Рішення від 12.03.2021 по справі 908/32/21

номер провадження справи 32/7/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2021 Справа № 908/32/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Колодій Н.А., розглянувши в письмовому позовному провадженні без виклику представників сторін справу:

За позовом: Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206)

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Абсолют-Сіті” (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 59, приміщення 66)

про стягнення 2150,00 грн.

Без виклику представників сторін

СУТЬ СПОРУ:

До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вх. № 35/08-07/21 від 06.01.2021) Запорізької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Абсолют-Сіті” про стягнення 2150 грн 00 коп. збитків, спричинених територіальній громаді м. Запоріжжя за невиконання зобов'язання щодо внесення коштів пайової участі на створення і розвиток інфраструктури міста Запоріжжя.

06.01.2021 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу № 908/32/21 розподілено судді Колодій Н.А.

Ухвалою суду від 11.01.2021 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/32/21, присвоєний номер провадження 32/7/21, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідач відзив на позовну заяву, у встановлений ухвалою суду по справі строк не надав, про поважність причин неподання відзиву суд не повідомив, правову позицію у справі не висловив.

Згідно зі ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до Витягу (безкоштовного) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю “Абсолют-Сіті” є: 69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 59, приміщення 66, що відповідає юридичній адресі відповідача, зазначеній у позовній заяві.

Ухвала суду від 11.01.2021 про відкриття провадження у справі № 908/32/21, яка направлялася на зазначену адресу відповідача, повернулася на адресу Господарського суду Запорізької області без вручення, з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну

зберігання».

Нормами Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. (ч. 7 ст. 120 ГПК України).

В постанові Верховного Суду від 08.04.2019 у справі № 922/2887/16 викладена правова позиція, що сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу за належною адресою та яка повернулася в суд у зв'язку з її неотриманням адресатом, вказує на суб'єктивну поведінку сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання ухвали суду у даній справі відповідачем та повернення її до суду з відповідною відміткою є наслідком діяння (бездіяльності) відповідача щодо її належного отримання та неповідомлення суду про зміну свого місцезнаходження, тобто його власною волею.

Отже, суд вважає, що ним вжито достатньо заходів для повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі № 908/32/21.

Судом також враховано, що відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні у справі «Пономарьов проти України» від 03.04.2008, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Таким чином, не лише на суд покладається обов'язок належного повідомлення сторін про час та місце судового засідання, але й сторони повинні вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Про хід розгляду справи відповідач міг дізнатись з офіційного веб-порталу Судової влади України «Єдиний державний реєстр судових рішень»://reyestr.court.gov.ua/. Названий веб-портал згідно з Законом України «Про доступ до судових рішень» № 3262-IV від 22.12.2005 є відкритим для безоплатного цілодобового користування.

У відповідності до частин 2 і 3 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву. (ч., ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України)

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Згідно ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відзив на адресу суду від відповідача у встановлений в ухвалі суду від 11.01.2021 у справі № 908/32/21 процесуальний строк для подачі відзиву не надійшов, як і будь-яких клопотань чи заяв до суду від відповідача не надходило.

Згідно ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У відповідності до ст. 42 ГПК України учасники справи зобов'язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

За таких обставин, суд визнав наявні в матеріалах справи № 908/32/21 письмові докази достатніми для всебічного, повного та об'єктивного розгляду спору.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв'язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення - 12.03.2021.

Розглянувши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

21.02.2018 Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за № ЗП061180521076 зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва: «Реконструкція нежитлового приміщення № 66, І поверху (літ А-5) по вул. Перемоги, 59, прим. № 66».

Замовник будівельних робіт - Товариство з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ -СІТІ» (ЄДРПОУ 40816230).

14.11.2018 Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за № ЗП 141183181015 зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. В декларації від 14.11.2018 визначено код об'єкта будівництва -1230.4. За Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000 - ідальні, кафе, закусочні та ін.

Інформацію про реєстрацію департаментом державної архітектурно- будівельної інспекції у Запорізькій області ТОВ «АБСОЛЮТ -СІТІ» декларації від 14.11.2018 № ЗП 141183181015 отримано Запорізькою міською радою згідно з листом департаменту Державної архітектурно- будівельної інспекції у Запорізькій області від 26.02.2019 №1008-23.5/667 та надано інформацію за переліком об'єктів, стосовно зареєстрованих документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів на території м. Запоріжжя.

Згідно із ч.ч. 2, 5, 9 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та розділу 3 “Порядку залучення розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Запоріжжя”, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 24.12.2012 № 77 замовнику необхідно укласти договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя.

12.03.2018 листом №187/18 Департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради повідомив ТОВ «АБСОЛЮТ-СІТІ» про обов'язок останнього взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя у зв'язку з отриманням ТОВ «АБСОЛЮТ-СІТІ» містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва від 20.12.2017 за № МБУ -2017/0211 по об'єкту будівництва: «Реконструкція нежитлового приміщення № 66 під кафе з благоустроєм прилеглої території м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 59».

17.05.2019 виконавчий комітет Запорізької міської ради в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя з метою досудового врегулювання спору шляхом добровільного виконання простроченого зобов'язання відповідачем, звернувся до відповідача з пропозицією щодо укладення договору про пайову участь замовника у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя (лист від 17.05.2019 вих. №01/03-21/01412) (надалі - пропозиція). До пропозиції додано проект договору та розрахунок розміру пайової участі у розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя. Лист із пропозицією укласти договір повернувся на адресу позивача із відміткою пошти “не вручено”.

ТОВ «АБСОЛЮТ -СІТІ» (відповідач) не прийняв участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя і не перерахував до місцевого бюджету міста Запоріжжя кошти пайової участі.

Внаслідок невиконання відповідачем встановленого статтею 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” обов'язку щодо участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, територіальній громаді м. Запоріжжя завдано збитки в розмірі не отриманих коштів пайової участі у розмірі 2150 грн., які позивач просить стягнути з відповідача.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з такого:

Частиною 2 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (в редакції від 12.10.2018) передбачено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (частина 3 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, в редакції 12.10.2018, що діяла на дату реєстрації декларації).

Рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2016 № 56 “Про внесення змін до рішення міської ради від 10.09.2014 №40 “Про внесення змін до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, затвердженого рішенням міської ради від 24.12.2012 №77” (далі - Рішення №56) були внесені зміни до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 24.12.2012 № 77, шляхом викладення його в новій редакції (далі - Порядок).

12.07.2016 Рішення № 56 було оприлюднене в офіційному виданні Запорізької міської ради - газеті “Запорозька Січ” №124 (6082).

В пунктах 3.1., 3.2. Порядку закріплено обов'язок замовника взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя шляхом перерахування коштів замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до бюджету розвитку м. Запоріжжя.

В силу приписів статті 144 Конституції України рішення органів місцевого самоврядування, прийняті в межах повноважень, визначених законом, є обов'язковими до виконання на відповідній території.

З огляду на викладене, обов'язок замовника будівництва прийняти участь у створенні та розвитку інфраструктури населеного пункту виникає в силу закону.

Обов'язок прийняти участь у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя у відповідача виник з дати реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - 21.02.2018.

Відповідач не виконав встановлені Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” та рішенням №56 зобов'язання і не взяв участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя. Кошти пайової участі на створення та розвиток інфраструктури міста Запоріжжя відповідачем до місцевого бюджету не перераховані.

За змістом статті 22 ЦК України для застосування такого засобу відповідальності, як стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди, необхідною є наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення: протиправна поведінка, збитки, причинний зв'язок між протиправною поведінкою боржника та завданими збитками, вина та встановлення заходів, вжитих стороною для одержання такої вигоди.

В діях відповідача наявний склад цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка; збитки; причинний зв'язок між протиправною поведінкою боржника та завданими збитками; вина.

Протиправна поведінка відповідача полягає у невиконанні приписів імперативних норм містобудівного законодавства України, а саме: не прийнятті пайової участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя. Бездіяльність відповідача завдала збитків територіальній громаді міста Запоріжжя в розмірі - 2150 грн.

Згідно зі статтею 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Збитками є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Виходячи із положень статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (частина 5 статті 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, в редакції від 12.10.2018).

В пункті 3 рішення №56 визначено, що до 31.12.2020 ставка пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя для нежитлових будівель та споруд складає 1 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту.

Згідно із частиною 9 статті 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Таким чином, строк перерахування коштів пайової участі відповідачем до бюджету міста сплив - 14.11.2018 (дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації).

З огляду на викладене, територіальна громада міста Запоріжжя була позбавлена права отримати на розвиток інфраструктури міста Запоріжжя кошти в розмірі, визначеному в пункті 3 рішення №56 - 1% кошторисної вартості будівництва.

13.04.2011 постановою Кабінету Міністрів України № 461 затверджено “Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”, а також форму декларації, чинну на дату реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №461 від 13.04.2011 прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного транспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

В пункті 20 декларації про готовність об'єкта до експлуатації замовник зобов'язаний зазначити кошторисну вартість будівництва об'єкту.

Згідно із декларацією про готовність об'єкта до експлуатації від 14.11.2018 № ЗП 141183181015 кошторисна вартість будівництва об'єкту, зазначена замовником (відповідачем), становить 215000 грн.

Розрахунок величини пайової участі; яка дорівнює розміру збитків, завданих в наслідок не прийняття пайової участі, здійснюється на підставі даних про кошторисну вартість будівництва об'єкту, зазначену замовником, згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами за формулою:

ПУ = ( ЗКВБ - Вз - Вбм - Вім ) х Ст, де:

ПУ - пайова участь, грн.;

ЗКВБ - загальна кошторисна вартість будівництва, грн.;

Вз - витрати, пов'язані з придбанням та виділенням земельної ділянки, грн.;

Вбм - витрати, пов'язані зі звільненням будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, грн.;

Вім - витрати на влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій, грн.;

Ст - відсоток від загальної вартості будівництва, визначений згідно з Порядком.

Відповідно до розрахунку величина збитків за неприйняття пайової участі у розвитку інфраструктури міста Запоріжжя становить:

ПУ - 2150 грн.

ЗКВБ - 215000 грн.

Вз - 00 грн. 00 коп.

Вбм - 00 грн.00 коп.

Вім - 00 грн. 00 коп.

Ст - становить 1% на підставі рішення №56.

ПУ = 215000 грн. х 1% = 2150,00 грн.

Обов'язок замовника будівництва прийняти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту встановлено в статті 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Порядок участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначено в рішенні № 56.

Відповідачем не прийнято участь в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя. Неприйняття участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя є протиправною поведінкою відповідача.

Невнесення відповідачем коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя є збитками, тобто об'єктивним зменшенням майнових благ територіальної громади міста Запоріжжя. Територіальній громаді міста Запоріжжя протиправними діями відповідача завдано збитків в розмірі 2150 грн. Наслідки у виді упущеної вигоди перебувають у безпосередньому причинному зв'язку із наведеною неправомірною бездіяльністю відповідача.

Норма статті 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” - це норма імперативного характеру, яка обов'язкова для виконання замовником будівництва.

Рішенням №56 Запорізька міська рада визначила порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Запоріжжя.

Статтею 144 Конституції України та статтею 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Рішення №56 є чинним та обов'язковим для виконання на території міста Запоріжжя.

Відповідно до п. 1.2. Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя (далі - Порядок в редакції рішення ЗМР № 56 від 30.06.2016) цей порядок регулює організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням, розрахунком розміру, укладенням договорів пайової участі, використанням коштів пайової участі замовників будівництва (юридичних і фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців) при здійсненні ними нового будівництва, реконструкції (при умови надання містобудівних умов та обмежень на проектування такої реконструкції об'єкта будівництва), об'єкта містобудування на території м. Запоріжжя, незалежно від форми власності замовника, розташування та функціонування призначення об'єкта будівництва.

Відповідно до п. 2.8. реконструкція - перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частини (за умови їх автономності).

Планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб, яка передбачає зокрема реконструкцію існуючої забудови.

Відповідно до п. 3 рішення Запорізької міської ради № 56 від 30.06.2016 до 31.12.2020 розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя становить 1 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Відповідач не прийняв участі у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя.

12.03.2018 листом №187/18 Департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради повідомив ТОВ «АБСОЛЮТ-СІТІ» про обов'язок останнього взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя у зв'язку з отриманням ТОВ «АБСОЛЮТ-СІТІ» містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва від 20.12.2017 за № МБУ -2017/0211 по об'єкту будівництва: «Реконструкція нежитлового приміщення № 66 під кафе з благоустроєм прилеглої території м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 59».

Відповідачем кошти пайової участі на розвиток інфраструктури міста Запоріжжя в розмірі 2150 грн. не перераховувались.

17.05.2019 виконавчий комітет Запорізької міської ради в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя з метою досудового врегулювання спору шляхом добровільного виконання простроченого зобов'язання відповідачем, звернувся до відповідача з пропозицією щодо укладення договору про пайову участь замовника у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя (лист від 17.05.2019 вих. №01/03-21/01412) (надалі - пропозиція). До пропозиції додано проект договору та розрахунок розміру пайової участі у розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя..

Лист із пропозицією укласти договір повернувся на адресу позивача із відміткою пошти “не вручено”.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні” від 20.09.2019 внесені зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, а саме виключено ст. 40 Закону з

01.01.2020. Відповідно до Перехідних положень, Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні” від 20.09.2019 установлено, що договори про сплату пайової участі, укладені до 01.01.2020, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката, відтак момент виникнення спірних правовідносин припадає на дату реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації, а саме на 14.11.2018.

Спірні правовідносини виникли з дати декларації про готовність об'єкта до експлуатації- 14.11.2018.

Положеннями Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011, на момент виникнення спірних правовідносин, було встановлено обов'язок замовників будівництва звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування для укладення договору пайової участі.

За правилами частини 5 ст. 40 Закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Отже, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 129, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “АБСОЛЮТ-СІТІ” (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 59, приміщення 66, код ЄДРПОУ 40816230) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206, р/р UA058999980314161921000008002 в Казначейство України (ЕАП), отримувач: УК у м. Запоріжжі/Запоріжжя/24170000, код ЄДРПОУ 38025409, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 24170000, найменування коду класифікації доходів бюджету: надходження коштів пайової участі у розвитку інфакструктури населеного пункту) 2150 (дві тисячі сто п'ятдесят) грн. 00 коп. збитків. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “АБСОЛЮТ-СІТІ” (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 59, приміщення 66, код ЄДРПОУ 40816230) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206, р/р UA538201720344280001000034816 в ДКСУ у м. Київ, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 820172) 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне судове рішення складено “ 17” березня 2021 р.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Запорізької області, а у разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.А. Колодій