Справа № 592/10971/15-к
Провадження № 1-в/592/158/21
12 березня 2021 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю представника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області - ОСОБА_2 , особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми подання т.в.о. начальника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1) 31.07.2015 вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 309, ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки;
2) 14.09.2015 вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України до остаточно покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців;
3) 21.12.2015 вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 190, ст. 71 КК України до остаточно покарання у виді позбавлення волі строком 5 років; звільненого 30.03.2020 умовно - достроково на невідбутий строк 2 місяці 1 день;
Суть питання, що вирішується.
12.03.2021 т.в.о. начальника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 на підставі пункту 2 статті 6, пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», відповідно до якого просить продовжити засудженому адміністративний нагляд на 6 місяців з встановленням обмежень вказаних у поданні.
Подання мотивоване тим, що звільнившись по відбуттю терміну покарання 30.03.2020 ОСОБА_3 прибув до обраного місця мешкання та став на профілактичний облік в Сумському відділі поліції, як особа, якій ухвалою Дзержинського районного суду м. Харків встановлено адміністративний нагляд. Під час перебування на обліку ОСОБА_3 не довів своє виправлення, залишився бути небезпечним для суспільства. Під час терміну перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_3 продовжив порушувати вимоги адміністративного нагляду. Продовжує спілкуватись з особами, які ведуть антигромадський спосіб життя. Схильний до вчинення правопорушень. Підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень. На неодноразові попередження не реагує. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення адміністративного нагляду.
Позиція сторін.
Представник Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області ОСОБА_2 у судовому засіданні подання щодо продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підтримав, просив задовольнити.
ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти продовження відносно нього адміністративного нагляду. Суду пояснив, що після звільнення з колонії порушував встановлений відносно нього адміністративний нагляд, не з'являвся на відмітки та під час перевірок не був вдома.
Заслухавши особу, відносно якої розглядається подання, представника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області, дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Встановлені судом обставини.
31.07.2015 ОСОБА_3 засуджений вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 309, ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки.
14.09.2015 ОСОБА_3 засуджений вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України до остаточно покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців.
21.12.2015 ОСОБА_3 засуджений вироком Ковпаківського районного суду м. Суми за ч. 2 ст. 190, ст. 71 КК України до остаточно покарання у виді позбавлення волі строком 5 років; звільненого 30.03.2020 умовно - достроково на невідбутий строк 2 місяці 1 день.
20.03.2020 ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд після звільнення з місць позбавлення волі строком на 12 місяців з застосуванням щодо нього обмежень та покладенням обов'язків.
30.03.2020 ОСОБА_3 звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 02 місяці 01 день з Державної установи «Олексіївська виправна колонія № 25».
15.12.2020 постановою Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідності за частиною 1 статті 187 КУпАП за порушення адміністративного нагляду встановленого ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20.03.2020, які мали місце 19.09.2020, 26.09.2020, 28.09.2020, 03.10.2020, 10.10.2020, 24.10.2020 та 07.11.2020.
05.10.2020 та 09.11.2020 ОСОБА_3 оголошено попередження у зв'язку з порушенням частини 1 статті 187 КУпАП про те, що відносно нього може бути становлено адміністративний нагляд.
Постановами Ковпаківського районного суду м. Суми від 15.12.2020 та 21.12.2020 ОСОБА_3 притягнутий до адміністративної відповідності за частиною 1 статті 187 КУпАП за порушення адміністративного нагляду встановленого ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20.03.2020, які мали місце 05.12.2020 та 17.12.2020 відповідно.
17.11.2020 та 11.12.2020 ОСОБА_3 оголошено попередження у зв'язку з порушенням частини 1 статті 187 КУпАП про те, що відносно нього може бути становлено адміністративний нагляд.
Мотиви, з яких суд виходив і положення закону, яким він керувався.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону (статті 158 Кримінально-виконавчого кодексу України).
Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості (пункт 1 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі»).
Відповідно до пункту 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_3 засуджений до позбавлення волі за тяжкі злочини та після умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції вчиняє правопорушення та залишається небезпечним для суспільства, тому відповідно до пункту «в» статті 3 та пункту 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», відносно нього необхідно продовжити адміністративний нагляд з встановленням обмежень, передбачених у статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» строком на 6 місяців.
З огляду на викладене подання т.в.о. начальника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області підлягає задоволенню.
Керуючись пунктом «в» статті 3, пунктом 2 статті 6, статтями 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Подання т.в.о. начальника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд встановлений ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20.03.2020 строком на 6 місяців.
Застосувати до ОСОБА_3 обмеження дій піднаглядного :
а) заборонити вихід з будинку (квартири) щодня з 22 години до 6 години без отримання на те письмового дозволу відділу поліції;
б) заборонити перебувати у місцях, де здійснюється реалізація алкогольних напоїв на розлив;
в) заборонити виїзд на постійне (тимчасове) проживання за межі району (міста) постійного проживання без дозволу відділу поліції;
г) з'являтися на реєстрацію до відділу поліції за місцем поживання чоти рази на місяць.
На постанову може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1