Дата документу 12.03.2021
Справа № 334/840/21
Провадження № 3/334/566/21
12 березня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Філіпова І.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Національної Поліції Департаменту Патрульної Поліції Управління Патрульної Поліції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ООО «Поліган Авто» зварювальник, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушень, передбачених за ч. 1 ст.130 КУпАП,
03.02.2021 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 03.02.2021 року об 15:49 год. в м. Запоріжжі, по пр. Металургів, біля будинку 1/7 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 21043» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови.
Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився у встановленому законом порядку у присутності двох свідків. Від керування транспортного засобу відсторонено, про повторність попереджений.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме: - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, сп'яніння.
Розгляд справи було призначено на 26.02.2021 року.
25.02.2021 року через канцелярію суду від ОСОБА_1 надійшла заява про відкладення розгляд у справи у зв'язку з наданням часу для звернення за юридичною допомогою. Справу було відкладено на 12.03.2021 р.
04.03.2021 року від представника ОСОБА_1 - адвоката Щербина К.В. через канцелярію суду було подано заяву про ознайомлення з матеріалами справи, 04.03.2021 року адвокат ознайомився з адміністративним матеріалом, про що є відмітка.
10.03.2021 року через канцелярію суду надійшло клопотання від директора ТОВ «Полігон-авто» М.І. Луценка про передачу матеріалів адміністративної справи на розгляд колективу.
11.03.2021 року через канцелярію суду від представника ОСОБА_1 - адвоката Щербина К.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі з передачею матеріалів адміністративної справи на розгляд трудового колективу.
В судовому засіданні захисник Щербина К.В. просив суд звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та передати матеріали справи відносно ОСОБА_1 на розгляд трудовому коллективу Товаритству з обмеженою відповідальністю «Полігон-Авто» Приватного підприємства «Естеро» для застосування заходів громадського впливу.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користатися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП України, як: - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. При цьому, ОСОБА_1 порушено вимоги п.2.5 ПДР України - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами по справі,зокрема обставинами викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 1025612 від 03 лютого 2021 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 03.02.2021 року та відеозаписом з нагрудної камери поліцейського.
Крім того, у судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив обставини справи.
Згідно до роз'яснень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2003 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2008 року №18, судам при розгляді справ необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.247 і 280 КУпАП.
Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Відповідно до ст.21КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу
Частиною 1 статті 21 КУпАП передбачена можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності з передачею на поруки трудового колективу. Це питання вирішується судом з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника та є правом суду.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП, при передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу, виноситься постанова про закриття справи. З огляду на те, що застосування вимог ст.21 КУпАП до особи є правом, а не обов'язком суду.
Суд приходить до переконання, що у задоволенні клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передачу адміністративних матеріалів на розгляд трудового колективу і закриття провадження у справі слід відмовити.
Адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, яке полягає у керуванні особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, за своїм характером має підвищену суспільну небезпеку, оскільки становить загрозу не лише для безпечного руху транспорту, а й для життя та здоров'я водіїв, учасників дорожнього руху та пішоходів.
На що вказують і положення ч.2 ст.33 КУпАП, згідно яких при накладенні стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, не враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
При цьому, захисник в судовому засіданні не навів доцільності застосування до ОСОБА_1 заходів громадського впливу. Також не містить обґрунтування доцільності застосування до ОСОБА_1 заходів громадського впливу і клопотання про взяття останнього на поруки.
Щодо доводів захисника в частині позитивної характеристики ОСОБА_1 , наявності в нього постійного місця проживання та про його не притягнення до кримінальної і адміністративної відповідальності, то їх, в сукупності з іншими встановленими судом обставинами, суд не може визнати підставою для звільнення ОСОБА_1 від стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами та передачі його на поруки трудовому колективу
Враховуючи наведені докази в їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Оскільки на ОСОБА_1 накладається адміністративне стягнення, суд вважає, що в силу вимог ст.40-1 КУпАП з нього також підлягає стягненню судовий збір, оскільки даних щодо її звільнення від сплати судового збору матеріали справи не містять.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.130, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженої відповідальність «Полігон-Авто» про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та про передачу матеріалів справина розглядтрудового коллективу ТОВ « «Полігон-Авто» для застосування заходів громадського впливу - відмовити.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1(один) рік.
Відповідно до ст.ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до ВДВС, який стягується з правопорушника у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами ОСОБА_1 , відраховувати з моменту примусового вилучення посвідчення водія або його добровільної здачі.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя: Філіпова І. М.