Справа № 626/678/21
Провадження № 1-кс/626/192/2021
Іменем України
18 березня 2021 року м.Красноград
Слідчий суддя Красноградського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Красноград, клопотання слідчого ВП №1 СВ Красноградського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220420000404 від 21.09.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, -
18.03.2021 року слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12019220420000404 від 21.09.2019 року за ч.3 ст.185 КК України до 6 місяців, тобто до 21.09.2021 року.
На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що у провадженні СВ Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження № 12019220420000404 від 21.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 185 КК України.
В період часу з 19:30 до 21:00 години 20.09.2019, невідома особа, шляхом віджиму пластикового вікна, проникла до жилого будинку ОСОБА_4 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснила крадіжку грошових коштів в сумі 8000 грн., чим спричинила ОСОБА_4 матеріальні збитки.
В ході проведення досудового розслідування проведено ряд слідчих дій з метою всебічного повного та об'єктивного розслідування, а саме: проведено огляд місця події, допитано потерпілого ОСОБА_4 , допитано в якості свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , перевірено на причетність до скоєння даного злочину осіб, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за скоєння аналогічних злочинів, але встановити особу, котра скоїла дане кримінальне правопорушення, не виявилося можливим.
Відповідно до ст. 219 КПК України дане кримінальне провадження підлягає закриттю, так як закінчується строк досудового розслідування та жодній особі не було повідомлено про підозру, але ще необхідно виконати певні слідчі дії, які сприятимуть розкриттю даного злочину, а саме: встановити інших можливих свідків даної події та особу, яка скоїла злочин, та місце знаходження викраденого, відпрацювати версію вчинення злочину родичами потерпілого, провести ряд необхідних слідчих дій, які сприятимуть розкриттю даного злочину. Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об'єктивних причин.
Строк досудового розслідування закінчується 21.09.2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
Проведення вказаних слідчих дій має суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх проведення потребує додаткового часу, тому слідчий просить продовжити строк досудового розслідування до шести місяців.
Слідчий в судове засідання не з'явився, але направив заяву в якій підтримав подане клопотання та просив проводити його розгляд без його участі.
Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку про задоволення клопотання виходячи з наступного.
Судовим розглядом встановлено, що в провадженні ВП №1 СВ Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області перебуває кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12019220420000404 від 21.09.2019 року за ч.3 ст.185 КК України.
Строк досудового розслідування по зазначеному кримінальному провадженню закінчується 21.03.2021 року, однак закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представилось можливим, підозра жодній особі не пред'явлена.
Згідно з ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно ч.4 ст.294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
В поданому клопотанні слідчим доведено, що досудове розслідування кримінального правопорушення до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці 2 частини 1 статті 219 КПК України, враховуючи не встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та необхідність проведення ряду слідчих дій, для проведення яких необхідний значний проміжок часу, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність продовження строку досудового розслідування.
Згідно з ч.9 ст.295-1 КПК України, ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого ВП №1 СВ Красноградського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220420000404 від 21.09.2019 року за ч.3 ст.185 КК України- задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220420000404 від 21.09.2019 року за ч.3 ст.185 КК України до 6 (шести) місяців, тобто до 21 вересня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1