Ухвала від 18.03.2021 по справі 703/3759/20

Номер справи 703/3759/20

1-кп/703/326/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2021 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

за участю

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченої ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла Черкаської області кримінальне провадження №12020250000000263 по обвинуваченню

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Плескачівка Смілянського район Черкаської області, громадянки України, з вищою освітою, працюючої начальником відділу бухгалтерського обліку та контролю - головним бухгалтером Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 , будучи згідно з розпорядженням Виконавчого комітету Смілянської міської ради №116-к від 29 червня 2006 року призначена на посаду начальника відділу бухгалтерського обліку та контролю - головного бухгалтера Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, безпосередньо здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним відділом, в період часу з 31 липня 2018 року по 19 вересня 2018 року, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не представилося можливим, допустила службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам територіальної громади м. Сміла Черкаської області в особі Смілянської міської ради.

Так, 31 липня 2018 року між Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (надалі - Управління), в особі виконавча обов'язків начальника управління ОСОБА_6 (Замовник) та ТОВ «ЛИМОЖБУД», в особі директора ОСОБА_7 (Підрядник), укладено договір №4-7461-3Ф (надалі - Договір), відповідно до пункту 1.1 якого Підрядник зобов'язується на власний ризик, своїми силами, засобами та матеріальними ресурсами надати послуги з поточного (середнього) ремонту вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла Черкаської області, класифікатор ДК 021:2015: 45230000-8 (Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) (надалі - Об'єкт), здати їх в порядку і строк, встановлений цим Договором, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити надані послуги.

Пунктом 3.1 встановлено, що договірна ціна визначається на основі кошторисної документації і становить 2890900 гривень з ПДВ.

Договірна ціна не уточнюється та не змінюється, окрім випадків: змінюється в бік зменшення ціни на матеріали та послуги передбачені цим Договором, що підтверджується документально; може бути зменшена за взаємною згодою сторін.

Відповідно до п.4.1 Договору, фінансування послуг проводиться на підставі актів виконаних робіт.

Пунктом 4.3 Договору встановлено, що розрахунки між Сторонами здійснюються у національній валюті України, шляхом оплати та перерахування безготівкових сум грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.

Акти приймання надання послуг по формі КБ-2в та Довідки про вартість виконаних робіт (будівельних робіт) та витрати по формі КБ-з, готує Підрядник в двох екземплярах і подає їх для підписання уповноваженому представнику Замовника до першого числа місяця, наступного за звітним (п.4.4 Договору).

Договірна ціна на будівництво «Поточний (середній) ремонт вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла Черкаської області», що здійснюється в 2018 році складає 2890900 гривень, в тому числі ПДВ в сумі 481816 гривень 67 копійок, яка була підписана Сторонами.

Оригінал Договору 31 липня 2018 року був поданий до відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління, де головним спеціалістом відділу ОСОБА_8 , відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 серпня 2012 року за №938 (надалі - Порядок №938), на підставі умов зазначеного договору, був складений Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, який був перевірений та підписаний головним бухгалтером ОСОБА_4 та зареєстрований в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України Черкаської області 01 серпня 2018 року за №107.

Крім того, 31 липня 2018 року, відповідно до умов п.4.7 Договору, ТОВ «ЛИМОЖБУД» подало до Управління рахунок-фактуру №СФ-0000002 від 31 липня 2018 року на проведення попередньої оплати за Договором в розмірі 30% в сумі 867270 гривень (без ПДВ), на підставі якого головним спеціалістом відділу ОСОБА_8 був складений Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, який був переданий та підписаний головним бухгалтером ОСОБА_4 та зареєстрований в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України Черкаської області 01 серпня 2018 року за №143.

Незважаючи на те, що відповідно до п.3.1 Договору, договірна ціна визначається в сумі 2890900 гривень з ПДВ, а рахунок - фактура №СФ-0000002 від 31 липня 2018 року на проведення попередньої оплати за Договором в сумі 867270 гривень ТОВ «ЛИМОЖБУД» був пред'явлений до оплати без урахування ПДВ, що суперечить вимогам положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» та Порядку №938, головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_8 було підготовлено та роздруковане платіжне доручення №21 від 03 серпня 2018 року, відповідно реквізитів якого було зазначено, що Управління перераховує ТОВ «ЛИМОЖБУД» 867270 гривень з призначенням платежу: «попередня оплата 30% за проточ. серед. рем. вул. Мазура, зг рах. №СФ-2 від 31.07.18, дог. №4-7461-ЗФ від31.07.18; Без ПДВ» та подала зазначене платіжне доручення головному бухгалтеру ОСОБА_4 для перевірки та підпису.

В свою чергу, ОСОБА_4 , на яку, відповідно до Положення про відділ бухгалтерського обліку та контролю Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (надалі - Положення), як на головного бухгалтера покладено обов'язок забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, здійснювати контроль за: відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться бюджетною установою; правильністю проведення розрахунків при здійсненні оплати товарів, робіт та послуг, відповідністю перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів; відповідністю взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням, та відповідністю платежів взятих бюджетним зобов'язанням та бюджетним асигнуванням; станом погашення та списання відповідно до законодавства дебіторської заборгованості бюджетної установи; додержанням вимог законодавства під час здійснення попередньої оплати товарів, робіт та послуг у разі їх закупівлі за бюджетні кошти, неналежно виконуючи службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевірила відповідність призначення платежу, зазначеному в платіжному дорученні №21 від 03 серпня 2018 року, взятим Установою бюджетним зобов'язань, визначеним відповідно до умов Договору та Реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів №107 від 01 серпня 2018 року, не вимагала від ТОВ «ЛИМОЖБУД» усунення невідповідності в пред'явленому для оплати рахунку, не відмовила у прийнятті до обліку документу, підготовленого з порушенням встановлених вимог та документу щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, не проінформувала керівника Управління про встановлений факт порушення бюджетного законодавства, як встановлено п.9 Положення, незважаючи на те, що повинна була та мала реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення проведення розрахунку відповідно до умов укладеного Договору, натомість 03 серпня 2018 року поставила на зазначеному платіжному дорученні в графі «підписи» свій підпис від імені особи, яка має право другого підпису фінансових документів, тим самим засвідчивши факт, що зазначений документ відповідає вимогам чинного законодавства та взятим Управлінням бюджетним фінансовим зобов'язанням та місить письмове доручення платника органам казначейства про списання зі свого рахунку значної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача, після чого зазначене платіжне доручення було надано на підпис в.о. начальника Управління ОСОБА_9 .

Так, на підставі платіжного доручення №21 від 03 серпня 2018 року, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області 06 серпня 2018 року із рахункового рахунку Управління на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» було перераховано кошти в сумі 867270 гривень без ПДВ.

В подальшому, ОСОБА_7 , будучи обізнаним з особливостями відображення проведених будівельних робіт в типових формах КБ-2в та КБ-3, маючи повну та достовірну інформацію про будівельні роботи і матеріально-технічні ресурси, передбачені проектно-кошторисною документацією по зазначеному об'єкту будівництва, з метою заволодіння бюджетними коштами Смілянської міської ради, як директор ТОВ «ЛИМОЖБУД» 03 вересня 2018 року підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 867270 гривень, в які були внесені недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 144545 гривень, хоча достовірно знав, що очолюване ним підприємство являється платником єдиного податку за ставкою 5% без реєстрації ПДВ.

Після чого, зазначені документи передано до Управління (Замовник), де 03 вересня 2018 року акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року підписано від імені Замовника виконувачем обов'язків начальника Управління ОСОБА_6 та подано до відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління для перевірки та зарахування в бухгалтерському обліку Управління коштів, перерахованих ТОВ «ЛИМОЖБУД» в якості авансу, як «освоєних».

Незважаючи на те, що відповідно до платіжного доручення №21 від 03 серпня 2018 року ТОВ «ЛИМОЖБУД», відділом бухгалтерського обліку та контролю Управління зазначені вище акт та довідка, подані ТОВ «ЛИМОЖБУД», були прийняті до обробки та відображені в бухгалтерському обліку Управління як підтвердні документи надання послуг за Договором.

Продовжуючи свій злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_7 , як директор ТОВ «ЛИМОЖБУД» 18 вересня 2018 року підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 2023630 гривень, в які були внесені недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 337272 гривні, достовірно знаючи, що очолюване ним підприємство є платником єдиного податку за ставкою 5% без реєстрації ПДВ.

Після чого, зазначені документи передано до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (Замовник), де акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року 18 вересня 2018 року підписано від імені Замовника виконуючим обов'язки начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради ОСОБА_6 та подано до відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління для перевірки, проведення розрахунків та відображення господарської операції в бухгалтерському обліку Управління.

Разом з зазначеним вище актом та довідкою, ТОВ «ЛИМОЖБУД» подало до Управління розрахунок - фактуру №СФ-0000003 від 18 вересня 2018 року на проведення кінцевих розрахунків за Договором на суму 2023630 гривень (без ПДВ).

Незважаючи на те, що відповідно до п.3.1 Договору, договірна ціна визначається в сумі 2890900 гривень з ПДВ і в акті приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року, надані послуги на суму 2023630 гривень визначені з урахуванням ПДВ, головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_8 , в порушення положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» та Порядку №938, на підставі рахунку-фактури №СФ-0000003 від 18 вересня 2018 року, було підготовлено та роздруковане платіжне доручення №26 від 19 вересня 2018 року, відповідно реквізитів якого було зазначено, що Управління перераховує ТОВ «ЛИМОЖБУД» 2023630 гривень з призначенням платежу: «за проточ. серед. рем. вул. Мазура; зг. рах. Акт вик роб №2/4-7461 від 18.09.18, дог. №4-7461-ЗФ від 31.07.18; Без ПДВ» та Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, які подала головному бухгалтеру ОСОБА_4 для перевірки та підпису.

В свою чергу, ОСОБА_4 , на яку, відповідно до Положення, як на головного бухгалтера покладено обов'язок забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, здійснювати контроль за: відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться бюджетною установою; правильністю проведення розрахунків при здійсненні оплати товарів, робіт та послуг, відповідністю перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів; відповідністю взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням, та відповідністю платежів взятих бюджетним зобов'язанням та бюджетним асигнуванням; станом погашення та списання відповідно до законодавства дебіторської заборгованості бюджетної установи, неналежно виконуючи службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевірила відповідність призначення платежу, зазначеному в платіжному дорученні №26 від 18 вересня 2018 року, взятим Установою бюджетним зобов'язань, визначеним відповідно до умов Договору та даним акту приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року, які відповідно до п.4.1 Договору, є підставною для фінансування наданих послуг, не відмовила у прийнятті до обліку документу, підготовленого з порушенням встановлених вимог та документу щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, не проінформувала керівника Управління про встановлений факт порушення бюджетного законодавства, як встановлено п.9 Положення, незважаючи на те, що повинна була та мала реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення проведення розрахунку відповідно до умов укладеного Договору, натомість 19 вересня 2018 року поставила на зазначеному платіжному дорученні в графі «підпис» свій підпис від імені особи, яка має право другого підпису фінансових документів, тим самим засвідчивши факт, що зазначений документ відповідає вимогам чинного законодавства та взятим Управлінням бюджетним фінансовим зобов'язанням та містить письмове доручення платника органам казначейства про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача, після чого зазначене платіжне доручення було надано на підпис в.о. начальника Управління ОСОБА_9 .

Так, на підставі платіжного доручення №26 від 19 вересня 2018 року, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області 20 вересня 2018 року із рахункового рахунку Управління на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» було перераховано кошти в сумі 2023630 без ПДВ.

Як наслідок, в період з 06 серпня 2018 року по 19 вересня 2018 року на підставі наданих Управління платіжних доручень, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» перераховано кошти на загальну суму 2890900 гривень, із яких, відповідно до актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року ТОВ «ЛИМОЖБУД» включені витрати по сплаті ПДВ в сумі 481817 гривень.

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №9/35 від 27 липня 2020 року, документально підтверджуються втрати фінансових (матеріальних) активів Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради на загальну суму 481817 гривень, які виникли в результаті проведення господарських операцій з ТОВ «ЛИМОЖБУД» за договором №4-7461-ЗФ від 31 липня 2018 року, в результаті безпідставного включення до договірної ціни та актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2В) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 податку на додану вартість.

В результаті допущеної ОСОБА_4 , як начальником відділу - головним бухгалтером Управління, службової недбалості, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, територіальній громаді міста Сміла Черкаської області в особі Смілянської міської ради було завдано збитків на загальну суму 481817 гривень, що більше ніж у 546 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення.

Дії обвинуваченої ОСОБА_4 судом кваліфіковані як службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним інтересам окремої юридичної особи, за що передбачена відповідальність відповідно до вимог ч.2 ст.367 КК України.

10 грудня 2020 року до суду надійшло клопотання Трудового колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради за підписом в.о. начальника Управління ОСОБА_10 , в якому обвинувачена ОСОБА_4 працює на посаді начальника відділу бухгалтерського обліку та контролю - головним бухгалтером, про передачу ОСОБА_4 на поруки трудовому колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради та звільнення її від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення на підставі ст. 47 КК України.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення визнала у повному обсязі, щиро розкаялася, запевнила суд, що в подальшому не допустить подібних випадків порушення чинного законодавства України. Просила суд клопотання трудового колективу задовольнити та не заперечувала проти закриття справи у зв'язку з передачею її на поруки трудовому колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, з наслідками порушення умов передачі на поруки ознайомлена.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні підтримав клопотання трудового колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради та просив його задовольнити, передавши обвинувачену на поруки вказаному трудовому колективу, а провадження в зв'язку з цим закрити.

Прокурор Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення вищевказаного клопотання, передачі обвинуваченої ОСОБА_4 на поруки трудового колективу та закриття в зв'язку з цим кримінального провадження.

Представник потерпілого Смілянської міської ради ОСОБА_11 у підготовче судове засідання не з'явився, звернувся до суду з заявою, в якій просив підготовче судове засідання провести без його участі та зазначив, що не заперечує щодо звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею її на поруки трудового колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, та закриття кримінального провадження.

Відповідно до ч.4 ст.286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Згідно ст.47 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялась, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Так, судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_4 вперше вчинила злочин, який, відповідно до ст.12 КК України, ккласифікується як злочин середньої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, щиро розкаялася у вчиненому та у повному обсязі визнала свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, за місцем роботи, де працює тривалий проміжок часу, характеризується виключно позитивно, в зв'язку з чим трудовий колектив Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради просить передати її на поруки, зазначаючи, що колектив буде здійснювати необхідні заходи виховного впливу.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ч.3 ст.288 КПК України, Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори відповідного колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав, передбачених ст.47 КК України, для звільнення обвинуваченої ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки трудового колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, роз'яснивши їй наслідки порушення умов передачі на поруки.

Цивільний позов у провадженні не заявлено, речові докази відсутні.

Строк дії застосованого до ОСОБА_4 під час досудового розслідування запобіжного заходу закінчився 05 грудня 2020 року та під час судового розгляду, в зв'язку з відсутність відповідного клопотання не продовжувався та новий запобіжний захід не обирався. Підстави для застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу суд не вбачає.

Процесуальні витрати за проведення експертиз у загальній сумі 1307 гривень 60 копійок, відповідно до вимог ч.2 ст.124 КПК України, слід стягнути з ОСОБА_4 у дохід держави.

Керуючись ст.12, 47, ч.2 ст.367 КК України, п.1 ч.2 ст.284, ст.286, 288, 289, 371, 372 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, на підставі ст.47 КК України, передавши її на поруки трудовому колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (код ЄДРПОУ 25673697, юридична адреса: Черкаська область, м. Сміла, вул. Севастопольська, 58), якщо вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Кримінальне провадження №12020250000000263 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, - закрити.

Стягнути з ОСОБА_4 у дохід держави 1307 (одну тисячу триста сім) гривень 60 (шістдесят) копійок процесуальних витрат на залучення експерта.

Повідомити трудовому колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, про передачу їм ОСОБА_4 на поруки.

Роз'яснити ОСОБА_4 , що у разі порушення нею умов передачі на поруки, відповідно до ч.2 ст.47 КК України, вона буде притягнута до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.

Роз'яснити трудовому колективу Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, що відповідно до ч.1 ст.289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_4 на поруки колективу, вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її проголошення особами, які були присутні під час її оголошення; особами, які не були присутніми під час проголошення ухвали, протягом семи днів з моменту її отримання.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження, після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.

Головуючий ОСОБА_1