вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
16.03.2021м. ДніпроСправа № 904/9532/16
За заявою Комунальне підприємство "Кривбасводоканал"
на дії Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)".
У справі:
за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго"
до Комунального підприємства "КРИВБАСВОДОКАНАЛ"
про стягнення 32 552 264 грн. 26 коп.
Суддя Манько Г.В.
За участю секретаря судового засідання Фіцай Я. П.
Представники:
Від позивача: Шаргородська С.А.
Від відповідача не з'явився.
Від ВДВС не з'явився.
Комунальне підприємство "Кривбасводоканал" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з скаргою на дії державного виконавця №14533 від 10.12.20р. (вх № 59211/20) та просить:
- визнати дії державного виконавця Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Качан Катерини Миколаївни при винесенні постанови №63796658 від 02.12.2020 року про відкриття виконавчого провадження протиправними.
- скасувати постанову державного виконавця Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Качан Катерини Миколаївни №63796658 від 02.12.2020 року про відкриття виконавчого провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, з заявами та клопотаннями до суду не звертався.
Представник Металургійного відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)" в судове засідання не з'явився, з заявами та клопотаннями до суду не звертався.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 13.12.2016 р. по справі № 904/9532/16 задоволено вимоги ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО" та стягнуто комунального підприємства "Кривбасводоканал" (50027, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, 6а, ідентифікаційний код 03341316) на користь Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" (49107, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул. Запорізьке шосе, буд. 22, ідентифікаційний код 23359034)заборгованості за спожиту активну електричну енергію у сумі 25 325 803 грн. 42 коп., заборгованості за реактивну енергію у сумі 574 502 грн. 85 коп., 3% річних 686 648 грн. 37 коп., пені 443 503 грн. 76 коп., інфляційних втрат 1 342 409 грн. 27 коп., судовий збір 206 700 грн.
30.12.2016р. видано наказ про примусове виконання рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 13.12.2016р.
На підставі даного рішення 30.12.2016 виданий судовий наказ, який 17.11.2020 року був пред'явлений на примусове виконання до Металургійного ВДВС у м. Кривому Розі ПСМУМЮ( м.Дніпро).
Позивач надав відзив на скаргу, доводи якої підтримав у судовому засіданні, де зазначив, що виконавчий документ, який разом з заявою про відкриття виконавчого провадження був переданий до відділу ДВС повністю відповідає вимогам ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження»(далі Закон), а також відсутні підстави зазначені в п.4 даної статті Закону для повернення його стягувачу органом державної виконавчої служби без прийняття до виконання. Відкрити виконавче провадження щодо примусового виконання зазначеного наказу було обов'язком державного виконавця. Стягувач згоден і підтверджує, що наказом МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ № 127 від 24.05.2017 "Про включення до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії суб'єктів господарювання" комунальне підприємство "Кривбасводоканал", ЄДРПОУ 03341316 включено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії. Відповідно до цього між стягувачом та боржником укладений договір реструктуризації заборгованості 359-БУХ від 30.11.2017, який на даний час сумлінно виконується. В заяві про відкриття виконавчого провадження, а саме вона та виконавчий документ є підставою для відкриття виконавчого провадження та початку примусового виконання рішення суду (ч.іп.1 ст.26 Закону) AT «ДТЕК Дніпровські електромережі» просили відкрити виконавче провадження, але застосувати до боржника заходи примусового виконання лише в частині стягнення заборгованості, яка не врегульована Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» та відповідно не увійшла до договору реструктуризації заборгованості 359-БУХ від ЗОЛ 1.2017, а саме заборгованості зі сплати судового збору в розмірі 206 700 грн. Що стосується всієї іншої заборгованості, що підлягає реструктуризації та прощенню, вже в заяві про відкриття виконавчого провадження ми просимо зупинити примусове виконання, як то передбачено ч.іп.10 ст.35 Закону , що й було зроблено державним виконавцем 10.12.2020. Позивач зазначає, що боржник в своїх скаргах на дії ДВС цитує Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» та зазначає, що реструктуризації підлягає кредиторська заборгованість підприємств централізованого водопостачання, водовідведення за спожиту електричну енергію станом на 1 липня 2016 року для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожиту електричну енергію), не погашена станом на 31 грудня 2016 року.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону: за заявою стягувача про примусове виконання рішення; у разі якщо виконавчий документ надійшов від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Згідно ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі: включення підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).
Відповідно до ст.1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: взаєморозрахунки - розрахунки з погашення заборгованості, що проводяться за рахунок видатків державного бюджету учасниками процедури врегулювання заборгованості; договір про організацію взаєморозрахунків - договір, який укладається учасниками процедури врегулювання заборгованості для погашення заборгованості та є підставою для проведення взаєморозрахунків відповідно до цього Закону; процедура врегулювання заборгованості - заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.
Відповідно до ст.3 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" взаєморозрахунки проводяться щодо врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для погашення: кредиторської заборгованості підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту для виробництва послуг централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) електричну енергію (без урахування розміру зобов'язань із сплати неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за електричну енергію), не погашеної на початок місяця, в якому укладається договір про організацію взаєморозрахунків; зобов'язань учасників процедури врегулювання заборгованості перед державним бюджетом.
Згідно приписів ст.ст. 339 Господарського процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Згідно 340 Господарського процесуального кодексу України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.
Відповідно до ст. 342 Господарського процесуального кодексу України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються. Неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду. Якщо суд встановить, що особа, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються, звільнена з посади (не здійснює відповідну діяльність), він залучає до участі у справі посадову особу, до компетенції якої належить вирішення питання про усунення порушення права заявника.
Згідно приписів ст.ст. 343 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.
Дослідивши наявні у справі докази господарський суд погоджується з доводами позивача та за даних обставин вважає за необхіде в задоволенні скарги відмовити.
Керуючись ст.ст. 234, 339, 340, 342, 343 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
В задоволенні скарги комунального підприємства "Кривбасводоканал" відмовити.
Ухвала набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254 - 258 Господарського процесуального кодексу України .
Повний текст ухвали складено 17.03.2021р.
Суддя Г.В. Манько