Справа №621/597/21
Пр. №3/621/84/21
Постанова
Іменем України
19 березня 2021 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Зміївського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) Нагорної О. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповіждальності паротягом року не притягався,
за ч.1 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50410530 від 03.03.2021 ОСОБА_1 ставиться в вину вчинення адміністративного правопорушення за настуних обставин: на підставі рішення Зміївського районного суду Харківської області по справі № 621/1356/15-ц, виданого 13.07.2015 про стягнення алміентів з ОСОБА_1 на корисить ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 400 грн щомісячно, з подальшою індексацією відповідно до закону, починаючи з дня подачі позову 12.06.2015 і до досягнення дитиною повноліття, у період з 01.11.2019 по 28.02.2021 аліменти боржником не сплачувались, що призвело до виникнення зборгованості за вказаний період, у розмірі 18094,00 грн, що перевищує сумум платежів за шість місяців. Виконавче провадження стосовно боржника відкрито 04.03.2016. Загальний розмір заборгованості зі сплати аліментів станом на 28.02.2021 становить 44553,36 грн.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_3 в судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що аліменти на утримання дочки взагалі не сплачував, має незадовільний стан здоров'я, тривалий час не працює, у зв'язку з чим не має можливості сплачувати аліменти. Надав копію довідки про те, що знаходиться на обліку під "Д" наглядом.
Вислухавши пояснення ОСОБА_3 , ознайомившись з наданими матеріалами, дійшов наступного.
Відповідно до положень ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд вважає, що вина ОСОБА_3 підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення № 50410530 від 03.03.2021, даними постанови про відкриття виконавчого провадження № 50410530 від 04.03.2016, даними виконавчого листа від 13.07.2015, виданого Зміївським районним судом Харківської області, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів ОСОБА_3 , з якого вбачається, що станом на 28.02.2021 розмір заборгованості становить 44553,36 (а.с.1-6)
Відповідно до статті 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
На підставі досліджених доказів суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, а саме в несплаті аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Призначаючи стягнення за вказане правопорушення, суд керується положеннями статті 23 КУпАП, згідно якої адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Санкцією ч.1 ст.183-1 КУпАП встановлено стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Відповідно до статті 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисніроботи призначаютьсярайонним,районним умісті,міським чиміськрайонним судом(суддею)на строквід стадвадцяти дотрьохсот шістдесятигодин івиконуються небільше восьмигодин,а неповнолітніми-не більшедвох годинна день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
З огляду на обставини справи та особу правопорушника, відсутність постійного заробітку, який би сприяв зменшенню існуючої заборгованості за аліментами, суд вважає за необхідне і достатнє призначити ОСОБА_3 стягнення в розмірі 200 (двохсот) годин суспільно корисних робіт
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_3 належить стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 31-1, 33-35, 183-1, 245, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у виді 200 (двохсот) суспільно корисних робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн., які перерахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: