Справа № 598/421/21
провадження № 3/598/244/2021
"22" березня 2021 р. Суддя Збаразького районного суду Тернопільської області Гудима І. В., розглянувши в залі суду в м.Збаражі матеріали, які надійшли з відділення поліції №4 (м.Збараж) Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , громадянина України, з вищою освітою, одруженого, що має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працює агрономом ПАТ «Західний Буг» с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області, РНОКПП НОМЕР_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ст.124 КпАП України,
встановив:
08 березня 2021 року о 19 годині 00 хвилин ОСОБА_1 в с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області, керуючи автомобілем марки «Renault Duster», р.н.з. НОМЕР_2 , в порушення вимог п.2.3(б), п.10.9 Правил дорожнього руху України, будучи неуважним, не стежив за дорожньою обстановкою, рухаючись заднім ходом, не впевнився, що даний маневр не створить небезпеки та перешкоди іншим учасникам руху, та допустив зіткнення з автомобілем марки «Renault Duster», р.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_2 , в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Свою вину у вчиненні правопорушення ОСОБА_1 визнав і пояснив, що 08 березня 2021 року о 19 годині 00 хвилин він, керуючи автомобілем марки «Renault Duster», р.н.з. НОМЕР_2 , в с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області, будучи неуважним, не стежив за дорожньою обстановкою, рухаючись заднім ходом, не впевнився, що даний маневр не створить небезпеки та перешкоди іншим учасникам руху, та допустив зіткнення з автомобілем марки «Renault Duster», р.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_2 , в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення знайшла своє підтвердження рапортом працівника поліції від 08.03.2021 року (а.с.1), протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №093531 від 08.03.2021 року (а.с.2), схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 08.03.2021 року (а.с.3), письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 08.03.2021 року (а.с.4,5), іншими матеріалами справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається правопорушення, передбачене ст.124 КпАП України, як за ознаками порушення водієм правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
При накладенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності, а тому його слід піддати адміністративному стягненню у виді адміністративного штрафу в дохід держави.
На підставі наведеного та керуючись ст.124 КпАП України, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
На дану постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Збаразький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: І. В. ГУДИМА