Справа № 476/116/21
Провадження № 1-в/476/4/2021
15.03.2021 року Єланецький районний суд
Миколаївської області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
дільничного офіцера поліції ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Єланець справу за поданням начальника відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
04.03.2021 року начальник відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Своє подання мотивує тим, що раніше судимий ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та протягом незначного проміжку часу неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності у зв'язку з чим 14.06.2020 року та 12.09.2020 року йому винесено офіційні попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Посилаючись на те, що на бесіди профілактичного характеру ОСОБА_4 не реагує, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, просив встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців із встановленням наступних обмежень: знаходитися вдома кожного дня з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня; заборонити відвідувати кафе, які знаходяться на території Єланецької селищної ради, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїзд за межі Єланецької селищної ради по особистим та службовим справам без дозволу органів внутрішніх справ.
Представник відділення поліції у судовому засіданні подання підтримав, з підстав вказаних у поданні, просив його задовольнити.
В судовому засіданні ОСОБА_4 проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.
Вислухавши представника відділення поліції, ОСОБА_4 , суд приходить до слідуючого.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється над особами, засудженими до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, вироком Єланецького районного суду Миколаївської області від 12.11.2007 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 став на облік в сектор поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області.
Протягом незначного проміжку часу ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності 13.06.2020 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді попередження, 11.09.2020 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн., 23.09.2020 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді попередження.
14.06.2020 року та 12.09.2020 року ОСОБА_4 винесено офіційні попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Так, відповідно до роз'яснень, наданих в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду, судам необхідно перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Враховуючи вищевикладене та з урахуванням особи, по відношенню до якої встановлюється адміністративний нагляд, його способу життя, суд вважає за доцільне подання начальника відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, що звільнилися з місць позбавлення волі", суд
Подання начальника відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців із встановленням наступних обмежень:
1)знаходитися вдома кожного дня з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня;
2)заборонити відвідувати кафе, бари та інші заклади, які знаходяться на території Єланецької селищної ради, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
3)заборонити виїзд за межі Єланецької селищної ради по особистим та службовим справам без дозволу сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів з моменту її проголошення до Миколаївського апеляційного суду через Єланецький районний суд Миколаївської області.
Суддя ОСОБА_1