Постанова від 16.03.2021 по справі 539/285/21

Справа № 539/285/21

Провадження № 3/539/147/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2021 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріал, який надійшов від Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністратвине правопорушення 20.01.2021 року о 00 год 36 хв ОСОБА_1 в м. Лубни на перехресті вул. Шевченка-вул. Монастирської, керував автомобілем PEUGEOT PARTNER, д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, що виразилося у різкому запаху алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився в присутності свідків.

Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

Представник ОСОБА_1 адвокат Замула І.І. в судовому засіданні пояснив, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 20.01.2021 працівником поліції ОСОБА_2 допущено ряд порушень. Зокрема, ОСОБА_1 не пропонувалось на місці пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, так як і не пропонувалось проїхати в медичний заклад. Свідки правопорушення на відеозаписі відсутні.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 викликались в судове засідання, однак не з'явилися.

Вислухавши адвоката Замулу І.І., дослідивши матеріали справи, відеозапис, приходжу до таких висновків.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за даною статтею в тому числі настає:

за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Згідно до ч. 5 ст. 266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Відповідно до п.6 Розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,що знижують увагу та швидкість реакції, завтердженої спільним Наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;

лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку.

Даний адміністративний матеріал надійшов до суду з Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області 22.01.2021. В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до протоколу додаються: відео, пояснення свідків 2 шт., копія адмінпостанови БАБ № 210923, копія адмінпостанови БАБ № 210935. Однак, до протоколу додано лише відео та пояснення свідків.

Крім того, в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медогляду на стан алкогольного сп'янінян в присутності двох свідків: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Однак, з переглянутого відеозапису вбачається, що даних свідків не було ані під час зупинки автомобіля ОСОБА_5 , ані в кабінеті поліцейського, де фактично і складався протокол.

З відеозапису також не вбачається, що на місці зупинки ОСОБА_5 пропонувалося пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» чи проїхати до медичного закладу, натомість поліцейським це було зроблено лише у відділі поліції, при цьому взагалі незрозуміло яким чином ОСОБА_1 там опинився.

Згідно листа Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області від 22.02.2021, наданого на адвокатський запит ОСОБА_6 зазначено, що до Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області 20.01.2021 відповідно до Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Лубенського РВП громадяни: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 працівниками поліції не доставлялися.

Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Отже, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення адвоката Замули І.І. вважаю, що відсутні належні та допустимі докази скоєння ОСОБА_1 інкримінованого адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду О.С. Алтухова