Рішення від 15.03.2021 по справі 420/15046/20

Справа № 420/15046/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, визначеного ч. 5 ст. 262 КАС України, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Одеській області №2015524600086 від 14.12.2020 року про відмову у включенні Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

- зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області включити Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №440 від 13.07.2016 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він 10.12.2020 року звернувся до Головного управління ДПС в Одеській області із заявою про включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Водночас відповідач рішенням від 14.12.2020 року №2015524600086 відмовив йому у включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій та зазначив, що неприбуткова організація не утворена та не зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Разом з тим, позивач не погоджується із зазначеним рішенням відповідача та вважає його протиправним оскільки воно є не обґрунтованим та невмотивованим. Крім того, Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» вказує, що воно є неприбутковою організацією, про що зазначено у його Статуті.

Ухвалою суду від 14.01.2021 року позовну заяву Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до Головного управління ДПС в Одеській області було прийнято до розгляду, у справі було відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін. Зазначеною ухвалою відповідачу було запропоновано в 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на адміністративний позов.

28.01.2021 року від представника Головного управління ДПС в Одеській області надійшов відзив (а.с. 84-86) на адміністративний позов, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» заперечував та зазначив, що діяльність кредитних спілок не в повній мірі відповідає сутності поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ. Крім того, отриманий саме від комерційної діяльності дохід кредитні спілки розподіляють між членами такої спілки.

Отже, як стверджує відповідач, у разі утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом України «Про кредитні спілки» №2908-ІІІ від 20.12.2001 року, такою кредитною спілкою не можуть бути дотримані вимоги, встановлені пп.133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, стосовно одночасної відповідності вимогам щодо утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом №2908-ІІІ, та заборони в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, учасників, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

З огляду на викладене кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні Кодексу та не підлягають включенню до нового Реєстру. Кредитні спілки як фінансові установи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, є платниками податку на прибуток та зобов'язані нараховувати та сплачувати податок на прибуток, у порядку, встановленому розділом III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

Відповідач у відзиві з цього приводу посилається на правовий висновок, викладений у листі ДФС України від 28.12.2016 року №41193/7/99-99-12-02-17 «Про надання методологічної допомоги».

02.02.2021 року позивачем надано до суду відповідь на відзив(а.с. 91-92), в якій він посилається на неприйнятність правової позиції відповідача та наполягає на задоволенні позову.

Заперечень на відповідь на відзив відповідачем до суду не надано.

Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (ст.258 КАС України).

Згідно частини 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Судом під час розгляду справи встановлено наступне.

Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» є юридичною особою публічного права, що створено відповідно до розпорядження виконуючого обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації від 12.03.2018 року №200/А-2018 «Про утворення державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг»» (а.с. 7-8).

30.11.2020 року розпорядженням виконуючого обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації було зменшено розмір статутного капіталу Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до 0 (нуля) гривень, внесено зміни до статуту позивача, затвердженого розпорядженням від 12.03.2018 року №200/А-2018 «Про утворення державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг»». Також у пункті 3 зазначеного розпорядження вказано Державному підприємству «Служба місцевих автомобільних доріг» забезпечити подання документів для внесення підприємства до Реєстру неприбуткових установ та організацій у встановленому законом порядку.

Згідно пункту 3.6 Статуту Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» (а.с. 11-25) підприємство є неприбутковою організацією з моменту включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Отриманні доходи (прибутки) не можуть бути розподіленні серед засновників (учасників, членів), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Доходи (прибутку) підприємства використовується виключно для фінансування видатків на його утримання та розвиток, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених у статуті.

10.12.2020 року Державним підприємством «Служба місцевих автомобільних доріг» було подано до Головного управління ДПС в Одеській області реєстраційну заяву форми 1-РН (а.с. 29-30) та копії установчих документів для включення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Водночас рішенням від 14.12.2020 року №2015524600086 відповідач відмовив позивачу у включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій, оскільки неприбуткова організація не утворена та не зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням та вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Дослідивши адміністративний позов та відзив на нього, відповідь на відзив, а також надані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 ПК України.

Так, підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;

установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

В той же час, за приписами пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПК України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Згідно підпункту 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам пункту 133.4.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 затверджений Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації (далі - контролюючий орган).

Відповідно до пункту 6 Порядку №440 для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон), а житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Контролюючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах, щодо відповідності вимогам, встановленим Податковим кодексом України та законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Відповідно до п. 7 Порядку №440 контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру за умови відповідності такої організації вимогам, визначеним підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

Частина 1 ст. 62 Господарського кодексу (далі ГК) України визначає підприємство як самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

При цьому, підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності (ч. 2 ст. 62 ГК України).

Відповідно до статті 73 Господарського кодексу України, державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило, без поділу її на частки, і входить до сфери його управління. Державні унітарні підприємства діють як державні комерційні підприємства або казенні підприємства. Майно державного комерційного підприємства закріплюється за ним на праві господарського відання чи оперативного управління. Майно державного унітарного підприємства перебуває у державній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання чи праві оперативного управління.

Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту або модельного статуту (ч. 3 ст. 62 ГК України), тобто установчими документами визначаються основи правового статусу підприємства.

Згідно із затвердженим у встановленому законом порядку розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації від 12.03.2018 року №200/А-2018 (в редакції розпорядження виконуючого обов'язки голови Одеської ОДА від 30.11.2020 року №875/од-2020 року) Статутом, Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» є юридичною особою публічного права, засноване на державній власності і належить до сфери управління Одеської обласної державної адміністрації (п. 1.1)

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення тримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, дотримання їх експлуатаційного стану відповідно до нормативно-правових актів, норм та стандартів, розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення, сталого функціонування, створення умов ля безперервного та безпечного руху транспорту на них (п. 2.1).

Відповідно до пункту 3.6. Статуту Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» підприємство є неприбутковою організацією з моменту включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Отриманні доходи (прибутки) не можуть бути розподіленні серед засновників (учасників, членів), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Доходи (прибутку) підприємства використовується виключно для фінансування видатків на його утримання та розвиток, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених у статуті.

Підприємство є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Підприємство утримується у межах кошторису видатків та за рахунок коштів, передбачених у вартості будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користувач місцевого значення, а також коштів, передбачених на фінансування дорожнього господарства, що спрямовуються в установленому порядку в межах кошторисів видатків на утримання працівників Підприємства, погоджених з Уповноваженим органом управління.

Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання (п. 4.1).

У разі припинення Підприємства (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи підприємства передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету (п.3.14).

Отже, зміст пунктів статуту Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» відповідає критеріям визначення неприбуткових підприємств, встановленим абз. 3, 4 пп. 133.4.1 п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, для отримання статусу неприбутковості.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд зазначає, що відповідачем будь-яких підстав для відмови позивачу у віднесенні його до неприбуткових підприємства ані в оскаржуваному рішенні, ані у відзиві на позовну заяву не зазначено. При цьому правова позиція Головного управління ДПС в Одеській області у відзиві на адміністративний позов стосується діяльності кредитних спілок відповідно до положень Закону України «Про кредитні спілки», до яких позивач не відноситься.

Посилання відповідача у відзиві на правовий висновок ДФС України , викладений у листі від 28.12.2016 року №41193/7/99-99-12-02-17 «Про надання методологічної допомоги» те ж стосується діяльності кредитних спілок в України (до яких Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» не відноситься), а тому до уваги при вирішенні справи не приймається.

Таким чином суд доходить висновку про те, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів наявності правових підстав та не зазначив фактичних обставин для відмови позивачу у включенні його до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а відтак, рішення Головного управління ДПС в Одеській області №2015524600086 від 14.12.2020 року про відмову у включенні Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до реєстру неприбуткових установ та організацій» є необґрунтованим, протиправним, а тому таким, що підлягає скасуванню.

З огляду на зазначене суд також вважає за необхідне зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області включити Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №440 від 13.07.2016 року.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08 липня 2011 року №3674-VI (далі ЗУ №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону №3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 ст. 6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” від 14.11.2019 року №294-IX, з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 2 102,00 гривень.

Відповідно до правової позиції Колегії Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 14.03.2017 року у справі №21-3944а16 вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати не чинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою.

Суд зазначає, що заявлена вимога позивача про зобов'язання Головного управління ДПС в Одеській області включити Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 440 від 13.07.2016 року, виходить (є похідною) від задоволеної судом вимоги про визнання протиправним та скасування рішення №2015524600086 від 14.12.2020 року.

Тому зазначені вимоги позивача розцінюються судом як одна вимога немайнового характеру, за яку необхідно було сплатити судовий збір в загальній сумі 2 102,00 грн.

Позивачем до позовної заяви була додана квитанція №1252 від 24.12.2020 року про сплату судового збору у загальній сумі 4204,00 грн., як за дві окремі немайнові вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі вищезазначеного, враховуючи наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача, суд вважає за необхідне стягнути на користь Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» суму сплаченого підприємством судового збору з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень у розмірі 2 102,00 грн. (сплаченого як за одну вимогу немайнового характеру).

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 7 Закону України «Про судовий збір», у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.

Відповідно до пункту 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.

На підставі вищезазначеного та враховуючи те, що позивачем при поданні адміністративного позову у справі №420/15046/20 було надмірно сплачено судовий збір у розмірі 2102,00 грн. суд доходить висновку про необхідність повернення позивачу надміру сплаченого судового збору у зазначеній сумі відповідно до платіжного доручення №1252 від 24.12.2020 року.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 90, 241-246, 251, 255, 257-258, 262, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» (65031, м. Одеса, вул. Михайла Грушевського, 49) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Одеській області №2015524600086 від 14.12.2020 року про відмову у включенні Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області включити Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №440 від 13.07.2016 року.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень на користь Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг» суму сплаченого позивачем судового збору у розмірі 2102,00 грн.

Повернути Державному підприємству «Служба місцевих автомобільних доріг» надмірно сплачений судовий збір у розмірі 2102,00 грн. відповідно до платіжного доручення №1252 від 24.12.2020 року за подання адміністративного позову у справі №420/15046/20.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя О.В. Білостоцький

.