Справа № 2а-585
2010 р.
14 травня 2010 року Галицький районний суд міста Львова у складі :
головуючої - судді - ОЛЕКСІЄНКО М.Ю.
при секретарі - БЕСПАЛЬОК О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Львові справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1 до ВДАІ ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 16 січня 2010 року,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ВДАІ ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ВС № 116752 від 16 січня 2010 року.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 26 березня 2010 року отримав поштою постанову Галицького відділу ДВС ЛМУЮ про відкриття виконавчого провадження за постановою у справі про адміністративне правопорушення від 16 січня 2010 року, копію якої він в подальшому отримав та, ознайомившись з її змістом, вважає таку незаконною та просить скасувати, виходячи з наступних підстав. 16 січня 2010 року близько 16 год. 10 хв. на пл. Двірцевій, 1 у м.Львові біля Головного залізничного вокзалу до нього підійшов інспектор ВДАІ м.Львова Задорожний А.І. для перевірки документів, котрий ствердив, що 20 хв. назад він, позивач, керуючи автомобілем НОМЕР_1 на перехресті вулиць Городоцької - Чернівецької у м.Львові, проїхав таке на заборонений (червоний) сигнал світлофора. Враховуючи, що при проїзді зазначеного перехрестя інспектор не зупинив його, оскільки він не допустив жодних порушень Правил дорожнього руху, не склав протоколу про адміністративне правопорушення, позбавивши водія можливості викласти свої заперечення, не вручив йому його копії, останній просить визнати оскаржувану постанову незаконною та скасувати таку.
У судовому засіданні позивач підтримав позов, просить такий задовольнити з наведених у ньому мотивів.
Представник відповідача у судове засідання не з"явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, а також про наслідки неявки, тому суд вважає можливим розгляд справи у його відсутності за наявними у справі доказами у відповідності із вимогами ст. 128 КАС України.
Суд, заслухавши пояснення позивача та вивчивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з постанови про адміністративне правопорушення ВС № 116752 від 16 січня 2010 року (а.с.3), ОСОБА_1, керуючи 16 січня 2010 року в 16 годині автомобілем НОМЕР_1 на перехресті вулиць Городоцької - Чернівецької у м.Львові, проїхав таке на заборонений (червоний) сигнал світлофора, чим порушив вимоги п.8.7.3 "е" Правил дорожнього руху України, у зв'язку з чим на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 425 грн. в доход держави.
Згідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки позивач категорично наполягає, що був затриманий інспектором ДАІ не на перехресті вулиць Городоцької - Чернівецької у м.Львові, де, як презюмується, він порушив правила Дорожнього руху, а по спливу 20 хвилин біля Головного залізничного вокзалу у м.Львові, що ним не було складено протоколу про адміністративне правопорушення та не залучено жодних свідків, а відповідач не подав жодних доказів, які б спростовували ці твердження, суд приходить до висновку, що у діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення, у зв'язку з чим оскаржувану постанову слід скасувати як незаконну, а провадження в адміністративній справі - закрити.
Керуючись ст. ст. 7-12, 86, 161, 162, 167 КАС України, на підставі ст. ст. 276, 287, 288, 289, 293, 294 КУпАП, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 з а д о в о л ь н и т и .
Скасувати постанову ВС № 118752 від 16 січня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП у виді штрафу у розмірі 425 грн. як незаконну, а провадження у справі з а к р и т и.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому ч.5 ст. 186 КАС України.
Оригінал постанови.