Ухвала від 11.05.2010 по справі 21/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 21/1111.05.10

За позовом Державного казначейства України

До Товариства з обмеженою відповідальністю “БМС Консалтінг”

Про стягнення 76 425,20 грн.

Представники: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державним казначейством України заявлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “БМС Консалтінг”76 425 052,20 грн. суми заборгованості через неналежне виконання останнім умов Генеральної угоди №ДКУ6-КОН1 від 09.11.2006р. та Генеральної угоди №ДКУ7-КОН2/47-07 від 02.10.2007р., а також про стягнення з відповідача судових витрат.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що між ним та відповідачем було укладено Генеральну угоду №ДКУ6-КОН1 від 09.11.2006р. та Генеральну угоду №ДКУ7-КОН2/47-07 від 02.10.2007р., предметом яких були поставка товарів, надання послуг, виконання робіт по реалізації Комплексного проекту модернізації інформаційної системи Державного казначейства України. В рамках виконання цих угод відповідачем розроблене програмне забезпечення АС “ЄТС”, що введене в дослідну експлуатацію 30.05.2008р. За час дослідної експлуатації АС “ЄТС”позивачем зафіксовано відхилення у роботі програмного забезпечення, внаслідок чого припинилося її функціонування. Крім того, як вказує позивача, відповідачем порушено п. 13.1. розділу 1 Генеральної угоди №ДКУ6-КОН1, п. 9.1. розділу 1 Генеральної угоди №ДКУ7-КОН2/47-07, оскільки не в повному обсязі передана технічна документація для роботи і обслуговування системного програмного забезпечення. У зв'язку з відсутністю технічної документації введення програмного забезпечення в промислову експлуатацію є неможливим. Посилаючись на ч. 2 ст. 678 Цивільного кодексу України, позивач просить повернути сплачені за товар грошові суми. В підтвердження позовних вимог позивачем надано аналіз проекту створення Єдиної транкзакційної системи (ЄТС) Державного казначейства України, який реалізується ТОВ “БМС Консалтінг”, проведений фахівцями Міністерства фінансів України; лист Державного казначейства України до ТОВ “БМС “Консалтінг”від 04.09.208р. №16-03-04/951-14911; доручення Першого віце-прем'єр-міністра України від 06.11.2008р. №49929/3/1-08 до доповідної записки голови Державного казначейства України від 07.10.2008р. щодо утворення комісії з питань перевірки та експертної оцінки стану існуючого програмного забезпечення ДКУ, подальшого розвитку інформаційної системи та цільового використання коштів; доручення Кабінету Міністрів України від 18.12.2008р. №49929/5/1-08 до листа Державного комітету інформатизації України від 21.11.2008р. №2245/05-08 та Довідки за результатами роботи комісії; довідку Управління захисту інформації Державного казначейства України від 10.02.2010р. №21-14-01/58; акт Головного контрольно-ревізійного управління України від 26.12.2008р. №31-21/27 про результати проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства України з питань державних закупівель за програмою 3501020 “Створення автоматизованих інформаційно-аналітичних систем фінансових органів”Державного казначейства України за період з 01.01.2002р. по 01.10.2008р.; акт Головного контрольно-ревізійного управління України від 16.04.2009р. №31-21/27 щодо ревізії цільового використання Державним казначейством України коштів за державною програмою “Створення автоматизованих інформаційно-аналітичних систем органів Державного казначейства”за період з 01.01.2006р. по 01.03.2009р.; довідку на бланку Головного контрольно-ревізійного управління України від 16.04.2009р. №31-21/27 “Про результати ревізії виконання державної програми “Створення автоматизованої інформаційної системи органів Державного казначейства України”на відповідність вимогам нормативно-правових актів та стандартів, що регламентують створення Національної програми інформатизації, за період з 01.01.2006 по 01.03.2009”підписану спеціалістами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз; доручення Першого віце-прем'єр-міністра України від 05.05.2009 №49929/7/1-08 до доповідної записки голови Державного казначейства України від 30.04.2009 №02-03/21-6861 стосовно стану програмного забезпечення; лист Головного контрольно-ревізійного управління України від 05.06.2009 №31-15/351 “Про усунення порушень”; накази Державного казначейства України, прийняті протягом 2007-209 років щодо функціонування Єдиної транкзакційної системи виконання державного бюджету за видатками; журнал проведення дослідної експлуатації ППЗ централізованих підсистем “Головна книга”та “Інформаційна система звітності та сховище даних”, ППЗ ведення Єдиного реєстру розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів Єдиної транкзакційної системи виконання державного бюджету за видатками (ЄТС).

Відповідач не погоджується з позовними вимогами та вважає їх безпідставними. Зокрема, у письмовому відзиві на позов відповідач вказує на безпідставність претензій з боку позивача щодо надання будь-яких послуг з впровадження, введення в дослідну чи промислову експлуатацію, проведення сертифікації, написання документації щодо Акредитованого центру сертифікації ключів. Відповідач зазначає, що в 2008р. позивачем було оголошені відкриті торги в Інформаційному бюлетені Вісника державних закупівель предметом яких, в тому числі, були послуги по створенню системи ЕЦП в частині розробки техноробочого проекту на систему, що є свідченням того, що роботи по створенню й удосконаленню систем АЦСК та ЕЦП мали закуповуватися за іншим договором, а не в рамках укладених з відповідачем угод. За твердженням відповідача, позивачем не було здійснено жодної спроби заявити відповідно до умов укладених угод про наявні недоліки, не було направлено на адресу відповідача вмотивованої відмови від прийняття послуг (робіт), не був складених двосторонній Протокол з переліком необхідних доробок та строків їх виконання.

28.01.2010р. в судовому засіданні на підставі ст. 77 ГПК України оголошено перерву.

11.02.2010р. Ухвалою Господарського суду міста Києва призначено технічну експертизу та зупинено провадження у справі. При цьому витрати з проведення експертизи судом покладено на обох сторін порівну - Державне казначейство України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6) та Товариство з обмеженою відповідальністю “БМС Консалтінг”(02608, м. Київ, вул. Ахматової, 7/15).

27.04.2010р. від відповідача ТОВ "БМС Консалтінг" надійшло клопотання, згідно якого він просить суд покласти витрати на проведення експертного дослідження Київським науково-дослідним інститутом судової експертизи на нього в повному обсязі, у зв"язку з досягнутою згодою між позивачем та відповідачем та з метою недопущення затягування судового процесу.

Також 27.04.2010р. аналогічне клопотання надійшло від позивача.

З метою недопущення затягування судового процесу, враховуючи наявність згоди сторін, керуючись ст. 86 ГПК України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Державного казначейства України та Товариства з обмеженою відповідальністю "БМС Консалтинг" задовольнити.

2. Витрати з проведення експертизи покласти на Товариство з обмеженою відальністю “БМС Консалтінг”(04107, м. Київ, вул. Печенізька, 32, код ЄДРПОУ 24932263).

3. Ухвалу направити сторонам, Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Суддя Е.О. Шевченко