Рішення від 18.03.2021 по справі 260/75/21

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2021 рокум. Ужгород№ 260/75/21

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Плеханової З.Б. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Держгеокадастру у Закарпатській області про визнання дій та рішення неправомірними,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування Наказу № 5996-ст від 30.12.2020 року "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою та передачі у власність земельної ділянки". Також просить суд зобовязати відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення у його власність земельної ділянки ( кадастровий номер 2120855100:05:006:0050 площею 0,6000, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ОТГ Великоберезнянського району Закарпатської області.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 30.11.2020 року відповідачем було винесено наказ № 5479-сг про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення у його власність земельної ділянки ( кадастровий номер 2120855100:05:006:0050 площею 0,6000, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ОТГ Великоберезнянського району Закарпатської області у звязку з рядом недоліків, після чого позивач подав до розробника - ДП "Закарпатського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою" проект для виправлення, і в подальшому після усунення недоліків знову подав клопотання про його затвердження через ЦНАП Ужгородської РДА, де документи були зареєстровані 04.12.2020 року з реєстраційним номером 242636.

Однак, відповідачем з порушенням строків був винесений оскаржуваний наказ і підставами відмови зазначено, що не в повній мірі усунуті зауваження викладені в наказі від 30.11.2020 року № 5479-сг.

У відзиві відповідач заперечив проти позову та зазначив, що позивачу був наданий дозвіл на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки та рекомендовано подати погоджений в порядку, встановленому статтею 186-1 ЗК України проект землеустрою на затвердження до Головного управління Держгеокадастру. Після розгляду клопотання позивача, поданого разом з документацією відповідачем було виявлено невідповідність документації із землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, тобто не в повній мірі усунуті зауваження, вказані у Наказі № 5479-сг від 30.11.2020 року.

11 лютого 2021 року ухвалою суду було закрито підготовче провадження.

11 березня 2021 року від позивача надійшло клопотання про уточнення позовних вимог, в якому він просить залучити до участі справі другого відповідача, і якого просить суд зобовязати вчинити дії.

Відповідно до ч.1 ст.47 КАСУ позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання.

Оскільки у поданому клопотанні позивач змінює і предмет позову і підстави позову, подав клопотання після закриття підготовчого провадження, то клопотання задоволенню не підлягає.

В судове засідання сторони не зявилися, хоча повідомлялися про дату судового засідання належним чином згідно ухвали суду, яка була направлена обом сторонам, і зокрема, відповідачу на офіційну електронну адресу, підтвердження чого міститься в матеріалах справи.

Позивач 16.03.2021 року надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Від відповідача ніяких заяв не поступало.

Вивчивши матеріали позову, встановивши обставини справи на підставі досліджених письмових належних доказів, оцінивши їх сукупності суд дійшов на ступних висновків.

1.Обставини, встановлені судом.

22 липня 2020 року ОСОБА_1 подав до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області клопотання про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення (поділу) земельної ділянки у приватну власність в межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського (код бажаного цільового призначення згідно класифікації видів цільового призначення земель-секція А код 0103) господарства загальною площею 2,0 га із земель сільськогосподарського призначення державної форми власності (землі запасу), яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ОТГ Великоберезнянського району Закарпатської області.

03 вересня 2020 року начальником ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області винесено Наказ №4363-сг "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", мотивуючи тим, що частина вказаних у клопотанні земель не відноситься до земель сільськогосподарського призначення.

25 вересня 2020 року ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області винесено Наказ № 4693-сг "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність", яким ОСОБА_1 надано:

- згоду на поділ земельної ділянки площею 9.7168 га (кадастровий номер 2120855100:05:006:0045).

- дозвіл на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,60 га із земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, для ведення особистого селянського (код цільового призначення згідно класифікації видів цільового призначення земель-секція А код 0103 ), що розташовані за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ради Великоберезнянського району Закарпатської області.

-рекомендувати громадянину ОСОБА_1 подати погоджений в порядку, встановленому статтею 186-1 ЗКУ, проект землеустрою на затвердження до Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області.

09 листопада 2020 року ОСОБА_1 подав до ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області заява про видачу рішення про передачу в оренду, власність, постійне користування земельної ділянки площею 0.6000 га кадастровий номер 2120855100:95:006:0050 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ради.

До заяви додано :

- клопотання від 09.11.2020 року з проханням затвердити проект землеустрою щодо земельної ділянки площею 0.6000 га кадастровий номер 2120855100:95:006:0050 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ради.

- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки

- позитивний висновок державної експертизи земелевпорядної документації

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку

- витяг про нормативну грошову оцінку

30 листопада 2020 року начальник ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області, розглянувши клопотання громадянина ОСОБА_1 та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність видав Наказ № 5479-сг "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки" з підстав:

-невідповідності вимогам законів та прийнятих відповідно до ним нормативно-правових актів, а саме: таблиці координат поворотних точок меж земельної ділянки та експлікації земельних угідь на кадастровому плані земельної ділянки вимогам додатку 11 постанови КМУ від 17 жовтня 2020 року № 1051 "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру";

- розбіжності відомостей про опис меж земельної ділянки у документації із землеустрою та витязі з Державного земельного кадастру ;

- статті 34 Закону України "Про державний земельний кадастр" (на кадастровому плані земельної ділянки відсутній кадастровий номер земельної ділянки, яка відводиться та суміжних земельних ділянок;

-земельна ділянка, яка відводиться відповідно до зазначеного проекту розташована в межах прикордонної смуги, однак такі відомості не зазначені у витязі з Державного земельного кадастру та документації із землеустрою в частині відображення меж земельної ділянки, на яку поширюється дія обмежень у використанні земельної ділянки.

04 грудня 2021 року ОСОБА_1 подав до ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області заява про видачу рішення про передачу в оренду, власність, постійне користування земельної ділянки площею 0.6000 га кадастровий номер 2120855100:95:006:0050 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ради.(Заява зареєстрована 08.12.2020 року).

До заяви додав:

-клопотання про затвердження документації із землеустрою з відповідними додатками:

проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки

- позитивний висновок державної експертизи земелевпорядної документації

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку

- витяг про нормативну грошову оцінку

30 грудня 2021 року голова комісії з ліквідації , начальник ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області видав Наказ № 5996-сг від 30.12.2020 року "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою та передачі у власність земельної ділянки" відповідно до :

- ст.ст. 15-1, 33,91,103,116,118,121,122 Земельного кодексу України;

- Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ "Про утворення і ліквідацію районів";

- наказу Держгеокадастру від 24.1.2020 № 504"Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру";

-Положення про Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області ,затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 №308

розглянувши :

-клопотання громадянина ОСОБА_1 ;

-проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність

Підстави відмови зазначені наступні:

1) невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а саме:

- не в повній мірі усунуті зауваження викладені у наказі від 30.11.2020 № 5479-сг"Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки" (таблиці координат поворотних точок меж земельної ділянки та експлікації земельних угідь на кадастровому плані земельної ділянки вимогам додатку 11 постанови КМУ від 17 жовтня 2020 року № 1051 "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру";

- статті 34 Закону України "Про державний земельний кадастр" (на кадастровому плані земельної ділянки відсутній кадастровий номер земельної ділянки, яка відводиться та суміжних земельних ділянок.

Мотиви суду та норми права застосовані судом

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. (ст.19 Конституції України).

Згідно з положеннями частини другої статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже, суд повинен зясувати, чи було оскаржуване рішення (Наказ) ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області прийняте, зокрема, в межах повноважень, відповідно до закону та з дотриманням встановленої процедури, а також, чи було таке рішення прийняте на законних підставах.

У відповідності до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів

Повноваження ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області регулюються Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 №308.

Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області відповідно о покладених на нього завдань, серед іншого: розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством на території Закарпатської області; погоджує в межах повноважень передбачених законом документацію і з землеустрою. ( п.п.13.19 ч.4 Положення №308).

Закон України "Про землеустрій" № 858-IV (Далі - Закон 858-IV) визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.

Відповідно до статті 1 Закону 858-IV:

-проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом;

-документація із землеустрою (землевпорядна документація) - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо.

Відповідно до ст.26 Закону 858-IV:

-Замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі.

-Розробниками документації із землеустрою є:

-юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;

-фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

-Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором.

- Подання документації із землеустрою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, для внесення відомостей до Державного земельного кадастру від імені замовника документації здійснюється її розробником, якщо інше не встановлено договором.

Згідно вимог ст.30 Закону 858-IV погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.

Статтею 31 Закону 858-IV встановлено порядок внесеннязмін до документації із землеустрою, а саме: зміни до документації із землеустрою вносяться особою, яка відповідно до вимог цього Закону може бути розробником документації із землеустрою за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, які затвердили проекти землеустрою.

Погодження та затвердження змін до документації із землеустрою здійснюються в порядку, передбаченому для погодження та затвердження документації із землеустрою.

В статті 4 Земельного кодексу України (далі- ЗКУ) зазначено, що завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.( ст. 116 ЗКУ)

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлений статтею 118 ЗКУ.

1)Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення в тому числі ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються:

- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається серед іншого, органам виконавчої влади, які передають земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

3)Відповідний орган виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу:

- розглядає клопотання у місячний строк

- дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

-або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

4) Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

5) Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

6) Відповідний орган виконавчої влади , який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.( ч. 4 ст. 122 КАСУ)

Відповідно до статті 186-1 ЗКУ проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. ( ч.1 )

Розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.( ч.4)

Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

У висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.

Повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження.

З аналізу вищевказаного земельного законодавства слідує, що відповідачем при отриманні від заявника 08.12.2020 року вищевказаного проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не прийнято ніякого рішення щодо його погодження чи не погодження, оскільки відсутній відповідний висновок згідно ч. 8 ст. 26 ЗКУ із відповідним змістом у відповідності до ч. 4 ст. 26 ЗКУ.

Також такий висновок був відсутній і при зверненні заявника 09 листопада 2020 року , а недоліки проекту землеустрою було перераховані у Наказі № 5479-сг "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки".

Відповідачем при отриманні проекту землеустрою та його розгляді після виявлення у у ньому недоліків не було його направлено розробнику, як це вимагається ч. 5 ст. 26 ЗКУ.

Навпаки, при виявленні недоліків відповідач всупереч вищевказаним нормам закону видав оскаржуваний Наказ, перераховуючи там недоліки проекту, які зазначив як підставу для відмови у затвердженні проекту землеустрою та передачі у власність земельної ділянки, який розроблявся сертифікованим інженером-землевпорядником, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою.

Відповідач після виявлення недоліків проекту землеустрою без висновку про погодження або про відмову у погодженні виніс оскаржуваний наказ, яким відмовив у затвердженні проекту землеустрою, яким не передбачений чинним нормами ЗКУ, зокрема статтею 118 ЗКУ , де ч.9 передбачено тільки "рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність", яке приймається у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки .

Також частиною 10 ст.118 ЗКУ передбачено варіант рішення "про відмову у передачі земельної ділянки у власність " або "залишення заяви без розгляду".

Отже, відповідачем при розгляді клопотання позивача про затвердження документації із землеустрою з відповідними додатками та заяви, про видачу рішення про передачу в оренду, власність, постійне користування земельної ділянки площею 0.6000 га кадастровий номер 2120855100:95:006:0050 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту на території Великоберезнянської селищної ради, зареєстрованих 08.12.2020 року не вирішено питання щодо погодження чи не погодження поданого проекту землеустрою, чим самим не дотримано Порядку безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлений статтею 118 ЗКУ.

На підставі вищенаведеного , суд дійшов висновку, що відповідач виніс оскаржуваний не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; та необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у звязку з чим оскаржуваний наказ є протиправним та підлягає скасуванню.

З огляду на встановлені судом порушення допущені відповідачем при винесенні оскаржуваного наказу, позовна вимога щодо зобовязання затвердити проект задоволенню не підлягає в результаті недотримання при розгляді клопотання заявника відповідачем всіх умов, встановлених вищевказаними вимогами земельного законодавства.

У разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.( ч. 3 ст. 245 КАСУ).

З огляду на повноваження надані суду вказаною нормою КАСУ, суд зобовяже відповідача розглянути в порядку статті 186-1 Земельного кодексу України поданий 08.12.2020 року «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Великоберезнянської селищної ради (за межами населеного пункту) Великоберезнянського району» розроблений ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою .

У звязку з частковим задоволенням позову із відповідача на користь позивача підлягає стягненняю половина суми сплаченого позивачем судового збору.

Керуючись статтями 6, 9, 72-76, 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 5996-сг від 30.12.2020 року «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою та передачі у власність земельної ділянки».

Зобовязати Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області код ЄДРПОУ 39766716) м. Ужгород, пл. Народна,4 код ЄДРПОУ 39766716) м. Ужгород, пл. Народна,4 розглянути в порядку статті 186-1 Земельного кодексу України поданий 108.12.2020 року «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Великоберезнянської селищної ради ( за межами населеного пункту) Великоберезнянського району» розроблений ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою .

В решті позовних вимог -відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 39766716) м. Ужгород, пл. Народна,4 на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 половину суми сплаченого судового збору в розмірі 454 ( чотириста пятдесят чотири ) гривні.

Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

СуддяЗ.Б.Плеханова

Повний текст рішення виготовлено та підписано 24 березня 2021 року.