної відповідальності. При цьому він попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але незважаючи на попередження продовжував вчиняти адміністративні правопорушення та на профілактичні заходи не реагував.
В судовому засіданні представник відділу поліцейської діяльності № 1 Звенигородського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області подання підтримав, просив встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя та уточнив адресу місця проживання за якою буде здійснюватися адміністративний нагляд та межі адміністративного нагляду.
Особа, стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_4 в судовому засіданні не оспорював обставини, викладені у поданні та не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Відповідно до статей 1, 2, 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті «г» статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті «б» статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за тяжкий злочин, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, керуючись п. в ст. 3 та п. в ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд ,-
Подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності № 1 Звенигородського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 рік, застосувавши наступні обмеження:
1.заборонити вихід з будинку за адресою: АДРЕСА_1 з 22.00 до 06.00 години;
2.заборонити перебування у місцях де здійснюється торгівля спиртними напоями на розлив;
3. заборонити виїзд без дозволу відділу поліцейської діяльності Звенигородського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області в особистих справах за межі Звенигородського району Черкаської області;
4. зобов'язати реєструватися в Тальнівському відділенні поліції Звенигородського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, один рази на місяць, а саме: перший понеділок місяця.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення через Катеринопільський районний суд Черкаської області.
Суддя ОСОБА_1