Ухвала від 23.03.2021 по справі 360/1321/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 березня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/1321/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк, в якому просить суд:

- визнати розпорядження від 18 лютого 2021року №323 керівника Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк «Про затвердження проекту «Внесення змін до Детального плану території 81 мікрорайону міста Сєвєродонецька» протиправним та скасувати;

- зобов'язати відповідача відізвати вже надані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки у 81 мікрорайоні міста Сєвєродонецьк;

- зобов'язати відповідача утримуватися від вчинення будь-яких рішень та дій у сфері містобудування, крім встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації»;

- зобов'язати відповідача скасувати всі рішення раніше прийняті ним за межами повноважень, встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації».

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що розпорядження від 18 лютого 2021 року №323 керівника Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк «Про затвердження проекту «Внесення змін до Детального плану території 81 мікрорайону міста Сєвєродонецька» є протиправним, оскільки його прийнято без урахування заперечень мешканців міста щодо змін детального плану міста та всупереч положень статті 19 Конституції України, а також за межами повноважень, передбачених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації».

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).

Вимоги до позовної заяви визначені частиною п'ятою статті 160 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Так, у відповідності до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Пунктами 4, 5 частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно пункту 8 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до пункту 9 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Таким чином, процесуальний закон встановлює, щоб у позовній заяві про оскарження рішень суб'єкта владних повноважень позивач, з-поміж іншого, має бути зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача. Також позивачем має бути зазначено докази, що підтверджують вказані обставини, та перелік документів, інших доказів, що додаються до заяви, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Вивченням змісту позовної заяви суддею з'ясовано, що позивачем не наведено належного обґрунтування змісту позовних вимог і викладення обставин, якими обґрунтовує свої вимоги, а також не наведено обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням саме прав, свобод, інтересів позивача.

При цьому, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на час її звернення до суду. Порушення має бути реальним, зачіпати права чи інтереси особи, яка стверджує про їх порушення.

Крім того, позивачем до матеріалів позовної заяви не надано оскаржуваного розпорядження, а також доказів підтвердження неможливості надання суду копії відповідного рішення.

Відповідно до пункту 9 статті 4 КАС України, відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Пунктом 7 статті 4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Позивачем в якості відповідача зазначено - Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк.

При цьому, у дужках вказано, що Військово-цивільна адміністрація міста Сєвєродонецьк реорганізована у Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області.

Указом Президента України від 19.02.23021 № 62/2021 утворено Сєвєродонецьку міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області, відповідно до якого реорганізовано військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області шляхом приєднання до Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (абзац 6 статі 2 Указу Президента України від 19.02.23021 № 62/2021).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 24.03.2021, 02.03.2021 відбулась державна реєстрація створення юридичної особи Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (код ЄДРПОУ: 44083662, місцезнаходження: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби Народів, буд. 32).

Таким чином, належним відповідачем у справі має бути - Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області.

Враховуючи вищенаведене, суддя пропонує позивачу визначитись з відповідачем за даною позовною заявою.

Також, вивченням змісту позовної заяви, суддею з'ясовано, що позивач просить суд, зокрема:

- зобов'язати відповідача відізвати вже надані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки у 81 мікрорайоні міста Сєвєродонецьк;

- зобов'язати відповідача утримуватися від вчинення будь-яких рішень та дій у сфері містобудування, крім встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації»;

- зобов'язати відповідача скасувати всі рішення раніше прийняті ним за межами повноважень, встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації».

Проте, у позовній заяві зовсім не наведено обґрунтування вказаних позовних вимог, не зазначено доказів в підтвердження обставин щодо надання відповідачем містобудівних умов і обмеження забудови земельної ділянки у 81 мікрорайоні міста Сєвєродонецьк, а також прийняття відповідачем відповідних рішень раніше прийнятих ним за межами повноважень, встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації».

Крім того, позивачем зовсім не зазначено від вчинення яких саме дій слід зобов'язати утриматися відповідача, а також не зазначено які саме рішення раніше прийняті ним за межами повноважень, встановлених пунктом 14 частиною першою статті 4 Закону України «Про Військово-цивільні адміністрації» слід зобов'язати скасувати.

Оскільки позовні вимоги мають бути чітко сформульовані, бути зрозумілими до виконання відповідачем у разі задоволення позову, суддя пропонує позивачу привести у відповідність зміст позовних вимог, зазначити та надати докази в підтвердження відповідних обставин.

З огляду на вищенаведене, позовна заява подана без дотримання положень статей 160, 161 КАС України та підлягає залишенню без руху.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статями 4, 160, 161, 171, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:

- позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, та її копії для відповідача (відповідачів);

- документів та інших доказів в підтвердження обставин та обґрунтування позовних вимог.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута особі, яка її подала, та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

СуддяЄ.О. Кисельова