Справа № 161/5156/21
Провадження № 3/161/2284/21
22 березня 2021 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , складені за ст. 183-1 КУпАП, -
19.03.2021 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області для розгляду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, прихожу до наступного.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення; …інші відомості необхідні для вирішення справи.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Однак, органом, який склав адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено частину вказаної статті, за якою останній притягується до адміністративної відповідальності (ст. 183-1 КУпАП має три частини)
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не повно зазначено обставини вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 183-1 КУпАП, а саме: за який саме період та у якому розмірі в останнього виникла заборгованість по аліментах, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Оскільки обов'язок з'ясування і зазначення таких обов'язкових відомостей та подання належних доказів законодавцем покладено на органи, які в силу ст. 255 КУпАП уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, а не на органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення за їх компетентною підвідомчістю, вважаю за необхідне повернути вказану справу про адміністративне правопорушення до Першого відділу Державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) для приведення справи про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
Вказані у даній постанові недоліки об'єктивно позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та надати належну правову оцінку викладеним у протоколі обставинам, а тому матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 необхідно повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених у даній постанові
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП повернути до Першого відділу Державної виконавчої служби у м. Луцьку Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів), для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області Рудська С.М.