Справа №293/694/21
Провадження № 3/293/1242/2021
23 березня 2021 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного cуду Житомирської області Збаражський Олег Миколайович, розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 громадянина України, не працюючого,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
22.03.2021 до Черняхівського районного cуду Житомирської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП , який передано на розгляд судді Збаражському О.М.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 079210 від 17.03.2021 вбачається, що 17.03.2021 о 06 год. 20 хв. в смт Черняхів, по вул. Володимирська, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2109 д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, порушення мови, зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду водій відмовився на бодікамеру, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Суд встановив, що подані матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП не відповідають вимогам ст.256 КУпАП, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 097210 від 17.03.2021 не підписано особою, яка його склала, крім того, у графі «до протоколу додаються» не зазначено про постанову серії БАБ №202360 від 17.03.2021 та компакт диск із відеозаписом правопорушення, які додаються до даного протоколу. В протоколі не вказано технічний засіб, за допомогою якого така фіксація здійснювалась, конверт з компакт диском не підписано, не опечатано.
Верховний Суд України 13.02.2020 у справі № 524/9716/16-а роз'яснив, що у постанові по справі про адміністративне правопорушення повинно бути зазначено посилання на те, що проводився відеозапис та посилання на технічний засіб яким такий запис здійснювався. В разі відсутності такого посилання такий відеозапис судом визнається недопустимим доказом і не може бути використаний як доказ у справі.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Оскільки, вказані недоліки виявлені до початку розгляду справи по суті, допущені при складенні та оформленні протоколу і матеріалів у справі про адміністративне правопорушення, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення (ст.245 КУпАП) та, як наслідок, здійснити розгляд справи по суті в точній відповідності із законом та винести відповідну постанову, тому протокол та матеріли в справі про адміністративне правопорушення необхідно повернути для належного дооформлення. Вищевказані недоліки може виправити тільки посадова особа, що склала та підписала протокол про адміністративне правопорушення.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку, що адміністративні матеріали слід направити до відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 251, 256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Адміністративні матеріали за протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 079210 від 17.03.2021 щодо ОСОБА_1 , 23 вересня 1991 року, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Збаражський