Постанова від 17.03.2021 по справі 275/112/21

Справа № 275/112/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2021 року смт. Брусилів

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Данилюк О. С. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від заступника начальника відділу поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 23 січня 2021 року о 07 годині 00 хвилин в м. Коростишів по вул. Київський, керуючи автомобілем ВАЗ 21101, н/з НОМЕР_1 , в порушення п. 12.1. ПДР України не вибрав безпечної швидкості, не врахував дорожню обстановку та здійснив наїзд на відбійник, внаслідок чого автомобіль ВАЗ 21101, н/з НОМЕР_1 , отримав механічні пошкодження.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, визнав, щиро розкаювався у скоєному.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, також повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, схемою місця ДТП, поясненнями ОСОБА_1 .

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Враховуючи характер скоєного ОСОБА_1 правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, йому необхідно призначити стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП у вигляді штрафу.

Визначаючи розмір штрафу, суддя враховує, що станом на момент розгляду справи в суді редакція ст. 124 КУпАП змінилась та значно збільшилась санкція статті за вчинення вказаного правопорушення.

При цьому згідно ч. 1, 3 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Частина 2 вказаної статті передбачає, що закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Тобто розмір штрафу за вчинення вказаного правопорушення суддя визначає згідно редакції статті 124 КУпАП, що діяла на момент вчинення адміністративного правопорушення.

Крім того, відповідно до ч. 2. ст. 4 п. 5 ЗУ «Про судовий збір» суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн.

На підставі викладеного, ст. 124 КУпАП, ч. 2 ст. 4 п. 5 ЗУ «Про судовий збір» та керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривень 00 копійок.

Вилучене посвідчення водія НОМЕР_2 від 17.12.2004 року повернути ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через суд 1-ї інстанції шляхом подання у 10-ти денний строк з моменту винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя: О. С. Данилюк

Попередній документ
95612753
Наступний документ
95612755
Інформація про рішення:
№ рішення: 95612754
№ справи: 275/112/21
Дата рішення: 17.03.2021
Дата публікації: 22.03.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Брусилівський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Зареєстровано (03.03.2021)
Дата надходження: 03.03.2021
Предмет позову: керуючи т/засобом здійснив наїзд на перешкоду
Розклад засідань:
17.03.2021 12:30 Брусилівський районний суд Житомирської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАНИЛЮК ОЛЬГА СТАНІСЛАВІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Васьківський Петро Миколайович