Справа № 761/3579/21
Провадження № 3/761/1719/2021
22 лютого 2021 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої адміністратором у «Caribbean Club», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 678247 від 28 листопада 2020 року, ОСОБА_1 , 28 листопада 2020 року о 02 год. 40 хв. за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 4, перебуваючи на посаді адміністратора закладу «Caribbean Club», під час карантинних заходів продовжувала здійснювати прийом відвідувачів, чим порушила вимогу п.10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Про причини своєї неявки суд не повідомила. При цьому, будь-яких заяв або клопотань, в тому числі про відкладення судового розгляду, від ОСОБА_1 не надходило.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 завчасно та належним чином була повідомленою про час та дату розгляду справи, клопотань про відкладення судового розгляду до суду не направляла, з метою дотримання вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, а також приймаючи до уваги, що участь особи при розгляді справ за ст.44-3 КУпАП не є обов'язковою, суддя вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Крім того, за правилами ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП № 678247 від 28 листопада 2020 року, вказано, що ОСОБА_1 28 листопада 2020 року о 02 год. 40 хв. за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 4, перебуваючи на посаді адміністратора закладу «Caribbean Club», під час карантинних заходів продовжувала здійснювати прийом відвідувачів, чим порушила вимогу п.10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Однак, такі обставини, викладені у протоколі та матеріалах справи, не знайшли свого підтвердження, оскільки не містять будь-яких належних доказів того, що ОСОБА_1 перебувала на посаді адміністратора закладу «Caribbean Club», та під час карантинних заходів продовжувала здійснювати прийом відвідувачів, чим порушила вимогу п.10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020.
Як вбачається з матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , будь-які докази наявності порушення п.10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020, відсутні.
Так, як будь-яких доказів на підтвердження факту порушення ОСОБА_1 вимог постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 до матеріалів справи не долучено, а суддя не вправі самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки таким чином неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, які б доводили, що ОСОБА_1 28 листопада 2020 року о 02 год. 40 хв. за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 4, перебуваючи на посаді адміністратора закладу «Caribbean Club», під час карантинних заходів продовжувала здійснювати прийом відвідувачів, чим порушила вимогу п.10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу принципу презумпції невинуватості всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, а тому вона не може бути притягнутою до адміністративної відповідальності через відсутність в її діях складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 44-3, 247, 279, 280, 283, 308 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк