Справа № 508/167/21
Провадження № 1-в/508/9/21
"15" березня 2021 р. смт. Миколаївка
Суддя Миколаївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря ОСОБА_2 , представника ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , особа відносно якої встановлюється адміністративний нагляд ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Антонюки, Миколаївського району, Одеської області, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше судимого:
14.11.2016 року Миколаївським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 80 годин виправних робіт.
27.04.2017 року Миколаївським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 185 КК України, ч. 2 ст. 389 КК України до 2 років 10 днів обмеження волі. З іспитовим терміном 1 рік.
05.09.2017 року Миколаївським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України , ч. 2 ст. 389 КК України до 3 років позбавлення волі.
Судимість не погашена.
Начальник ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області майор поліції ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , у судовому засіданні просив суд задовольнити клопотання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , посилаючись на те, що він 05 червня 2020 року був звільнений з місць позбавлення волі та прибув там і проживає в АДРЕСА_1 . Після звільнення ОСОБА_4 , позитивних висновків не зробив, на шлях виправлення не став. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 , у судовому засіданні не заперечував, проти встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду.
У відповідності до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
У відповідності до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
У відповідності до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення, або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_4 , неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, що підтверджується: копіями постанов; попередженнями; довідками та характеристикою (а. с. 13, 17, 19, 21, 22 ).
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , суд вважає, що подання обґрунтоване у відповідності з Законом і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 5,6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 12 ( дванадцять ) місяців.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Антонюки, Миколаївського району, Одеської області, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше судимого, наступні обмеження:
1) знаходитись щоденно за місцем проживання: АДРЕСА_1 з 22 години до 06 години наступного дня;
2) з'являтися 1,2,3,4 п'ятницю кожного місяця з 09 години до 11 години на реєстрацію в кабінет № 13 до ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області;
3) заборонити виїзд в особистих справах за межі Миколаївського району без дозволу начальника ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області;
4) заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду у семиденний термін з дня її проголошення.
Суддя : ОСОБА_1