26.02.2021 Справа № 756/1991/21
ун.№756/1991/21
пр. № 3/756/1750/21
Іменем України
12 лютого 2021 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Майбоженко А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративні правопорушення серії ВАБ № 333175, 24.01.2021 року о 10 год. 30 хв. по вул. С. Кульженків, 35 в м. Києві, ОСОБА_1 перед початком робочої зміни в кав'ярні «Ескобар» не виміряла температуру і не внесла відповідний запис до журналу скринінгу, чим порушила постанову КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про день, час та місце судового засідання повідомлялась належним чином, причини неявки суду не відомі. Подала до суду письмове клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення. Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Повно та всебічно дослідивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини.
Статтею 44-3 КУпАП встановлено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Постановою КМУ № 1236 від 09.12.2020 року про «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». (далі - Постанова), зокрема, встановлено що суб'єкти господарювання повинні дотримуватись вимог Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, актів Міністерства охорони здоров'я України, постанов Головного державного санітарного лікаря України, розпоряджень керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, пов'язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), рішень Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та розпоряджень керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, інших актів законодавства.
Пунктом 14 ст. 2 Постанови передбачено заборону діяльності суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:
-не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менш як 1,5 метра;
-не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, що закривають ніс та рот, та не здійснюється належний контроль за їх використанням;
-обслуговуються покупці без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
-не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);
Тобто, вказаною Постановою не встановлено обов'язку суб'єктів господарювання щодо ведення журналів скринінгу.
За таких обставин, враховуючи викладене, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 44-3 КУпАП.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, враховуючи, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, провадження у справі підлягає закриттю.
За таких обставин, керуючись ст. 33, 40-1, 44-3, 247, 283-285 КУпАП, суд -
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту винесення.
Суддя А.М. Майбоженко