Постанова від 19.03.2021 по справі 705/116/21

Справа №705/116/21

3/705/891/21

ПОСТАНОВА

19 березня 2021 року місто Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, та додані до протоколу про адміністративне правопорушення матеріали,

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що 20.12.2020 року в 00 годин 10 хвилин в Уманський р-н с.Синиця вул..Шевченка, 20 водій керував ТЗ з явними ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.

Стаття 278 КУпАП визначає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Стаття 256 КУпАП визначає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов до суду, не відповідає вимогам статті 256 КУпАП.

Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення не повністю зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Так, у протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 . При цьому, не зазначено район та область, в якому розташований такий населений пункт, що не дає змоги викликати особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, у судове засідання. Суддя не може самостійно визначати місце проживання правопорушника, так як такі дії будуть базуватись на припущеннях. У матеріалах справи відсутні документи, які підтверджують місце проживання ОСОБА_1 .

Крім того, з матеріалів справи вбачається невідповідність у зазначенні місця вчинення правопорушення та місця складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що подія мала місце в с.Синиця Уманського району. При цьому, протокол про адміністративне правопорушення складений у с.Максимівка Уманського району. З матеріалів справи не вбачається, чому, якщо подія мала місце в одному населеному пункті, протокол був складений в іншому населеному пункті.

Враховуючи викладене, протокол про адміністративне правопорушення з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Черкаській області для належного оформлення.

Керуючись ст. 256, ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, з доданими до нього матеріалами, повернути до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Черкаській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Корман