Справа № 161/1922/21
Провадження № 2-а/161/107/21
17 березня 2021 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьк адміністративну справу № 161/1922/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування.
В ході проведення підготовчого судового засідання судом з власної ініціативи вирішується питання про передачу адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування на розгляд іншого адміністративного суду, з наступних підстав.
Відповідно до статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до частини 3 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається із змісту позовної заяви, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування.
При цьому, УПП у Волинській області ДПП Національної поліції є суб'єктом владних повноважень в розумінні статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
А також із змісту адміністративної позовної заяви вбачається, що публічно-правовий спір між сторонами виник, зокрема, з приводу обставин, не передбачених частиною 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України. Таким чином, справа № 161/1922/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування щодо вимоги про визнання протиправним та скасування рішення т.в.о. ст. інспектора відділу адміністративної практики УПП у Волинській області ДПП лейтенанта поліції О. Гетманчук від 12 січня 2021 року на постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення серії ДПО18 № 675484 від 12 грудня 2021 року, винесену відносно ОСОБА_2 за порушення вимог ч. 3 ст. 122 та ч. 1 ст. 126 КУпАП - підсудна саме окружному адміністративному суду.
Та, відповідно, адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування, не підлягає до розгляду Луцьким міськрайонний судом Волинської області як адміністративним судом у відповідності до положень частини 3 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, положеннями статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено можливість передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду, у випадку встановлення судом порушення правил підсудності.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що даний спір не може розглядатися Луцьким міськрайонним судом Волинської області. Так як даний спір предметно підсудний окружним адміністративним судам, а не місцевим загальним судам як адміністративним судам. А тому за таких обставин пред'явлена позовна заява підлягає передачі на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.
Керуючись частиною третьою статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративну справу № 161/1922/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПП у Волинській області ДПП Національної поліції про визнання протиправними рішення та постанови і їх скасування - передати на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвалу в повному об'ємі складено
22 березня 2021 року.
Суддя В.В. Ковтуненко