18 березня 2021 рокуЛьвівСправа № 460/1653/20 пров. № А/857/889/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Носа С. П.,
суддів - Кухтея Р. В., Обрізка І. М.;
за участю секретаря судового засідання - Гром І. І.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року у справі № 460/1653/20 (головуючий суддя Зозуля Д. П., м. Рівне, повне судове рішення складено 05 листопада 2020 року) за позовом малого підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю “Олісма” до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
04 березня 2020 року Рівненським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву малого підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю “Олісма” до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Рівненській області № 0154105305 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 12 грудня 2019 року.
В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що оскільки перевірка МП-ТзОВ “Олісма” не проводилась, на переконання позивача, нарахування штрафних санкцій та пені є неправомірним. Також в позовній заяві вказано, що відповідачем порушено Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджено Наказом Міністерства фінансів України 07.04.2016 № 422 та Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 р. за № 751/28881, так як вказаним Порядком встановлено, що вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску та рішення про застосування (нарахування) штрафних санкцій тощо) відображаються в підсистемі лише на підставі контрольно-перевірочної роботи. Водночас, позивач вказує на те, що єдиний внесок сплачувався МП-ТзОВ “Олісма” своєчасно та в строки встановлені Законом.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Рівненській області № 0154105305 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 12 грудня 2019 року.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідачем - Головним управлінням ДПС у Рівненській області, подано апеляційну скаргу, в якій висловлено прохання скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови було порушено норми матеріального та процесуального права. Також вказано, що підставою для прийняття спірного рішення є несвоєчасна сплата позивачем самостійно нарахованих сум єдиного внеску у період з 21 грудня 2017 року по 05 вересня 2019 року. В той же час, первинним для визначення сум несвоєчасної сплати єдиного внеску, нарахування штрафних санкцій та пені стали дані інформаційної системи органу доходів і зборів. Зазначено, що у листопаді 2017 року позивачем сплачено: 24.11.2017 року 400 грн. та 28.11.17р. - 500 грн. У грудні 2017 року позивач сплатив: 08.12.2017 року 500 грн., 21.12.2017 року - 595,0 тис.грн. Відповідач вказує, що Позивач несвоєчасно сплатив суму єдиного внеску згідно звіту №9269274655 від 15 грудня 2017 року. Вдруге несвоєчасна сплата самостійно визначених зобов'язань з єдиного внеску відбулася у березні 2018 року, пізніше у травні 2018 року, а всю подальшу детальну інформацію щодо несвоєчасної сплати позивачем самостійно визначених зобов'язань з ЄСВ можна прослідкувати по інтегрованій картці платника податку.
Представник відповідача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги підтримала та просить таку задовольнити, скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти постанову, якою відмовити в задоволенні позову.
Представник позивача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги заперечила та просить відмовити в задоволенні такої та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржуване рішення без змін з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Встановлено, що 14 січня 2020 року МП-ТзОВ “Олісма” отримано рішення ГУ ДПС у Рівненській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату(неперерахування) або не своєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 0154105305 від 12 грудня 2019 року, на підставі якого до нього застосовано штрафну санкцію у розмірі 3 175 237 грн. та пеню у розмірі 5469 900,32 грн.
21 січня 2020 року МП-ТОВ “Олісма” подано відповідну скаргу до ДПС України та 28 лютого 2020 року МП-ТОВ “Олісма” отримано рішення ДПС України, за результатами скарги, згідно якого скаргу було залишено без задоволення.
Згідно із ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом апеляційної інстанції здійснено перевірку висновків суду першої інстанції щодо відповідності дій відповідача вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, внаслідок чого суд апеляційної інстанції погоджується з такими та вважає за необхідне зазначити наступне.
Встановлено, що відповідно до даних інтегрованої картки МП -ТОВ “Олісма”, за платежем єдиний внесок нарахований на суму заробітної плати, станом на 31 жовтня 2017 року нараховано 4 716 116,6 грн., сплачено 5 982 512,8 грн., тобто, сума переплати станом на 31 жовтня 2017 року мала б становити - 1 266 396,2 гривень.
Водночас, відповідно до даних облікової картки платника податків, МП -ТзОВ “Олісма”, за платежем єдиний внесок нарахований на суму заробітної плати, станом на 31 жовтня 2017 року розмір переплати становить лише 6143,82 гривень.
Рівненським окружним адміністративним судом у Головного управління ДПС у рівненській області було витребувано: належним чином засвідчену копію документу, яким визначено розмір штрафної санкції та пені, що став підставою для прийняття рішення від 12 грудня 2019 року; належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують повноваження, особи, яка визначила розмір фінансових санкцій, що став підставою для прийняття спірного рішення від 12 грудня 2019 року, щодо роботи з інформаційною системою ДПС України та визначення розміру фінансових санкцій; належним чином засвідчені копії документів, що стали підставою для визначення пені у розмірі 546900,32 грн.; належним чином засвідченні копії первинних документів, на підставі яких було сформовано показники інтегрованої картки за 2017,2018, 2019 рік МП - ТОВ “ОЛІСМА”; належним чином засвідчені копії первинних документів, що стали підставою для включення в інформаційні системи ДПС інформації про штрафні (фінансові) санкції та пеню МП - ТОВ ОЛІСМА за період з 21 грудня 2017 року по 05 листопада 2019 року; належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження начальника Рівненського управління Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Жабчика, приймати рішення про застосування санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 12 грудня 2019 року, яким ГУ ДПС у Рівненській області було застосовано до МП - ТОВ “ОЛІСМА” штрафну санкцію у розмірі 3175237,99 грн. та пеню у розмірі 546900,32 грн.; належним чином засвідчену копію посадової інструкції начальника Рівненського управління Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Жабчика.
Встановлено, що відповідачем не було надано до матеріалів справи належним чином засвідченні копії первинних документів, на підставі яких було сформовано показники інтегрованої картки за 2017,2018, 2019 рік МП - ТОВ “ОЛІСМА” та належним чином засвідчені копії первинних документів, що стали підставою для включення в інформаційні системи ДПС інформації про штрафні (фінансові) санкції та пеню МП -ТОВ “Олісма” за період з 21 грудня 2017 року по 05 листопада 2019 року.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
На підставі Закону № 2464 розроблено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року №449 (далі - Інструкція №449).
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний, серед іншого, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п.4 ч. 1 ст. 4 цього Закон, які обрали спрощену систему оподаткування, на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно із п. 6 ч. 3 розділу ІV Інструкції 449 платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок не пізніше 20 числа наступного місяця.
Згідно із п. 7 ч. 6 розділу ІV Інструкції 449 платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Тобто, сплата єдиного внеску має відбуватись одночасно з виплатою доходу, а не подачею звіту.
Відповідно до п.1 ч.2 розділу ІV Інструкції 449 сплата єдиного внеску здійснюється за місцем обліку такого платника в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в органах Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства), для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 9 Закону № 2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Згідно з ч. 10 ст. 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки податкового органу - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок податкового органу;
2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки податкових органів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Законом України від 28.12.2014 року №77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” внесено зміни до п. 2 ч.11 ст. 25 Закону № 2464, а саме збільшено розмір штрафної санкції за порушення, що виникли з 01.01.2015 року до 20 відсотків своєчасно несплачених сум єдиного внеску.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно з ч. 13 ст. 25 Закону № 2464 нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
В той же час, відповідно до ч. 6 ст. 25 Закону № 2464 за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що з даних інтегрованої картки не можливо встановити, що у позивача станом на 31 жовтня 2017 року була недоїмка в погашення якої можна було б спрямувати суму переплати у розмірі 1260252,38 гривень.
Крім того, за даними інтегрованої картки станом на 31 грудня 2017 року вбачається, що сума нарахованого єдиного внеску становить 5 880 942,2 гривень, сплачено 7 156 612,8 гривень.
Таким чином сума переплати мала б становити - 1 275 670,6 гривень.
Водночас, з документів, наявних в матеріалах справи, зокрема інтегрованих карток вбачається, що сума переплати з єдиного внеску МП -ТОВ “Олісма” станом на 31 грудня 2017 року становить 15318,18 гривень.
Згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом № 435 від 14.04.2015 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905 страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Згідно із п. 6 ч. 3 розділу ІV Інструкції 449 платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок не пізніше 20 числа наступного місяця.
Згідно із п. 7 ч. 6 розділу ІV Інструкції 449 платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
З вказаних норм законодавства вбачається, що нарахування єдиного внеску відбувається на фонд заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) і сплата єдиного внеску не залежить від дати подачі звітності до податкового органу.
Отже, як вбачається з даних інтегрованої картки, відзиву відповідача позивачем згідно платіжного доручення № 2045 від 17 листопада 2017 року було сплачено 571,0 тис. за листопад 2017 року.
Ще у листопаді 2017 року позивачем було сплачено 24.11.2017 року 400 грн. та 28.11.2017 року - 5000 грн.
У грудні 2017 року позивач сплатив 08.12.217 року 500 грн., 21.12.2017 року - 595 тис. грн., 22.12.2017р. 2100 грн. Дані суми єдиного внеску були сплачені позивачем за грудень 2017 року, хоча могли б бути сплачені не пізніше 20 січня 2017 року.
Отже, податковим органом в порушення пунктів 6, 7 ч. 6 розділу ІV Інструкції 449 невірно ведеться облік нарахованих та сплачених сум єдиного внеску, оскільки суми, які сплачуються Позивачем, сплачуються за поточний місяць, часто суми більші, ніж потрібно, натомість звіт здається за минулий місяць.
Отже, відповідачем не підтверджено належними та допустимими доказами фактів порушення позивачем законодавства у сфері ЄСВ, які б стали підставою для застосування штрафних санкцій та пені.
Крім того, організацію діяльності з ведення органами ДПС України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) визначено Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №422 від 07.04.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 р. за № 751/28881) (далі Порядок №422), яким скасовано Наказ Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 лютого 2014 р. за № 217/24994.
За приписами наведеного Порядку №422 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДПС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами ДФС в інформаційній системі органів ДПС.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Спеціальне кодування всіх операцій, що використовуються для відображення в ІКП облікових показників, забезпечує автоматизоване ведення ІКП.
Облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску відображається в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.
Інформаційна система органів ДПС після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.
Встановлено, що відповідачем неналежним чином ведеться інтегрована картка МП - ТОВ “Олісма” в частинні відображення суми переплати на кінець періоду та в частинні відображення штрафних санкцій та пені на суми єдиного внеску, які фактично були сплачені в місяці, що передував місяцю, в якому подано звіт.
Також суд зазначає, що відповідно до положень пп. 2 п. 2 Розділу VII Інструкції № 449 згідно з ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 до платників, визначених підпунктами 1-4 та 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції в таких розмірах за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.
При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди.
Для платників, зазначених у підпунктах 1, 2 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, таким періодом є календарний місяць, для платників, зазначених у підпунктах 3, 4, 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції,- календарний квартал;
Водночас, приписами п. 7 Розділу VII Інструкції №449 визначено, що рішення про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 цього розділу, за наслідками розгляду акта та інших матеріалів про порушення приймає посадова особа органу доходів і зборів.
За результатами розгляду акта документальної перевірки рішення про нарахування пені та застосування штрафів приймається протягом 10 робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки, а за наявності заперечень платника єдиного внеску до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки.
Рішення приймається за встановленою формою у двох примірниках.
Судом першої інстанції вірно встановлено та зазначено, що прийняттю спірного у даній справі рішення не передувало складення акта документальної перевірки, а нарахування штрафних санкцій та пені було здійснено на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.
Вказане також свідчить про недотримання контролюючим органом порядку прийняття спірного рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (неперерахування) єдиного внеску.
Згідно з ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування рішення суду першої інстанції немає.
Керуючись статтями 241, 250, 308, 310, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області - залишити без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року у справі № 460/1653/20 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку, виключно у випадках, передбачених частиною 4 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя С. П. Нос
судді Р. В. Кухтей
І. М. Обрізко
Повне судове рішення складено 18 березня 2021 року.