Справа № 263/15438/20
Провадження № 3/263/268/2021
22 лютого 2021 року м.Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Шевченко Ольга Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.4 ст.130 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №406473 від 11.12.2020 року, ОСОБА_1 26 листопада 2021 року о 12-30 годині за адресою: м.Маріуполь, перехрестя вул.Митрополитська та вул.Архітектора Нільсена, керував транспортним засобом ЗАЗ VIDA SF69YO, державний номерний знак НОМЕР_1 , став учасником ДТП, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння, на вимогу поліцейського від проходження огляду для визначення стану сп'яніння в закладі охорони здоров'я у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5, п.2.10.є ПДР, за що відповідальність передбачена ч.4 ст.130 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений у встановленому законом порядку.
Клопотань про розгляд справи без його участі чи про відкладення розгляду з причин що унеможливлюють прибуття за викликом суду не надіслав.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»(зі змінами) через спалах у світі коронавірусу COVID-19 з 12.02.2020 по 31.12.2020 на території України вводиться карантин.
Згідно рекомендації Ради суддів України від 16.03.2020 №9рс-186/20, судам рекомендовано перейти на особливий режим роботи, з метою запобігання поширення на території України гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19.
Враховуючи впровадженні карантинні обмеження, суддя вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Частиною 4 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №406473 від 11.12.2020 року, ОСОБА_1 перебував з явними ознаками алкогольного сп'яніння та відмовився від проходження медичного огляду для визначення стану сп'яніння в закладі охорони здоров'я. Однак, склад ч.4 с.130 КУпАП передбачає вживання водієм алкоголю після дорожньо-транспортної пригоди, або після зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського, про що у протоколі, або доданих до нього документах не зазначено.
Як вбачається із матеріалів справи, на підтвердження вини ОСОБА_1 не надано двд-диску із записом адміністративного правопорушення, пояснень свідків не містять опису складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП.
У відповідності до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання законності.
Стаття 9 Кодексу про адміністративні правопорушення наводить визначення поняття адміністративного правопорушення, а саме: це є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, прихожу до висновку, що у діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП.
Таким чином, не доведена подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі відповідно до п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.247 КУпАП,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст.130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом 10 днів із дня винесення постанови.
Суддя О.А.Шевченко