Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа №:511/474/21
Номер провадження 3/511/198/21
"15" березня 2021 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О . В, розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, що надійшли з Роздільнянського РВП ГУНП України в Одеській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дачне, Біляївського району, Одеської області, громадянина України, офіційно не працюючого, одруженого,зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності згідно ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
07.03.2021 року приблизно о 12.20 годині, гр. ОСОБА_1 знаходячись у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , створив сварку зі своєю дружиною ОСОБА_2 , під час, якої висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив психологічне насильство в сім'ї.
За даним фактом ст. ДОП Роздільнянського РВП м-р поліції Халявицьким В.К. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення згідно ч. 2 ст.173-2 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 факт вчиненого правопорушення визнав повністю, суду пояснив, що сварка виникла з дружиною за неналежний догляд нею їх хворого сина, щиро розкаявся, просив строго його не карати.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку за таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Статтею 7 КУпАП врегульовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ148606 від 15.03.2021 року, відповідно до якого 07.03.2021 року приблизно о 12.20 годині, гр. ОСОБА_1 знаходячись у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , створив сварку зі своєю дружиною ОСОБА_2 , під час, якої висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив психологічне насильство в сім'ї;
- електронним рапорт від 07.03.2021 року, відповідно до якого надійшло повідомлення від ОСОБА_2 , проте, що її чоловік у нетверезому стані ображає її намагається затіяти драку;
- заявою ОСОБА_2 до поліції з проханням притягнути до адміністративної відповідальності її чоловіка ОСОБА_1 ;
- листом начальника СВ Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області про результат розгляду матеріалів ЖЕО №1332 від 07.03.2021 року за повідомленням 102, з якого оскільки повідомлення ОСОБА_2 не містить об'єктивних даних про вчинення кримінального правопорушення, воно не підлягає реєстрації у ЄРДР;
-поясненнями ОСОБА_2 , в яких вона вказувала на вчинення домашнього насильства по відношенню до її сина та неї її чоловіком ОСОБА_1 ;
-копією паспорта громадянина України ОСОБА_1 ,
-особистими поясненнями ОСОБА_1 в яких він поясняв, що сварка відбулася з дружиною на підставі догляду їх сина який хворіє;
- копією постанови Роздільнянського районного суду від 05.01.2021 року про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
З огляду на встановлене, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення передбаченого: ст.173-2 ч.2 КУпАП, за кваліфікуючою ознакою вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) ... психологічного ... характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування ...), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого..., вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
При таких обставинах, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч.2 КУпАП.
При призначенні ОСОБА_1 покарання, враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майнове положення.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчинених правопорушень, особи правопорушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, майновий стан, визнання своєї вини, що пом'якшує адміністративну відповідальність та інші вимоги ст. 33 КУпАП. Тому, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винного мінімального адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ст. 173-2 ч.2 КУпАП, що буде достатнім для його виховання та попередження вчиненню нових правопорушень. Накладення на правопорушника інших видів стягнень, передбачених санкцією інкримінованої статті, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 гривень.
Керуючись ст.ст. 9-11, 13, 24-1, 173-2, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення у вигляді двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340.00 (тристо сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір в сумі 454 гривень (чотириста п'ятдесят чотири) гривень.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення (ч.1 ст.307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП).
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законом (ч.3 ст.307 КУпАП).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області.
Суддя: О. В. Іванова
Постанова набрала законної сили "______" ____________20___р.
Строк пред"явлення до виконання постанови 3 місяці.