Ухвала від 29.03.2010 по справі 2а-614/10/1570

Справа № 2а-614/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2010 року 09 год. 40 хв. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Тарасишиної О.М.,

при секретарі судового засідання: Шармоновій В.О,

за участю представника позивача: ОСОБА_2,

представника позивача: ОСОБА_3,

представника відповідача: Зарембі Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області про визнання перевірки та акту перевірки від 24.07.2009 року протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0000702300 від 06.08.2009 року,-

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_5, який є фізичною особою-підприємецем, про визнання перевірки та акту перевірки Саратської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області від 24.07.2009 року протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000702300 від 06.08.2009 року.

Справа підсудна Одеському окружному адміністративному суду. Позов подано і оформлено відповідно до вимог ст.106 КАС України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 23 липня 2009 року Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією Одеської області була проведена планова перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на підставі направлення № 30 від 10 липня 2009 року.

За результатами проведеної перевірки було складено Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №921/15/27/23/1803421818 від 24 липня 2009 року, який відповідач вважає безпідставним та таким, що складений з порушенням чинного законодавства.

На підставі вказаного акту Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області було винесено рішення про застосування штрафних фінансових санкцій № 0000702300 від 06 серпня 2009 року за порушення пунктів 1, 9, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 3960 гривень 00 коп.

Однак, Позивач вважає, що перевірка Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області була проведена з порушеннями норм діючого законодавства, в результаті чого неправомірно було складено акт про результати перевірки, на підставі якого і винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000702300 від 06.08.2009 року.

Свої доводи щодо неправомірності проведеної перевірки Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області Позивач обґрунтовує тим, що його не було повідомлено завчасно, тобто за 10 днів, про проведення планової перевірки, в строки передбачені діючим законодавством, із зазначенням дати початку та закінченням планової перевірки Відповідачем. Також, під час проведення перевірки, як зазначає Позивач, в журналі реєстрації перевірок на підприємстві, зареєструвався лише один податковий інспектор та не було надано наказу керівника ДПІ про проведення планової перевірки, в результаті чого, Позивачем було допущено до перевірки перевіряючих осіб тільки у перший день, наступного дня перевіряючих до проведення перевірки допущено не було.

Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, оскаржує факт проведення перевіряючими податковими інспекторами контрольної закупки, мотивуючи тим, що розпорядженням ДПАУ від 25.09.98 р. № 272-р., передбачено, що положення про те, що представники податкових органів мали права користуватися таким прийомом , як контрольна закупка, було визнано судом недійсним.

Відповідно до зазначеного Акту № 921/15/27/23/1803421818 було встановлено порушення пунктів 1,9, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Під час проведення перевірки було виявлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування послуг», тобто не було забезпечено щоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Однак, зі слів Позивача, в той день (22.06.2009 року) сталася помилка, в результаті якої був загублений та неврахований фіскальний звітний чек під номером 312. Одразу після проведеної перевірки Позивач звернувся до сервісного центру, в результаті чого роздруковано чек та додано до книги обліку розрахункових операції, але до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 були застосовані штрафні санкції у розмірі 340 гривень 00 коп.

Окрім того, Позивач зазначає, що порушення п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування послуг» виникло у зв'язку з тим, що він перевіряючим відмовився надавати будь-які документи, хоча він веде у встановленому законодавством України облік товарних запасів за місцем їх реалізації. Також Позивач зазначає, що книга обліку доходів і витрат була зареєстрована лише 30.07.2009 року у зв'язку з браком часу та великою відстанню між об'єктом, що перевірявся, та Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області.

Відтак, Позивач вважає, що вказану перевірку було проведено з грубими порушеннями норм чинного законодавства, в результаті чого Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №921/15/27/23/1803421818 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000702300 від 06.08.2009 року просив визнати нечинними та скасувати.

У судовому засіданні представники позивача заявлені позовні вимоги підтримали повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник Відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі посилаючись на наступні обставини.

Відповідно до плану-графіку проведення перевірок співробітниками, які здійснюють контроль за розрахунковими операціями, відділу податкового контролю юридичних осіб Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області на липень 2009 року, затвердженого начальником Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області, та на підставі направлення №30 від 10.07.2009р., виданого Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області , головними державними податковими ревізорами-інспекторами Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області Гінкул С.Г. та Узун О.І. було проведено планову перевірку суб'єкта господарської діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Посадові особи Саратської міжрайонної державної податкової інспекціїв Одеській області Гінкул С.Г.,Узунов О.І. 23.07.2009р. розпочали проведення перевірки господарської одиниці фізичної особи-підприємця ОСОБА_5- кафе-бару «Золоті купола» розташованого за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, курорт «Катранка» пред'явивши службові посвідчення та надавши під підпис направлення на перевірку №30 від 10.07.2009 року представнику ФОП ОСОБА_5 - бармену ОСОБА_2

Таким чином, Відповідач зазначає, що перевірка працівниками Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області здійснена у відповідності та з дотриманням вимог чинного податкового законодавства України, та посилання Позивача на відсутність законних підстав для проведення перевірки є безпідставними.

В результаті проведеної перевірки працівниками Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області було складено Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №921/15/27/23/1803421818 від 24 липня 2009 року. Другий примірник акту перевірки був направлений Позивачу 27.07.2009 року, який було отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 28.07.2009 року.

При перевірці працівниками Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області фізичної особи-підприємця ОСОБА_5, було виявлено наступні порушення:

1. розрахункову операцію на суму 16 гривень 00 коп. не було проведено через реєстратор розрахункових операцій;

2. не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, а саме був відсутній “z”- звіт №312 від 21 червня 2009 року)

3. виявлено неведения у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, накладні відсутні.

Перевірка проводилась в присутності уповноваженої особи фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 - бармена ОСОБА_2

В результаті перевірки до Позивача було застосовано штрафні (фінансові) санкції та винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0000702300 від 06.08.2009р

У зв'язку з цим Відповідач вважає позовні вимоги Позивача необґрунтованими та вважає, що перевірка проведена у відповідності до норм чинного законодавства та податковими інспекторами, які проводили перевірку не було порушено жодної норми законодавства України та просить відмовити Позивачу повністю.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, показання свідків , суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню. Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 зареєстрований Татарбунарською районною державною адміністрацією 24.05.2007р. за №2 549 000 0000 001741 та взятий на облік у Саратській міжрайонній державній податковій інспекції в Одеській області (Татарбунарському відділенні) 24.05.2007р. за № 2324. (а.с. 8, 52)

23 липня 2009 року на підставі плану-графіку проведення перевірок на липень 2009 року (а.с. 34) та направлення №30 від 10 липня 2009 року про проведення планової перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 (а.с. 35), головними державними податковими ревізорами-інспекторами відділу податкового контролю юридичних осіб Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області Гінкулом Сергієм Георгійовичем та Узуновим Олександром Івановичем було проведено планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_5, а саме діяльності кафе-бару «Золоті купола», який знаходиться за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, курорт «Катранка».

Відповідно до вимог ст.ст. 15,16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено контроль за додержанням порядку проведення розрахунків. Зокрема, ст. 15 вказаного Закону України передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 цього Закону України передбачено, що планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов'язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону, така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку. Будь-яке податкове або адміністративне нарахування, здійснене з порушенням цього правила, вважається незаконним та не підлягає виконанню. Відтак, вказана норма Закону чітко встановлює підстави для визнання планової перевірки та усіх нарахувань за наслідками такої перевірки незаконними. Тому, вимога Позивача про визнання незаконною планову перевірку, проведену Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області 23-24 липня 2010 року на підставі направлення №10 від 10 липня 2009 року, є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.

Щодо заявлених позовних вимог, про визнання нечинним та скасування Акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №921/15/27/23/1803421818 від 24 липня 2009 року, суд встановив наступне.

Стаття 2 КАС України зазначає, предметом оскарження в адміністративному судочинстві можуть бути будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлений інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини 1 ст.. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт державного або іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Підставами для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Умовою визнання акту недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів позивача.

Відповідно до абз. 1 п. 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 N 327 та п. 1 розд. 2 Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, затверджених Наказом ДПА України від 12 серпня 2008 р. N 534, за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.

Вимоги позивача щодо скасування акту перевірки суд вважає безпідставними, оскільки, згідно з абз. 2 п. 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства та п. 2 розд. 2 Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій акт перевірки - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання, Відтак, акт фіксує лише дії посадових осіб податкової служби при проведенні перевірки. Також, слід зазначити, що акт перевірки лише фіксує обставини встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, що зобов'язує до вчинення будь-яких дій. Права та обов'язки для суб'єкта господарювання, перевірку якого проведено породжує саме рішення, прийняте на підставі складеного за результатами перевірки акту.

За таких обставин суд вважає, що законодавством не передбачено можливості для оскарження в судовому порядку та відповідно для визнання нечинними актів, складених за результатами перевірок.

Обов'язковим для виконання та відповідно рішенням органу владних повноважень, яким є Саратська міжрайонна державна податкова інспекція в Одеській області по відношенню до Позивача є рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, винесені за результатами проведеної перевірки.

Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №921/15/27/23/1803421818 від 24 липня 2009 року, складений державними податковими ревізорами-інспекторами Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області не породжує для Позивача певних правових наслідків, а висновки цього акту не мають обов'язкового характеру для позивача.

Після проведеної розрахункової операції, працівники Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області , які проводили перевірку, пред'явили посвідчення, направлення на проведення перевірки та зареєструвалися у журналі проведення перевірок, який знаходився у Позивача.

Факт реєстрації в журналі про проведення перевірок перевіряючими підтверджується копією журналу, яку надано Позивачем, та в якому стоять підписи головних державних податкових ревізорів-інспекторів відділу податкового контролю юридичних осіб Саратської міжрайонної державної податкової інспекції Гінкула Сергія Георгійовича та Узунова Олександра Івановича. (а.с. 14-15)

Під час судового засідання представник Відповідача зазначив, що перевіряючими було здійснено розрахункову операцію, закупівлю товару, а саме 1 пляшку слабоалкогольного напою «Лонгер» вартістю 9 гривень 00 коп. та 1 пляшку пива «Старопрамен» вартістю 7 гривень 00 коп., яку Позивачем було проведено без використання реєстратора розрахункових операцій.

Позивачем, факт здійснення розрахункової операції без використання реєстратора розрахункових операцій, не заперечувався, про що свідчить зміст адміністративного позову.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Пунктом 1 статті 17 вказаного Закону України передбачено штрафні (фінансові) санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

В результаті чого Відповідачем були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 80 гривень 00 коп. (16 гривень х 5) (а.с. 41)

Під час проведення перевірки було виявлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яке виразилось у відсутності “z”- звіту №312 від 21 червня 2009 року.

Суд не приймає до уваги доводи Позивача щодо того, що одразу після проведення перевірки він звернувся до сервісного центру та було роздруковано копію даного звіту, з наступних підстав.

Відповідно до п. 9 ст. 3. Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Оскільки звіт, який був відсутній в книзі обліку, виконано ще 21 червня 2009 року, Позивач був зобов'язаний невідкладно після виявлення відсутності в книзі обліку даного звіту виконати дії для виготовлення копії, що ним не було здійснено. Проте, як вбачається з матеріалів справи, зокрема, з позовної заяви, фізична особа-підприємець ОСОБА_5 звернувся до сервісного центру одразу після перевірки, тобто через місяць з дати звіту.

За невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відтак, Відповідачем було застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 340 гривень 00 коп. за виявлене порушення (17 гривень х 20) (а.с. 41)

Під час проведення перевірки, державними податковими ревізорами-інспекторами Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області встановлено, що Позивачем не здійснювався облік запасів за місцем їх реалізації, на загальну суму 1770 гривень (згідно відомостей про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних запасів (товарно-матеріальних цінностей) - додатку до акту перевірки від 24.07.2009 року.) (а.с. 39)

У відкритому судовому засіданні Позивачем надано копію книги обліку доходів і витрат (форми №10) фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 №471 (а.с. 53-77), яка згідно довідки №1547 від 19.03.2010 року, наданої Саратською міжрайонною державною податковою інспекцією в Одеській області зареєстрована 30 липня 2009 року(а.с.52) та відповідно до пояснень наданих позивачем на час проведення перевірки не велась, запис доходів і витрат вівся зі слів представника Позивача ОСОБА_2 у окремому зошиті, який не було надано перевіряючим особам.

В результаті виявленого порушення до позивача було застосовано штрафні санкції у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації в сумі 3540 гривень 00 коп. (1770 гривень х 2)

Пунктом 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 21 передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 1 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, затвердженого Постановою КМУ від 26 вересня 2001 року №1269, книга обліку доходів і витрат ведеться суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), а також особами, які мають пільговий торговий патент для продажу товарів (крім підакцизних) (надання послуг) відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, якщо такі особи не є платниками податку на додану вартість згідно із законодавством. Пунктом 2 вказаного Порядку передбачено обов'язкову реєстрацію цієї книги в органах державної податкової служби. Однак, як вбачається з матеріалів перевірки, на момент проведення перевірки, книга обліку доходів і витрат фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 не велася.

Слід зауважити, що Позивачем не було використано право після одержання Акту перевірки №921/15/27/23/18034211818 від 24.07.2009 року внести зауваження, зазначивши обставини викладені в позовній заяві.

Відтак, 06 серпня 2009 року Відповідачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000702300 на підставі виявлених порушень пунктів 1, 9, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» під час проведеної перевірки та застосовано штрафні (фінансові) санкції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 в сумі 3960 гривень 00 коп., яке було отримано Позивачем 08 серпня 2009 року (а.с. 42)

Окрім того, постановою Татарбунарського районного суду Одеської області по справі №3-1516/2009р. від 30 вересня 2009 року за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: розрахункова операція через РРО не проведена, не забезпечення зберігання фіскальних звітних чеків, не ведення обліку товарів (запасів), ОСОБА_2 (який здійснював вказані операції) було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривня 00 коп. (а.с. 50) У зазначеній постанові Татарбунарського районного суду Одеської області зазначено, що ОСОБА_2 свою вину визнав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

В зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що позивачем не було доведено обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, та не надано необхідних доказів в підтвердження своїх позовних вимог.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані представниками позивача та відповідача у справі докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, та такими, які не підтверджені доказами.

Керуючись ст. ст. 2,4, 69,94,71, 94,158,160, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області про визнання перевірки та акту перевірки від 24.07.2009 року протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0000702300 від 06.08.2009 року - відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 29 березня 2010 року.

Суддя О.М. Тарасишина

Справа № 2а-614/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частина)

24 березня 2010 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Тарасишиної О.М.,

при секретарі судового засідання: Шармоновій В.О,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області про визнання перевірки та акту перевірки від 24.07.2009 року протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0000702300 від 06.08.2009 року,-

Керуючись ст. ст. 2,4, 69,71, 94,158,160, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області про визнання перевірки та акту перевірки від 24.07.2009 року протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) №0000702300 від 06.08.2009 року - відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Тарасишина