пр. № 1-кс/759/1422/21
ун. № 759/4033/21
09 березня 2021 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника скаржника адвоката ОСОБА_3 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 в порядку ст. 303 КПК України щодо бездіяльності, яка полягає у не розгляді клопотання про надання для ознайомлення матеріалів досудового розслідування кримінального провадження № 12020100080002844 від 12.06.2020 в порядку, передбаченому статтею 220 КПК України,
До Святошинського районного суду міста Києва надійшла зазначена скарга, яка мотивована тим, що 12.02.2021 адвокатом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 засобами поштового зв'язку було подано до Святошинського УП ГУ НП в м. Києві клопотання про ознайомлення з матеріалами досудового розслідування кримінального провадження № 12020100080002844 від 12.06.2020. Вказане клопотання Святошинського УП ГУ НП в м. Києві отримано 15.02.2021, проте станом на 01.03.2021 ОСОБА_4 чи її представнику так і не було надано жодних документів щодо результатів розгляду клопотання.
З огляду на викладене адвокат ОСОБА_3 просить слідчого суддю зобов'язати уповноважену особу Святошинського УП ГУ НП в м. Києві розглянути клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 відповідно до приписів статті 220 КПК України.
Представник Святошинського УП ГУ НП в м. Києві, який був належним чином повідомлений про розгляд скарги, в судове засідання не з'явився та про причини неявки суд не повідомив, у зв'язку з чим, відповідно до вимог ч.3 ст.306 КПК України, розгляд скарги здійснюється без участі слідчого.
Слідчий суддя, дослідивши скаргу, дійшла висновку, що скарга підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про ознайомлення з матеріалами досудового розслідування кримінального провадження № 12020100080002844 від 12.06.2020 подано до Святошинського УП ГУ НП в м. Києві 12.02.2021 (отримано 15.02.2021) та станом на час розгляду скарги відомостей про те, що воно було розглянуто, слідчому судді не надано.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна.
Частиною першою статті 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника слідчий, прокурор зобов'язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Частиною другою цієї ж статті передбачено, що про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об'єктивних причин - надсилається їй.
Слідчий за викликом в судове засідання не з'явився та не надав відомостей, які б спростовували доводи скарги.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення зазначеної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 220, 303-309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
Скаргу ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 - задовольнити.
Зобов'язати уповноважених осіб Святошинського УП ГУ НП в м. Києві розглянути клопотання ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 від 12.02.2021 про ознайомлення з матеріалами досудового розслідування кримінального провадження № 12020100080002844 від 12.06.2020 в порядку, передбаченому статтею 220 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1