ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
23 березня 2021 року м. Київ № 640/2300/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ""СТОРГЕ"
до Головного управління ДПС у м. Києві
Державної податкової служби України
про визнання рішень протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "СТОРГЕ" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, 136, кім. 34, код ЄДРПОУ 430099839) з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 43141267), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393, в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:
№9309125848 від 26 грудня 2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у тому числі ПДВ 20% 138 437,73 грн;
№9319122833 від 08 січня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у тому числі ПДВ 20% 151 805,76 грн;
№9319100886 від 08 січня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 78 333,33 грн;
№9319129132 від 08 січня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 8 944,60 грн;
№9319116013 від 08 січня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 4 328,27 грн;
№9319125616 від 08 січня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 14 333,33 грн;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні:
№ 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у тому числі ПДВ 20% 138 437,73 грн, реєстраційний номер документу 9309125848;
№ 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у тому числі ПДВ 20% 151 805,76 грн, реєстраційний номер документу 9319122283;
№ 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 78 333,33 грн, реєстраційний номер документу 9319100886;
№ 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 8 944,60 грн, реєстраційний номер документу 9319129132;
№ 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 4 328,27 грн, реєстраційний номер документу 9319116013;
№ 6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 14 333,33 грн, реєстраційний номер документу 9319125616, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «СТОРГЕ» (код ЄДРПОУ 43099839) в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою їх отримання.
Позовні вимоги мотивовано тим, що Позивачем були надані Відповідачу всі первинні документи, які повністю підтверджують реальність здійснення фінансово-господарських операцій між Позивачем та контрагентами, Позивачем були складені та надані даному контрагенту податкові накладні №1 від 02.12.2019 року, №3 від 16.12.2019 року, №4 від 18.12.2019 року, №5 від 23.12.2019 року, №7 від 26.12.2019 року, №6 від 26.12.2019 року, проте, Відповідач, вказавши у відповідних електронних Квитанціях, що зазначені податкові накладні відповідають вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку», безпідставно не взяв до уваги та не врахував первинні документи, надані Позивачем на усунення вказаних ризиків. Так, оскаржувані рішення Відповідача повинні містити чіткі підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, проте, останнім таких підстав вказано не було.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення учасників справи (письмове провадження), встановлено відповідачу строк для надання відзиву та витребувано від останнього докази та відповідні матеріали.
Відповідач в особі Головного управління ДПС у м. Києві надав суду відзив на позовну заяву, в якому з посиланням на загальні приписи законодавства щодо порядку реєстрації податкової накладної в ЄРПН зазначив, що Комісією Головного управління ДПС у м. Києві правомірно було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних позивача в ЄРПН.
Позивач надав суду відповідь на відзив, в якій наголосив, що ним було надано усі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої було відмовлено. На переконання позивача, заперечення, наведені ГУ ДПС у м. Києві у відзиві на позовну заяву не спростовують доводів позивача про протиправність рішень Комісії.
Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "СТОРГЕ" зареєстроване 08.07.2019 номер запису: 1 072 102 0000 043547, статутний капітал сформований повністю, з 01.08.2019 має статус платника податку на додану вартість. Директор Товариства Дем'яненко Анна Андріївна, діє на підставі Статуту та прийнята на посаду з « 05» липня 2019 (Наказ № 1 від « 05» липня 2019 p., Протокол № 1 від « 05» липня 2019).
21 серпня 2019 року між ТОВ «СТОРГЕ» та ТОВ «Прест Компані» було укладено Договір № 053-01 на поставку товару (шпунт ПВХ ZCF (G) - 333/7 та поворотна рейка ZCF9T0-10 (L=5m)).
У відповідності до вимог п. 2.2. Договору, ТОВ «Прест Компані» як Замовник зобов'язаний сплатити ТОВ «СТОРГЕ» аванс у розмірі 35 % вартості товару. Повна оплата здійснюється після отримання від Постачальника повідомлення про готовність Товару до відвантаження.
02 грудня 2019 р. ТОВ «Прест Компані» на виконання умов вищезазначеного Договору було перераховано на рахунок ТОВ «СТОРГЕ» часткова оплата за товар на суму 330 000,00 грн., 10 грудня 2019 року - суму 250 313,20 грн., а 12 грудня 2019 року - доплату за товар на суму 250 313,20 грн. на підставі Договору з контрагентом та платіжних доручень про перерахування грошових коштів з боку контрагента ТОВ «Прест Компані».
По факту зазначених оплат товару, сформовано та 26.12.2019 р. відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 1 від 02.12.2019 року, на загальну суму 830626,40 грн., в т. ч. ПДВ 20% 138 437,73 грн., номенклатура товару - шпунт ПВХ ZCF (G) - 333/7 (L=5m) (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090) та поворотна рейка ПВХ ZCF(T)-6 (L=5m)(код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090) реєстрацію якої зупинено 26.12.2019 р. (реєстраційний номер документу: 9309125848) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 02.12.2019 р. № 1 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України, версія 2.3.4.33».
16 грудня 2019 p. ТОВ «Прест Компані» перерахувало на рахунок ТОВ «СТОРГЕ» грошові кошти за товар на суму 300 000,00 грн., а 26 грудня 2019 року - на суму 610 834,56 грн., на підставі Договору з контрагентом та платіжних доручень про перерахування грошових коштів з боку контрагента ТОВ «Прест Компані».
08.01.2020 р. Позивач відправив на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 3 від 16.12.2019 року, на загальну суму 910 834,56 грн., в т. ч. ПДВ 20 % 151 805,76 грн., номенклатура товару - шпунт ПВХ ZCF (G) - 333/7 (L~5m) (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090), реєстрацію якої зупинено 08.01.2020 р. (реєстраційний номер документу: 9319122283) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 16.12.2019 р. № 3 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документі» ДПС України, версія 2.3.4.35».
02 грудня 2019 року між ТОВ «СТОРГЕ» як постачальником та ТОВ «Юкрейніан Енерджі Консалтинг Груп» як Покупцем було укладено Договір поставки № 053-03, відповідно до п. 1.1. якого Постачальник зобов'язується поставляти товар власного виробництва, або інших виробників, за Специфікацією до договору Покупцю, а Покупець зобов'язується приймати цей Товар та своєчасно здійснювати його оплату на умовах цього договору.
18 грудня 2019 р. ТОВ «Юкрейніан Енерджі Консалтинг Груп» на виконання умов вищезазначеного Договору було перераховано на рахунок ТОВ «СТОРГЕ» оплату. Товару згідно Специфікації № 1 до Договору поставки № 053-03 від 02 грудня 2019 року у т.ч. ПДВ 20 % 78 333,33 грн., 23 грудня 2019 року - перераховано передплату за товар на суму 50 000,00 грн., 24 грудня 2019 року - суму 3 367,90 грн., а 26 грудня 2019 року - доплату за товар на суму 299,70 грн. на підставі Договору з контрагентом та платіжних доручень про перерахування грошових коштів з боку контрагента ТОВ «Юкрейніан Енерджі Консалтинг Груп».
По факту зазначених оплат товару, сформовано та 08.01.2020 р. відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 4 від 18.12.2019 року, на загальну суму 470000,00 грн., в т. ч. ПДВ 20% 78333,33 грн., номенклатура товару - шпунт ПВХ ZCF (G) - 333/7 (L=5m) (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090), реєстрацію якої зупинено 08.01.2020 р. (реєстраційний номер документу: 9319100886) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 18.12.2019 р. № 4 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України, версія 2.3.4.35».
08 січня 2020 р. Позивачем було направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 5 від 23.12.2019 року, на загальну суму 53 667,60 грн., в т. ч. ПДВ 20% 8944,60 грн., номенклатура товару - полотно п/е геотекстильне ЛавсанГео - 15 шир.200 см. (код товару згідно з УКТ ЗЕД 5603939000), полотно неткане п/е 300 г/м кв.шир.220 см (код товару згідно УКТ ЗЕД 5603949000) та полотно п/е геотекстильне ЛавсанГео-100 шир.200 см (код товару згідно з УКТ ЗЕД 5603939000, реєстрацію якої зупинено 08.01.2020 р. (реєстраційний номер документу: 9319129132) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 23.12.2019 р. № 5 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документі» ДПС України, версія 2.3.4.35».
08 січня 2020 р. Позивачем було направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 7 від 26.12.2019 року, на загальну суму 25 969,60 грн., в т. ч. ПДВ 20% 4328,27 грн., номенклатура товару - шпунт ПВХ ZCF (G) - 333/7 (L=5m) (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090) та поворотна рейка ПВХ ZCF (Т) - 6 (L=5m) (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3916200090), реєстрацію якої зупинено 08.01.2020 р. (реєстраційний номер документу: 9319116013) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 26.12.2019 р. № 7 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документі» ДПС України, версія 2.3.4.35».
03 грудня 2019 р. між ТОВ «СТОРГЕ» та ТОВ «ЖА-КО» було укладено договір купівлі - продажу УКР № 0312, відповідно до умов якого Продавець продає, а Покупець купує на умовах передбачених цим договором, кількість та вартість Товару по кожній окремій партії наведена у Додаткових угодах, які підписуються Продавцем та Покупцем і є невід'ємною частиною цього Договору. Загальна кількість Товару визначається сумою кількостей Товару наведених в додаткових угодах до цього Договору.
26 грудня 2019 р. ТОВ «ЖА-КО» на виконання умов вищезазначеного Договору було перераховано на рахунок ТОВ «СТОРГЕ» оплату Товару згідно Специфікації № 1 до Договору сплату за товар згідно Рахунку № 007 від 26.12.2019 р. у сумі 86 000,00 грн. на підставі Договору з контрагентом та платіжного доручення про перерахування грошових коштів з боку контрагента ТОВ «ЖА-КО».
08 січня 2020 р. Позивачем було направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 6 від 26.12.2019 року, на загальну суму 86 000,00 грн., в т. ч. ПДВ 20% 14 333,33 грн., номенклатура товару - плити пінополістирольні екструзійні XPS КАРБОН EKO/Carbon ECO 1180*580*50-L (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3925908000) та плити пінополістирольні екструзійні ТехноНіколь CarbonECO ТВ 1180*580* 100-L (код товару згідно з УКТ ЗЕД 3925908000), реєстрацію якої зупинено 08.01.2020 р. (реєстраційний номер документу: 9319125616) з підстав:
«Відповідно до п. 201.16 cm. 201 ПК України реєстрація ПН/РК від 26.12.2019 р. № 6 в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документі» ДПС України, версія 2.3.4.35».
Відповідно до п.15 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому Постановою КМУ № 117 від 21.02.2018р. Позивачем в електронному вигляді було подано письмові пояснення та копії документів, що підтверджують реальність операцій та правомірність діяльності Позивача.
Проте, як зазначено представником товариства з обмеженою відповідальністю «СТОРГЕ» за результатами розгляду поданих документів Комісією були протиправно прийняті Рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.01.2021 року витребувано у Головного управління ДПС у місті Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19 код ЄДРПОУ 43141267) належним чином засвідчені копії Рішення Комісії Головного управління ДПС у місті Києві (код за ЄДРПОУ 43141267), яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації щодо податкових накладних № 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у тому числі ПДВ 20% 138 437,73 грн, реєстраційний номер документу 9309125848; № 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у тому числі ПДВ 20% 151 805,76 грн, реєстраційний номер документу 9319122283; № 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 78 333,33 грн, реєстраційний номер документу 9319100886; № 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 8 944,60 грн, реєстраційний номер документу 9319129132; № 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 4 328,27 грн, реєстраційний номер документу 9319116013; № 6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 14 333,33 грн, реєстраційний номер документу 9319125616.
25 лютого 2021 року від представника ГУ ДПС у м.Києві до канцелярії надійшли додаткові пояснення, в яких останнім зазначено, що Комісією ГУ ДПС у м.Києві не приймалися рішення по зупиненим податковим накладним, а саме: від 02.12.2019 №1, від 18.12.2019 №4, від 26.12.2019 №3, від 23.12.2019 №5 та від 26.12.2019 №6.
Незгода з рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН обумовила звернення позивача до суду з адміністративним позовом.
Вирішуючи даний адміністративний спір суд виходить з наступного.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).
Відповідно до пп.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, Єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 201.1 ст. 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Згідно з пп. 201.16.1 п.201.16 ст.201 ПК України (в редакції станом на дату подання позивачем повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно з пп. 201.16.2, 201.16.3 п.201.16 ст.201 ПК письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Отже, з аналізу наведених норм чітко слідує про обов'язок комісії розглянути письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ та прийняти одне з двох можливих рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246).
Пунктом 12 Порядку №1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 2001.3 і 2001.9 статті 2001 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (п. 14 Порядку № 1246).
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (п. 15 Порядку №1246).
У разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, в якій зазначаються відомості та перелік документів, визначених підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку (п.17 Порядку №246).
Відповідно до п.18 Порядку №1246 на момент прийняття відповідно до підпункту 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Кодексу комісією рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування щодо таких податкової накладної та/або розрахунку коригування проводяться перевірки, визначені пунктом 12 цього Порядку (крім абз. 10).
З отриманих квитанцій №9309125848 від 26 грудня 2019 року , №9319122833 від 08 січня 2020 року , №9319100886 від 08 січня 2020 року, №9319129132 від 08 січня 2020 року , №9319116013 від 08 січня 2020 року, №9319125616 від 08 січня 2020 року позивачу стало відомо про зупинення реєстрації податкових накладних, що своєю чергою зумовлювало необхідність подання позивачем відповідних пояснень та підтверджуючих документів.
Як вже встановлено судом позивачем виконано обов'язок з подання до відповідача відповідного повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено із документами.
Суд зазначає, що рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у тому числі ПДВ 20% 138 437,73 грн; № 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у тому числі ПДВ 20% 151 805,76 грн; № 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 78 333,33 грн; № 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 8 944,60 грн; № 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 4 328,27 грн, № 6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 14 333,33 грн, не було прийнято відповідачем і після отримання повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.
При цьому суд зазначає, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» п. 201.16 ПК України викладений в такій редакції: "201.16. Реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України". Датою набрання чинності Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII є 01.01.2018.
У такій редакції норма пункту 201.16 ст.201 ПК України діє і на час розгляду справи судом.
Отже, ПК України з 01.01.2018 змінено порядок прийняття рішень за наслідками зупинення реєстрації податкових накладних та визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (далі - Порядок №117).
Вказаний Порядок набрав чинності 22.03.2018 та втратив чинність 31.01.2020 у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 11.12.2019 №1165.
Згідно з пунктами 18-21 Порядку №117 (в період дії спірних правовідносин) письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про:
- реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
- відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Згідно з п.23 Порядку №117 Комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень та які на дату зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі не відповідали критеріям ризиковості платника податку, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно та/або які на дату зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі відповідали критеріям ризиковості платника податку, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Кабінетом Міністрів України 11.12.2019 прийнято постанову № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (набрала чинності 01.02.2020), якою серед іншого затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пунктів 25-26 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, визначено такий порядок роботи Комісії контролюючого органу.
Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком.
Таким чином, законодавчо закріплено, що після надсилання платником податку складеної ним податкової накладної (розрахунку коригування) до ДФС України в автоматизованому режимі (тобто без участі працівників контролюючого органу) проводиться перевірка відповідності цієї податкової накладної (розрахунку коригування) критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (далі - Критерії, в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Цим же наказом затверджений вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік №567, в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пп. 1 п. 6 Критеріїв, який був зазначений відповідачем в оскаржуваних квитанціях в якості підстави для зупинення реєстрації податкової накладної від 16.11.2017 №7, моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Суд звертає увагу на те, що згідно з п. 1 Переліку №567 для критерію, зазначеного у пп. 1 п. 6 Критеріїв, визначений такий вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Суд зауважує, що вказаний перелік документів є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.
Відповідно до п. 2 Переліку №567 письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Як вже встановлено судом, рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації податкових накладних не було прийнято ані відповідачем, ані комісією регіонального рівня, доказів зворотного суду не надано.
Суд звертає увагу на те, що квитанції №9309125848 від 26.12.2019, №9319122833, №9319100886, №9319129132, №9319116013, №9319125616 від 089.01.2020 містить лише загальне посилання на пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку», достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, без зазначення конкретних обставин, за наявності яких спірні податкові накладні відповідали критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення її реєстрації, що, за відсутності доведення правомірності віднесення спірної операції до ризикових, свідчить про те, що зупинення реєстрації податкових накладних здійснено відповідачем необґрунтовано.
Приймаючи до уваги, що судом визнано необґрунтованим зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 02.12.2019, № 3 від 16.12.2019, № 6 від 26.12.2019, № 5 від 23.12.2019, № 7 від 26.12.2019, № 4 від 18.12.2019, а також встановлення судом факту того, що рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 02.12.2019, № 3 від 16.12.2019, № 6 від 26.12.2019, № 5 від 23.12.2019, № 7 від 26.12.2019, № 4 від 18.12.2019, не прийнято відповідачем і після отримання повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, суд вважає вийти за межі позовних вимог та визнання протиправною бездіяльності ДПС України щодо не вчинення реєстрації податкових накладних № 1 від 02.12.2019, № 3 від 16.12.2019, № 6 від 26.12.2019, № 5 від 23.12.2019, № 7 від 26.12.2019, № 4 від 18.12.2019.
Відповідно до ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб'єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту.
Так, верховенство права, як основоположний принцип адміністративного судочинства, визначає спрямованість судочинства на досягнення справедливості та надання ефективного захисту.
Статтею 13 (право на ефективний засіб юридичного захисту) Конвенції передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у тому числі ПДВ 20% 138 437,73 грн; № 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у тому числі ПДВ 20% 151 805,76 грн;№ 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 78 333,33 грн; № 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 8 944,60 грн; № 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у тому числі ПДВ 20% 4 328,27 грн; № 6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у тому числі ПДВ 20% 14 333,33 грн, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «СТОРГЕ» (код ЄДРПОУ 43099839) в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою їх отримання.
суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.
Натомість, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим, оскільки відповідні повноваження законодавчо покладені на Комісію ДФС України.
Згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст.201 ПК України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Аналогічні положення закріплені в п. 19 Порядку №1246.
За приписами п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Зважаючи на природу та підстави даного спору, суд вважає за доцільне зазначити, що орган влади, використовуючи дискреційні повноваження, зобов'язаний повно і правильно оцінювати обставини, наявні у справі факти та правильно застосовувати до встановлених фактів чинні правові норми, не допускаючи при цьому зловживання владою у процесі прийняття відповідного рішення, в основу якого мають бути закладені конкретно визначені публічні інтереси. А завданням суду є належний та ефективний контроль відповідності таких дій закону й принципам права задля забезпечення дотримання таким органом прав особи, що звернулася за захистом.
Враховуючи встановлені судом обставини протиправного зупинення реєстрації спірної податкової накладної та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні.
У даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "СТОРГЕ", є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішено.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243- 246,251,263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СТОРГЕ" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, 136, кім. 34, код ЄДРПОУ 430099839) задовольнити частково.
Вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльності ДПС України щодо не вчинення реєстрації податкових накладних № 1 від 02.12.2019, № 3 від 16.12.2019, № 6 від 26.12.2019, № 5 від 23.12.2019, № 7 від 26.12.2019, № 4 від 18.12.2019.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні:
№ 1 від 02.12.2019 р. на суму 830 626,40 грн, у т. ч. ПДВ 20% 138437,73 грн;
№ 3 від 16.12.2019 р. на суму 910 834,56 грн, у т.ч. ПДВ 20% 151 805,76 грн;
№ 4 від 18.12.2019 р. на суму 470 000 грн, у т. ч. ПДВ 20% 78 333,33 грн;
№ 5 від 23.12.2019 р. на суму 53 667,60 грн, у т.ч. ПДВ 20% 8 944,60 грн;
№ 7 від 26.12.2019 р. на суму 25 969,60 грн, у т.ч. ПДВ 20% 4 328,27 грн;
№6 від 26.12.2019 р. на суму 86 000 грн, у т.ч. ПДВ 20% 14 333,33 грн, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «СТОРГЕ» (код ЄДРПОУ 43099839) в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою їх отримання.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СТОРГЕ" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, 136, кім. 34, код ЄДРПОУ 430099839) понесені судові витрати у розмірі 12 612,00 грн (дванадцять тисяч шістсот дванадцять) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393).
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.Г. Вєкуа