Рішення від 18.03.2021 по справі 333/7318/19

Справа № 333/7318/19

Провадження № 2-а/333/3/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.03.2021 р. м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Ярошенко А.Г.

за участю секретаря Довгаль А.Г.

позивача ОСОБА_1

представника позивача Карпенко Г.Є.

представника відповідача Аксьовова І.О.

представника третьої особи Білик Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Районної адміністрації Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, пр.. Соборний, 206), третя особа: районна адміністрація Запорізької міської ради по Комунарському району про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з зазначеними позовними вимогами.

В обґрунтування своєї заяви, позивач зазначила, що 19.11.2019р. адміністративною комісією при виконавчому комітеті Запорізької міської ради прийнято постанову № 810 про адміністративне правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП на ОСОБА_1 та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 1360 грн.

Вказану постанову від 19.11.2019 року вважає незаконною, протиправною та такою, що порушує її права та просить її скасувати.

Позивач та її представник підтримали позовну заяву та просять її задовольнити врахувавши обставини викладенні в позовній заяві та додаткових поясненнях.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовної заяви з підстав викладених у поясненнях.

Представник третьої особи заперечував проти задоволення позовної заяви з підстав викладених у поясненнях.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що вона є дочкою позивача, точної дати приїзду інспектора вона не пам'ятає приблизно 07 листопада 2019 року з інспектором був, ще один чоловік який не представився більше нікого не було, протокол при ній не складався, її мама від підпису в протоколі не відмовлялася, отримали вони повідомлення про розгляд адміністративної справи після того як засідання комісії вже пройшло. Пізніше пояснила, що перший раз коли приїжджав ОСОБА_3 протокол не складався, а другий раз коли вона була відсутня була присутня її матері, що ОСОБА_3 все ж таки приїжджав та пропонував підписати якісь документи. Також пізніше пояснила, що протокол складався однак дата в протоколі не зазначено.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що він є головним спеціалістом відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району, за декілька днів до складення протоколу він виїхав на територію та оглянув місцевість, після того домовився про зустріч з позивачем та приїхав 07.11.2019 року та склав протокол про адміністративне правопорушення в присутності позивача, відмовилась підписувати та отримувати протокол без свого адвокату. При складанні протоколу був присутній він, позивач, водій ЗМР, свідки, бригада по благоустрою території та представник ЗМР.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що він є водієм ЗМР пояснив, що позивач відмовилась підписувати складений протокол.

Суд, вислухавши сторін та їх представників, свідків, вивчивши письмові матеріали справи та докази наданні в судовому засіданні приходить до наступного висновку.

19.11.2019р. адміністративною комісією при виконавчому комітеті Запорізької міської ради прийнято постанову № 810 про адміністративне правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП на ОСОБА_1 та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 1360 грн.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 213 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються, зокрема, адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема, посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами міських рад.

Окремим рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 21.09.2018 № 444 «Про посадових осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення», надано повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення передбачені ст. ст. 150,152,154 КУпАП, таким посадовим особам районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району - начальнику та головним спеціалістам відділу житлово-комунального господарства.

Згідно п. 2.28. Посадової інструкції головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району Калюжного І.В., затвердженої Головою районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району ОСОБА_5 від 10.07.2017 року, за дорученням керівництва районної адміністрації або начальника відділу складає адміністративні протоколи у випадках порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів за ст. 152 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

07.11.2019 року о 12 год. 10 хв. головним спеціалістом відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району Калюжним І.В., відповідно до покладених обов'язків, було складено протокол про адміністративне правопорушення № 56 на Позивача у присутності свідка. Позивач відмовилась підписувати та отримувати Протокол. Про час і місце розгляду Протоколу, який буде розглядатись Відповідачем, Позивач була попереджена завчасно. Викладені вище факти також підтверджені поясненнями свідків в судовому засіданні.

Листом від 08.11.2019 року за вих. № 03/01-37/1075 Третьою особою до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради було направлено Протокол з фотоматеріалами.

Тобто Позивач була обізнана про те, що на неї складено Протокол та, про те, що цей Протокол буде розглядатися Комісією 19.11.2019 року о 11 год. 00 хв., та відповідно мала змогу бути присутньою на засіданні Комісії і подати, згідно ч. 2 ст. 279 КУпАП, свої доводи, докази, міркування та інше, щодо складеного Протоколу.

Згідно ч. 1 ст. 219 КУпАП виконавчі комітети міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, 152 цього Кодексу.

19.11.2019 року під час засідання адміністративної комісії, розглянуто матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 .

Як зазначено у протоколі, 07.11.2019 о 12 годині 10 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 організувала проведення робіт з облаштування системи водовідведення від буд. ІНФОРМАЦІЯ_1 , створила загрозу підтоплення та похилення опори по АДРЕСА_1 та пошкодження автомобіля (колеса) сусіда по АДРЕСА_2 , самовільне проведення земляних, будівельних робіт без дозвільних документів, не фахівцями, чим були порушені вимоги п. 3.2.3, 4.3.3 Правил благоустрою території м. Запоріжжя, відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 152КУпАП.

Відповідно до ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Правопорушниця від надання пояснень відмовилась, на засідання не з'явилась.

Під час засідання комісії розглядались наступні документи: протокол про адміністративне правопорушення № 56 від 07.11.2019, фотознімки до протоколу, пояснення ОСОБА_6 та ОСОБА_4 матеріали справи містять фотознімки буд. АДРЕСА_1 , з яких вбачається факт будівельних робіт, розритті канави, роботи з дренажу тощо. Також комісією враховано пояснення надані представником районної адміністрації міської ради по Комунарському району.

За результатом розгляду зазначених матеріалів, комісія дійшла до беззаперечного висновку про те, що біля будинку гр. ОСОБА_7 по АДРЕСА_1 дійсно провадилися земельні робіти з облаштування системи водовідведення від будинку, в якому вона мешкає.

Встановлено, що під час складання протоколу ОСОБА_7 відмовилась від надання пояснень, підпису протоколу та отримання другого примірнику, про що зазначено у протоколі. Вказаний факт також підтверджено свідками ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , письмові пояснення яких наявні в матеріалах справи. Останніми також зазначено, що позивач була проінформована про свої права та обов'язки, а також час та місце засідання адміністративної комісії. Зазначений факт спростовує заперечення позивача про необізнаність дати та місця розгляду справи відносно неї. Другий екземпляр протоколу районною адміністрацією їй направлено замовним листом з повідомленням.

До пояснення свідка ОСОБА_2 суд відноситься критично, оскільки вона путалась при дачі пояснень та є зацікавленою особою при розгляді даної справи.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведенні в позові факти позивачем не підтверджені жодним із доказів. Тому виходячи з вище викладеного протокол складено уповноваженою на те особою, за наявності в діях Позивача складу правопорушення ст. 152 КУпАП з дотриманням положень КУпАП при розгляді таких справ.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 77, 246, 286 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Районної адміністрації Запорізької міської ради (м. Запоріжжя, пр.. Соборний, 206), третя особа: районна адміністрація Запорізької міської ради по Комунарському району про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Повний текст рішення виготовлено 18.03.2021 року.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду, через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з моменту його проголошення.

Суддя Комунарського районного

суду м. Запоріжжя: А.Г. Ярошенко