22.03.2021 рокуСправа № 634/299/21 Провадження № 1-в/634/30/21
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Відділення поліції №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Гришівка Сахновщинського району Харківської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої: 30.01.2012 року Сахновшинським районним судом Харківської області за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до покарання у виді 4 років 1 місяця позбавлення волі; 30.06.2016 року Сахновшинським районним судом Харківської області за ч.2 ст.186 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, із застосуванням ст.75 КК України звільненої від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки, -
встановив:
25.03.2020 року до Сахновщинського районного суду Харківської області надійшло подання начальника Відділення поліції №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області про продовження адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 .
У поданні зазначено, що ОСОБА_2 за період перебування на свободі на шлях виправлення не стала, веде аморальний спосіб життя, порушує громадський порядок та правила адміністративного нагляду встановлених їй судом, неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності, та попереджалася про можливість продовження відносно неї адміністративного нагляду, але належних висновків не зробила.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне повернути матеріали про продовження адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 для доопрацювання з наступних підстав.
Ухвалою Сахновщинського районного суду Харківської області від 27.05.2020 року подання т.в.о. начальника Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області задоволено та встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_2 строком на 1 рік.
Згідно ст.6 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст.5 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» , до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Згідно подання, начальник Відділення поліції №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області просить застосувати до ОСОБА_2 наступні обмеження:
-проживати за місцем мешкання АДРЕСА_1 , знаходитися вдома в період з 22 год. до 06 год. ранку наступної доби;
-заборонити виїзд за межі Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області без дозволу органу здійснюючого нагляд без маршрутного листа.
-приходити на реєстрацію до Відділення поліції №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області кожну п'ятницю щомісяця на 09 год.;
Разом з тим в порушення вимог ст.5 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» подання не містить обґрунтування доцільності заходів, які начальник Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області просить застосувати до ОСОБА_2 .
Крім того, статтею 10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено вичерпний перелік обмежень, які можуть застосовуватися до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд. Обмеження щодо зобов'язання проживання піднаглядного за визначеною адресою даний перелік не містить, тому в цій частині клопотання підлягає уточненню.
Разом з тим відповідно до вимог п.4 Інструкції «Про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
До рапорту додаються:
- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;
- довідка про перевірку на наявність судимостей;
- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення:
- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;
- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд;
- пояснення правопорушника;
- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;
- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;
- інші матеріали. (підпункт 4.4).
Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду. (підпункт 4.5)
В порушення зазначеної інструкції, до подання не додано характеристики особи, стосовно якої може бути встановлено (продовжено) адміністративний нагляд.
Вказані недоліки не дають можливості суду вирішити по суті питання щодо продовження відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду.
Керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 372 КПК України, суд -
Подання начальника Відділення поліції №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 - повернути для доопрацювання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/
Копія вірна. Суддя: