Справа № 450/629/21 Провадження № 1-в/450/30/21
04 березня 2021 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі
головуючого-судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю: прокурора ОСОБА_3 , особи стосовно якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , адвоката особи стосовно якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - ОСОБА_5 , представника відділу поліції № 6 Львівського РУП ГУНП у Львівській області - ОСОБА_6
розглянувши матеріали подання Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, яке надійшло до суду 19.02.2021 року про про встановлення адміністративного нагляду стосовно гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимий вироком Галицького районного суду м. Львова від 25.02.2013 року за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185, 70, 71 КК України до покарання у виді 4 роки 6 місяців позбавлення волі, якому ухвалою Миколаївського районного суду Львівської області від 28.01.2016 року в строк відбуття покарання зараховано термін попереднього ув'язнення з 16.07.2012 року по 31.03.2013 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі,-
у зазначеному поданні суб'єкт звернення просить суд встановити раніше судимому ОСОБА_4 адміністративний нагляд згідно п. "В" ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» та встановити останньому наступні обмеження: згідно п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», та встановити йому наступні обмеження: заборонити виїзд за межі Пустомитівського району Львівської області без дозволу керівництва Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області; заборонити перебування у закладах Пустомитівського району, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити вихід з місця проживання з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня; реєструватися в Пустомитівському ВП ГУ НП у Львівській області з 09:00 год. до 17 год. 00 хв. щосереди.
В судовому засіданні прокурор, представник поліції подання підтримав, просив таке задоволити.
В судовому засіданні ОСОБА_4 , адвокат ОСОБА_4 - ОСОБА_5 , заперечили, щодо встановлення йому адміністративного нагляду.
Проаналізувавши матеріали подання, судом встановлено наступні обставини:
вироком Галицького районного суду м. Львова від 25.02.2013 року ОСОБА_4 був засуджений за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді 4 роки 6 місяців позбавлення волі, якому ухвалою Миколаївського районного суду Львівської області від 28.01.2016 року в строк відбуття покарання зараховано термін попереднього ув'язнення з 16.07.2012 року по 31.03.2013 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.
Відповідно до довідки про звільнення серії ЛЬВ № 14854, ОСОБА_4 , 29.04.2016 року на підставі ст. 153 КВК України звільнено від відбування покарання у зв'язку із відбуттям строку покарання. Строк судимості ОСОБА_4 згідно ст. 89 КК України не минув.
Відповідно до п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Тобто адміністративний нагляд може бути встановлений до особи, яка в короткий проміжок часу після звільнення з місць позбавлення волі або в період умовно-дострокового звільнення систематично вчиняє правопорушення.
З наданих матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 , 13.01.2020 року було встановлено адміністративний нагляд по 12.01.2021 року.
07.10.2020 року постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 07.10.2020 року, ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Проаналізувавши вищенаведені постанови, судом встановлено, що ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 187 та ч. 2 ст. 187 КУпАП, за порушення правил адміністративного нагляду, строк якого на момент розгляд вказаного подання сплив.
Згідно Довідки про склад сім'ї № 7 від 14.02.2020 року, виданої Щирецьким селищним житлово-комунальним підприємством «Ранкове» ОСОБА_4 проживає і зареєстрований в АДРЕСА_2 .
Відповідно до характеристики виданої Соколівським старостинським округом Пустомитівського району Львівської області від 04.01.2021 року № 1 ОСОБА_4 проживає без реєстрації в АДРЕСА_1 . До Соколівського старостинського округу на ОСОБА_4 скарг та заяв не поступало.
Згідно довідки № 3 від 27.02.2021 року виданої ТзДВ «Пустомитівське заводоуправління вапнових заводів» ОСОБА_4 працює з 10.03.2020 року по даний час в ТзДВ «Пустомитівське заводоуправління вапнових заводів» - дрогобильником гіпсового каменю.
Згідно характеристики з місця роботи за вих. № 1 від 22.02.2021 року ОСОБА_4 1995 року народження, працює в ТДВ «Пустомитівське заводоуправління вапнових заводів» з 10 березня 2020 року по теперішній час. За час роботи на підприємстві проявив себе з хорошої сторони. До своїх прямих обов'язків відноситься добросовісно, зарекомендував себе, як хороший і відповідальний працівник. Відносини з колегами підтримує позитивні і доброзичливі. Вміє триматися в руках, дотримується всіх встановлених правил та правил внутрішнього трудового розпорядку. Охоче бере участь у діяльності підприємства, виконує всю доручену йому роботу, допомагає колегам по виробництві. Не має шкідливих звичок і не створює конфліктів між співробітниками.
Таким чином, право встановлювати адміністративний нагляд в короткий проміжок часу після звільнення з місць позбавлення волі або в період умовно-дострокового звільнення, виникає якщо особа систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, однак судом не встановлено в діях ОСОБА_4 систематичності вчинення адміністративних правопорушень, порушення громадського порядку чи прав інших громадян.
Враховуючи вищенаведене, в задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст. п. «в» ст. 3, ст. 4-5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
у задоволенні подання т.в.о. начальника відділу поліції № 6 Львівського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
СуддяОСОБА_1