Рішення від 16.03.2021 по справі 200/361/21-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2021 р. Справа№200/361/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька область, місто Слов'янськ, вулиця Генерала Батюка, буд. 8, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2021 року ОСОБА_1 (далі-позивач), через свого представника адвоката - Константинову О.М., яка діє на підставі ордеру від 21.12.2020, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі-відповідач), в якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в прийнятті та долучення до пенсійної справи ОСОБА_1 довідки № 15/175 від 09.09.2020, виданої ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, перерахунку та виплати з 5 березня 2019 року підвищеної пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із 56% суми грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року, на підставі довідки № 15/175 від 09.09.2020 видану ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях вже виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області прийняти та долучити до пенсійної справи ОСОБА_1 довідку № 15/175 від 09.09.2020, видану ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, на підставі якої провести перерахунок та виплату з 5 березня 2019 року пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із 56 % суми грошового забезпечення для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року з урахуванням вже виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років. 19 жовтня 2020 року Головним управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях (далі - ГУ СБУ Донецькій та Луганській областях) на адресу відповідача направлено довідку від 09.09.2020 за № 15/175 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців і начальницького складу та деяких інших осіб» від 20.08.2017 № 704.

Згідно відповіді ГУ ПФУ в Донецькій області (без номера та дати) вказана довідка повернута без опрацювання, чим, на думку позивача, йому відмовлено у перерахунку пенсії.

Вважаючи такі дії ГУ ПФУ в Донецькій області протиправними, позивач звернувся до суду із згаданим позовом.

Ухвалою суду від 15 січня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач надав відзив на позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України № 704 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 11.04.2018 № 15/279. Водночас після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 інших рішень Кабінетом Міністрів України про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось. Отже, станом на момент розгляду даної справи законодавчо не врегульовано питання проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам СБУ, у зв'язку зі скасуванням пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 103.

В подальшому позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якому не погоджується з доводами відповідача, викладеними у відзиві на позовну заяву.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

ОСОБА_1 є громадянином України паспорт № НОМЕР_2 , орган видачі 1436, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (арк. справи 9-11).

Позивач є отримувачем пенсії за вислугою років згідно пенсійного посвідчення, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 12).

Відповідно до повідомлення про призначення пенсії від 12.05.2014 визначено, що грошове забезпечення для обчислення пенсії складалось: посадовий оклад - 1552,00 грн.; оклад за військовим званням - 130,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 30 % - 504,60 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 5268,40 грн. Сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7455,00 грн. Основний розмір пенсії: 56 % грошового забезпечення - 4174,80 грн.(вислуга років 22) (арк. справи 13).

Матеріали пенсійної справи та відомості довідки від 11.04.2018 № 15/154 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії згідно з постановою КМУ від 30.08.2017 № 704 свідчать, що пенсію позивачу обраховано, виходячи з таких складових: посадовий оклад - 7640,00 грн.; оклад за військовим званням підполковник - 1 410,00 грн.; надбавка за вислугу років 40 % - 3 620,00 грн. Усього 12 670,00 грн. (арк. справи 40-41).

09 вересня 2020 року ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях складено довідку № 15/175 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 відповідно до якої встановлено такі види грошового забезпечення:

посадовий оклад - 7 641,50 грн.;

оклад за військовим званням (підполковник) - 1 410,00 грн.;

надбавка за вислугу років 40 % - 3 620,60 грн.;

глава 2 розділ ІІІ 33 % - 4 181,79 грн.;

глава 3 розділ ІІІ 15 % - 1146,23 грн.;

глава 5 розділ ІІІ 5 % - 382,08 грн.;

глава 15 розділ ІІІ 10 % - 764,15 грн.;

Усього - 19 146,34 грн.

У примітці вказано, що довідка складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19 (арк. справи 18).

ГУ ПФУ в Донецькій області листом від 13.11.2020 № 0500-0304-5/21139 на ім'я першого заступника начальника ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях «Щодо повернення довідок про розмір ГЗ по 4 особам» повідомлено, що ГУ ПФУ в Донецькій області отримало, зокрема, довідку від 15.10.2020 № 15/175, однак після визнання протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови № 103, інших рішень Урядом про умови та порядок проведення перерахунку пенсії зазначеній категорії осіб не приймалось. Отже, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні. Враховуючи вищевикладене, означена довідка повертається без опрацювання (арк. справи 22).

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до частин 1, 2 та 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подають додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, пенсіонерам підлягає здійснювати перерахунки пенсії на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до пункту 2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку №45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідно до пункту 2 Постанови №704, яка набрала чинності з 01.03.2018, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, Постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункт 1 пункту 5); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6); а також надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2 пункту 5).

Відповідно до пункту 1 Постанови №103 перерахунку підлягають пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Згідно з пунктом 2 Постанови № 103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018.

Із аналізу наведених вище положень слідує, що набрання чинності Постановою №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини другої статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 визнано протиправними та нечинними. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 залишено без змін.

Оскільки, зміни внесені Постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з 05.03.2019 з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Пункт 3 Порядку № 45, в редакції постанови Кабінету Міністрів України №847 від 28.10.2015 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Аналогічний правовий висновок висловлений Верховним Судом України у постанові від 22.04.2014 року у справі № 21-484а13 та Верховним Судом у постанові від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а, а також від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19.

Як слідує з листа відповідача від 13.11.2020 № 0500-0304-5/21139 на ім'я першого заступника начальника ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях «Щодо повернення довідок про розмір ГЗ по 4 особам», вказуючи на відсутність підстав у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, відповідач послався на те, що після набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії Урядом не приймалось. Проте, такі мотиви відповідача в якості підстав для не здійснення перерахунку пенсії позивача, суд оцінює критично, оскільки факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Верховний Суд у ряді своїх рішень наголошує, що як протиправну бездіяльність суб'єкта владних повноважень треба розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу/його посадової особи, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного виконання обов'язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов'язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків. Крім того, потрібно з'ясувати юридичний зміст, значимість, тривалість та межі протиправної бездіяльності, фактичні підстави її припинення, а також шкідливість/протиправність бездіяльності для прав та інтересів заінтересованої особи.

Правова процедура (fairprocedure - справедлива процедура) є складовою принципу законності та принципу верховенства права і передбачає правові вимоги до належного прийняття актів органами публічної влади. Правова процедура встановлює чітку послідовність дій із зазначенням способів та методів її здійснення, підстав, порядку, форми та строків такої діяльності (постанова Верховного Суду у справі № 464/5990/16-а від 03.06.2020 року.

З підставі вище зазначеного, з урахуванням обставин справи, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача- Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в прийнятті та долученні до пенсійної справи ОСОБА_1 довідки № 15/175 від 09.09.2020, виданої ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, перерахунку та виплати з 01 квітня 2019 року підвищеної пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із суми грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року, на підставі довідки № 15/175 від 09.09.2020 виданої ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях вже виплачених сум, та про необхідність відновлення порушених прав та інтересів позивача шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.04.2019 перерахунок основного розміру пенсії позивача на підставі довідки № 15/175 від 09.09.2020, виданої ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із суми грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року.

При цьому, визначаючись щодо строку з якого позивачу слід здійснити перерахунок пенсії, суд враховує, що строки перерахунку призначених пенсій визначені статті 51 Закону №2262-ХІІ. Зокрема, частиною другою вказаної статті передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

З огляду на викладене, суд приходить до переконання, що перерахунок пенсії позивачу повинен бути проведений з 01.04.2019, тобто з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії (в даному випадку 05.03.2019 - дата набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18).

В частині зазначення позивачем відсотку від грошового забезпечення при перерахунку пенсії, які, на його думку, він повинен отримувати, суд вказує, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Таким чином, захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Отже, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Як встановлено судом,на час розгляду даної справи відповідач заперечує право позивача на перерахунок пенсії, однак, питання щодо конкретних розмірів від грошового забезпечення, у межах даної справи відповідачем не досліджувалось, а тому вимоги позивача в цій частині є передчасними. Суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце у майбутньому, відтак, суд дійшов висновку про відмову у позові у частині вказаних позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи те, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн., що підтверджується квитанцією від 28 грудня 2020 року, судові витрати у розмірі 630,60 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача, що є пропорційною частиною до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124, 125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька область, місто Слов'янськ, вулиця Генерала Батюка, буд. 8, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в прийнятті та долучення до пенсійної справи ОСОБА_1 довідки № 15/175 від 09.09.2020, виданої ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, перерахунку та виплати з 01 квітня 2019 року підвищеної пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із суми грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року, на підставі довідки № 15/175 від 09.09.2020 видану ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях вже виплачених сум

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області прийняти та долучити до пенсійної справи ОСОБА_1 довідку № 15/175 від 09.09.2020, видану ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, на підставі якої провести перерахунок та виплату з 01 квітня 2019 року пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, премій і доплат) у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із суми грошового забезпечення для обчислення пенсії станом на 05 березня 2019 року з урахуванням вже виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька область, місто Слов'янськ, вулиця Генерала Батюка, буд. 8, код ЄДРПОУ 13486010)на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 630,60 грн. (шістсот тридцять гривень 60 копійок).

Рішення прийнято в порядку письмового провадження 16 березня 2021 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя О.В. Зінченко