ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
17 березня 2021 року м. Київ № 640/6237/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Апарату Верховної Ради України, в якій просить:
- зобов'язати Апарату Верховної Ради України нарахувати та виплатити ОСОБА_2 грошову компенсацію за невикористані 122 календарних дня щорічної основної відпустки за період роботи з 07.08.2015 по 29.08.2019 на посаді помічника-консультанта народного депутата України ОСОБА_3 .
Згідно з частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
За приписами пункту 5 частини першої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
Як вбачається з комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва подану ще одну позовну заяву до Апарату Верховної Ради України про зобов'язання вчинити певні дії (справа №640/5038/21).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.03.2021 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків.
Зі сканкопії позову ОСОБА_1 у справі №640/5038/21 слідує, що вказаний позов поданий до суду до цього самого відповідача з тим самим предметом та з однакових підстав, що і у справі №640/6237/21, і щодо такого позову на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
З урахуванням наведених обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви ОСОБА_1 на підставі пункту 5 частини першої статті 169 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 256 КАС України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про зобов'язання вчинити певні дії, - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 295-297 цього Кодексу.
Згідно з підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.М. Чудак