Справа №705/4282/20
3/705/776/21
23.03.2021
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Білик Ольга Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліцейської діяльності № 2 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм ТОВ «Ковельське АТП», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення,
- передбаченого ст. 44-3 КУпАП,-
В провадженні Уманського міськрайонного суду Черкаської області перебуває адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Білик О.В. від 03.11.2020 адміністративний матеріал був повернутий до Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області, для дооформлення.
Постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л. від 26.12.2020 адміністративний матеріал був повернутий до Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області, для дооформлення.
Повторно адміністративний матеріал надійшов до Уманського міськрайонного суду 09.03.2021 та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.03.2021 справа передана на розгляд судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Білик О.В.
Відповідно до протоколу серії АПР18 № 349188 від 20.10.2020 про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 20.10.2020 о 14 годині 40 хвилин на 216 км а/д Київ-Одеса, керуючи автобусом D IVECO WING д.н. НОМЕР_1 , перевозив пасажирів без одягнутої захисної медичної маски, яка закриває рот та ніс, чим порушив п.11 п.п. 2 Постанови КМУ від 22.07.2020 № 641, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки невідомі, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 349188 складено за наслідками дій ОСОБА_1 , що мали місце 20.10.2020.
Положення ст.7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з п. 7 ч. 1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу
Частина 2 ст. 38 КУпАП передбачає, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Згідно з ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
У п. 137 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України» (рішення від 09 січня 2013 року, заява №21722/11) наголошено, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (див. рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. The United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV). Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень.
Норми ст. 284 КУпАП містять вичерпний перелік постанов, які суд виносить за наслідками розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Зазначеними положеннями КУпАП передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
Згідно з протоколом серії АПР18 № 349188 адміністративне правопорушення було вчинено 20.10.2020, справа передана на розгляд судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Білик О.В. 09.03.2021, тобто після спливу строку притягнення до відповідальності та на час розгляду матеріалів 23.03.2021 закінчився тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення.
З урахуванням системного аналізу зазначених вище норм, приймаючи до уваги, що на час розгляду адміністративного матеріалу сплинув строк накладення адміністративного стягнення, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 7, 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст.283,284 КУпАП, суддя -
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду на протязі десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя: О.В. Білик