справа № 208/1004/21
провадження № 1-в/208/165/21
05 березня 2021 р. м. Кам'янське
Заводський районний суд міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
особи відносно якої
розглядається подання про встановлення
адміністративного нагляду ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Кам'янського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: України, м. Кам'янське, громадянина України, освіта: середня, не працює, мешкає: АДРЕСА_1 , раніше засудженого: 19.10.2012р. Заводським р/с за ст. 186 ч.2, 187 ч.1, 2 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений 24.04.2018р., суд -
11.02.2021 р. до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшло подання начальника Кам'янського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Подання мотивовано тим, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі 24.04.2018 року прибув до обраного місця мешкання АДРЕСА_1 , але на шлях виправлення, перевиховання не став, неодноразово порушував громадський порядок, скоював адміністративні правопорушення в зв'язку з чим останній був притягнутий до адміністративної відповідальності:
04.02.2021 за ст.175-1 ч.2 КупАП - штраф 170грн.,
05.02.2021 за ст.176 КупАП - штраф 51 грн,
10.02.2021 за ст.177 КупАП - штраф 51 грн.
Гр. ОСОБА_3 неодноразово було попереджено працівниками поліції Кам'янського ВП про недопущення ведення антигромадського способу життя та з ним проводились профілактичні бесіди. Так 01.02.2021 р. останньому було винесене попередження про недопущення ведення антигромадського способу життя та можливості встановлення відносно нього адміністративного нагляду з встановленими законом обмеженнями. Але гр. ОСОБА_3 на заходи профілактичного впливу не реагує, продовжує допускати порушення громадського порядку, в зв'язку з чим останній залишається небезпечним для суспільства та відносно нього необхідно встановити адміністративний нагляд.
ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердив суду, що після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень.
Суд, заслухавши ОСОБА_3 , дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступних висновків.
ОСОБА_3 відбув покарання у вигляді позбавлення волі за скоєння тяжкого злочину, звільнений умовно-достроково 24.04.2018 р., що підтверджується довідкою про звільнення серії ДНП № 02281 від 24.04.2018р.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 04.02.2021 за ст.175-1 ч.2 КупАП - штраф 170грн., 05.02.2021 за ст.176 КупАП - штраф 51 грн, 10.02.2021 за ст.177 КупАП - штраф 51 грн., та 01.02.2021 року попереджався про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
Дані обставини, свідчать про те, що ОСОБА_3 не став на шлях виправлення, а тому, відносно нього має бути встановлено адміністративний нагляд.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону (засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини), - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років.
Відповідно до п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 р. «Про практику застосування судами України законодавства про порушення правил адміністративного нагляду» адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника Кам'янського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обмеження:
1. Заборонити знаходитись у місцях реалізації спиртних напоїв: барах, кафе, ресторанах та інших пітейних закладів цілодобово.
2. Заборонити вихід з квартири за місцем мешкання АДРЕСА_1 , з 22.00 год. до 04.00 год. за виключенням часу пов'язаного з працею.
3. Заборонити виїзд за межи м. Кам'янське без дозволу Кам'янського ВП котрий здійснює нагляд.
4. 3обов'язати явкою на відмітку до Кам'янського ВП 1-й та 4-й понеділок кожного місяця у період часу з 10.00 до 18.00 г. до кабінету № 103 або чергову частину.
Ухвала може бути оскаржена в Дніпровський апеляційний суд шляхом подачі апеляції через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1