18 березня 2021 року
Київ
справа №803/582/16
адміністративне провадження №К/9901/6986/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Юрченко В.П.,
суддів: Васильєвої І.А., Пасічник С.С.,
перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.01.2021 у справі №803/582/16 за позовом Державного підприємства "Цуманське лісове господарство" до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
01.03.2021 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.01.2021 у справі № 803/582/16.
Під час перевірки зазначеної касаційної скарги на предмет дотримання вимог статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що у касаційній скарзі не викладені передбачені КАС України підстави для оскарження судових рішень в касаційному порядку, що є підставою для залишення її без руху.
Відповідно до частини четвертої статті 328 КАС України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених частині першій цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно в таких випадках:
1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норм права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку;
2) якщо скаржник вмотивовано обгрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні;
3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах;
4) якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами другою і третьою статті 353 цього Кодексу.
Підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Перевіркою змісту поданої у цій справі касаційної скарги встановлено, що у ній скаржник посилається на пункт 1 частини четвертої статті 328 КАС України як на підставу для відкриття касаційного провадження у цій справі.
Обгрунтування даної підстави зводиться до викладення обставин справи та містяться посилання що, судами першої та апеляційної інстанцій в оскаржуваних судових рішеннях застосовано норми права без урахування висновків щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду від 23.01.2020 у справі № 803/582/16.
Постановою Верховного Суду від 23.01.2020 у справі № 803/582/16 скасовані судові рішення в частині задоволення позовних вимог та направлено в цій частині на новий розгляд до суду першої інстанції, в іншій частині судові оскаржувані судові рішення залишені без змін. Тобто, даним судовим рішенням не сформовано висновок щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, тому посилання податкового органу на постанову Верховного Суду від 23.01.2020 у справі № 803/582/16 є необгрутованим.
Також, всупереч статті 330 КАС України до касаційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за подання касаційної скарги.
Частиною 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Таким законом є Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду, судовий збір становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Таким чином, скаржнику необхідно сплатити за подання касаційної скарги судовий збір в сумі 45400 грн.
Згідно з частиною 2 статті 332 КАС України до касаційної скарги яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Таким чином, відповідно до частин 1 та 2 статті 169 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення недоліків, а саме: зазначити інші обгрунтовані підстави касаційного оскарження та надати документ, що підтверджує сплату судового збору за подання касаційної скарги.
Керуючись статтями 169, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд-
Касаційну скаргу Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.01.2021 у справі № 803/582/16 - залишити без руху, надавши скаржнику строк тривалістю десять днів для усунення виявлених недоліків касаційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
В.П. Юрченко
І.А. Васильєва
С.С. Пасічник ,
Судді Верховного Суду