18.03.2021
Справа № 497/410/2021
Провадження № 1-кс/497/131/2021
18.03.2021 року Болградський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Болградського районного відділу поліції Головного управління національного поліції в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна,-
16.03.2021 року слідчий СВ Болградського районного відділу поліції Головного управління національного поліції в Одеській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Болградської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна.
З клопотання вбачається, що СВ Болградського РВП ГУНП в Одеської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12018160270000118 від 24.02.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.307 КК України, за фактом збуту наркотичних засобів у Болградському районі.
З метою відшукування та вилучення предметів злочину, передбаченого ст. 307 КК України, а також речових доказів, вчинення злочину, 15.03.2021 року на підставі ухвали слідчого судді Болградського районного суду Одеської області (провадження № 1-кс/497/94/2021), працівниками Болградського РВП, з залученням працівників ДПСУ, проведено санкціонований обшук в домоволодінні АДРЕСА_1 , де фактично проживає ОСОБА_5 .
За результатами проведеного обшуку, предметів злочину, передбаченого ст. 307 КК України, та речових доказів його вчинення не виявлено, однак виявлено: - металевий предмет чорного кольору, схожий на пістолет, з написом на корпусі: «SUN-2608-9мм, SABY1-2002-0680», зі спорядженим магазином; - вісім предметів золотистого кольору, ідентичні одна одній, схожі на патрони до пістолету, з наявним на них маркуванням «9мм Р.А.Рись».
З показань присутнього ОСОБА_5 , встановлено, що виявлені предмети є травматичним пістолетом та патронами до нього, він їх купив у невідомої особи по Інтернету для особистого користування, дозвільних документів на них ще не оформлював.
У зв'язку з відсутністю у володільця ОСОБА_5 дозвільних документів на виявлене майно, необхідності встановлення їх походження, встановлення або спростування факту належності їх до вогнепальної зброї або бойових припасів, прийнято рішення щодо їх вилучення.
СВ Болградського РВП відомості за вказаним фактом незаконного поводження зі зброєю та припасами внесені до ЄРДР за №12021162270000091 від 15.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
15.03.2021 року вилучені предмети схожі на пістолет та патрони до пістолету. Вони були визнані речовими доказами та є необхідність у накладанні на них арешту, тому слідчий звертається до слідчого судді з цим клопотанням.
Слідчий СВ Болградського районного відділу поліції Головного управління національного поліції в Одеській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та просить задовольнити клопотання з підстав зазначених в клопотанні (а.с.18).
Слідчий суддя перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов висновку щодо задоволення клопотання, виходячи з наступного.
У відповідності до вимог ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
При розгляді клопотання про накладення арешту на майно в порядку ст.ст. 170-173 КПК України, для прийняття законного, обґрунтованого та справедливого рішення, слідчий суддя повинен з'ясувати правову підставу для арешту майна, яка має бути викладена у клопотанні слідчого та відповідати вимогам закону.
Судом встановлено, що в провадженні слідчого відділу Болградського районного відділу поліції знаходиться кримінальне провадження під № 12018160270000118 від 24.02.2018 року за правовою кваліфікацією ч.1 ст.307 КК України.
Так, на підставі ухвали слідчого судді Болградського районного суду Одеської області від 03.03.2021 року (справа №497/1140/19, провадження 1-кс/497/94/2021) працівниками поліції було проведено обшук домоволодіння, розташованого по АДРЕСА_1 . Як вбачається з протоколу обшуку від 15.03.2021 року, під час цієї слідчої дії, працівниками поліції було виявлено та вилучено металевий предмет чорного кольору, схожий на пістолет, з написом на корпусі: «SUN-2608-9мм, SABY1-2002-0680», зі спорядженим магазином та вісім предметів золотистого кольору, ідентичні одна одній, схожі на патрони до пістолету, з наявним на них маркуванням «9мм Р.А.Рись».
В той самий день уповноважені особи СВ Болградського РВП відомості за вказаним фактом незаконного поводження зі зброєю та припасами внесені до ЄРДР за №12021162270000091, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження є всі підстави обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, про що свідчать докази добуті під час досудового розслідування. Також слідчим доведено, що майно, на яке він просить накласти арешт, буде використано, як доказ у кримінальному провадженні.
Оцінивши обставини визначені ст.ст. 132,170 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим і підлягає задоволенню, так як вищезазначене майно, є речовим доказом у кримінальному правопорушенні, та вважає необхідним застосувати захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту вилученого майна.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 132,170-173,395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ Болградського районного відділу поліції Головного управління національного поліції в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Болградської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна - задовольнити.
Накласти арешт по кримінальному провадженню, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12021162270000091 від 15.03.2021 року, на тимчасово вилучені 15.03.2021 року в ході проведення обшуку домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
- металевий предмет чорного кольору, схожий на пістолет, з написом на корпусі: «SUN-2608-9мм, SABY1-2002-0680», зі спорядженим магазином, упаковані і опечатані у полімерний пакет експертної служби з ідентифікаційним номером INZ2055795;
- вісім предметів золотистого кольору, ідентичні одна одній, схожі на патрони до пістолету, з наявним на них маркуванням «9мм Р.А.Рись», упаковані і опечатані у полімерний пакет експертної служби з ідентифікаційним номером INZ2055796,
шляхом позбавлення права їх відчуження, розпорядження та користування.
Перелічені речі, здати на зберігання до камери зберігання речових доказів Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області за адресою: Одеська область, м.Болград, пр-т Соборний, 97.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1