№ 522/2791/21, 3/522/2902/21
15.03.2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Гаєва Л.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із відділу поліції №5 Одеського районного управління поліції №1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.44-3 КУпАП,
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про те, що 26.01.2021 року приблизно о 14 годині 10 хвилин ОСОБА_1 , знаходячись на зупинці громадського транспорту на вулиці Великій Арнаутській, біля будинку №56, у місті Одесі, перебував у громадському місці без захисної маски, чим порушив постанову КМУ від 09.12.2020 року №1236.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про явку до судового засідання був повідомлений належним чином, судовою повісткою, шляхом направлення йому судової повістки про виклик до суду на 12 годину 26.02.2021 року, та шляхом направлення йому судової повістки про виклик до суду на 9 годину 05.03.2021 року, направлення йому судової повістки про виклик до суду на 8 годину 45 хвилин 11.03.2021 року, направлення йому судової повістки про виклик до суду на 10 годину 30 хвилин 15.03.2021 року, та виставленням інформації на сайті Приморського районного суду м. Одеси.
Дослідивши адміністративні матеріали разом із наявними у них доказами, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно до ч.2 ст.44-3 КУпАП передбачена відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
У ч.2 ст.44-3 КУпАП на яку посилається працівник поліції у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 відсутня заборона про перебування на зупинці громадського транспорту, без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Суддя вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутня об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена у ч.2 ст.44-3 КупАП.
Відповідно до п.п.1 п.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється: перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
У постанові КМУ №1236 від 09.12.2020 року на яку посилається працівник поліції у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 відсутня заборона про перебування на зупинці громадського транспорту, без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Крім того, заборони та обмеження, які діють під час карантину, встановлені постановою КМУ від 11.03.2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, станом на 26.01.2021 року були визначені постановою Кабінету Міністрів України №1347 від 29.12.2020 року.
Згідно із п.п.1 п.2 постанови КМУ №1347 від 29.12.2020 року на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється: перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Відповідно до постанови КМУ №1347 від 29.12.2020 року у п.2 указано те, що заборонено на території України на період дії карантину, і зазначеною постановою КМУ не було заборонено перебування на зупинці громадського транспорту без засобів індивідуального захисту (маски).
Як вбачається, із протоколу про адміністративне правопорушення, 26.01.2021 року ОСОБА_1 перебував на зупинці громадського транспорту без вдягнутих засобів індивідуального захисту, що не заборонено вище зазначеними постановами КМУ.
При оформленні матеріалів працівник поліції не приєднав будь-яких доказів того, що ОСОБА_1 вчинив 26.01.2021 року указане адміністративне правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ч.2 ст.44-3 КУпАП. Доказів того, що ОСОБА_1 26.01.2021 року порушив правила щодо карантину людей суду не надано.
На підставі зазначеного, суддя приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 26.01.2021 року відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.44-3 КУпАП, та відсутня подія указаного адміністративного правопорушення.
Тому суддя вважає необхідним закрити адміністративне провадження.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, 280, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП,суддя
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Гаєва Л.В.
15.03.21