Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 6/641/79/2021 Справа № 641/6245/20
18 березня 2021 року м. Харків
Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Онупко М.Ю., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа у справі № 641/6245/20,-
15.02.2021 року до суду звернулась ОСОБА_1 з заявою в якій просила суд видати дублікат виконавчого листа у справі № 641/6245/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Ухвалою суду від 17.02.2021 року заява ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа була залишена без руху, оскільки була подана з порушенням вимог статті 175 та підпункту 17.4 пункту 17 Перехідних положень ЦПК України.
17.02.2021 року вказана ухвала суду про залишення заяви без руху була направлена заявнику для усунення вказаних недоліків та відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення була отримана заявником ОСОБА_1 особисто 04.03.2021 року.
Для усунення недоліків, зазначених в ухвалі від 17.02.2021 року, судом був установлений строк в п'ять днів з дня отримання ухвали, які заявником у відповідності до положень ч. 3 ст. 185 ЦПК України до теперішнього часу не виконані.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії» заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Обов'язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів (рішення Європейського суду з прав людини від 04.10.2001 року у справі «Тойшлер проти Германії» (Тeuschler v. Germany).
Оскільки вимоги ухвали від 17.02.2021 року заявником не виконані, суд вважає за необхідне заяву визнати неподаною та повернути заявнику.
У відповідності до ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст.185 ЦПК України, -
Заяву ОСОБА_1 про видачу дублікату виконавчого листа у справі № 641/6245/20 - визнати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення або підписання ухвали суду без її проголошення у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи.
У відповідності до п. 15 .5 ч.1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціювання Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Комінтернівський районний суд м. Харкова.
Суддя -М. Ю. Онупко