Постанова від 05.03.2021 по справі 760/3467/21

Провадження №3/760/2661/21

Справа №760/3467/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2021 року суддя Солом'янський районний суд м. Києва Букіна О.М., при секретарі Цигановій Ю.М., за участю представника Київської митниці Держмитслужби Юрківа В.В., представника розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Бейрут Ліванської Республіки, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , документований паспортом громадянина України у форми картки № НОМЕР_1 , виданий 13.01.2017 органом видачі «7422», РНОКПП НОМЕР_2 , за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва від Київської митниці Держмитслужби надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил № 1517/10000/20 від 17.09.2020 року, складений відносно громадянина України ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 483 МК України.

З зазначеного протоколу вбачається, що 10.09.2020 в зоні діяльності Одеської митниці Держмитслужби (п/п «Одеський морський торговельний порт») через митний кордон України за попередньою митною декларацією від 04.09.2020 № UA100120/2020/646188 на адресу одержувача - « ОСОБА_1 » (РНОКПП НОМЕР_2 ) переміщено бувший у використанні транспортний засіб марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 .

У якості підстави для переміщення зазначеного вище транспортного засобу через митний кордон України до митного органу (Одеська митниця Держмитслужби) подано, серед інших, наступні документи:

-рахунок-фактура (інвойс) від 25.07.2020 № 250720-8, предметом якого виступав транспортний засіб марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу ( VIN ): НОМЕР_3 , вартістю 5 600,00 доларів США на умовах поставки CPT Одеса згідно з Інкотермс, що переміщується у контейнері № СAXU9045890, виданий продавцем/відправником - «USA InterCargo, LLC» (564 Industrial Dr., Carmel, IN 46032 (Карнел, Індіана, США) до покупця - « ОСОБА_1 » (паспорт НОМЕР_1 , орган що видав 7422 від 13.01.2017, АДРЕСА_1 );

-коносамент від 31.07.2020 № ODS MEDUUB824206-8 на товар, що переміщується у контейнері № СAXU9045890 - транспортний засіб марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 , відправником яких зазначено компанію «USA InterCargo» LLC» (564 Industrial Dr., Carmel, IN 46032, USA (Карнел, Індіана, США), одержувачем - « ОСОБА_1 » (PASSPORT НОМЕР_1, АДРЕСА_1) (« ОСОБА_1 » (паспорт НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

-«CERTIFICATE OF TITLE FOR A VEHICLE» (тайтл) № НОМЕР_5 від 20.03.2020 на транспортний засіб 2018 модельного року виготовлення марки «TOYOTA» ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 .

11.09.2020 вказаний вище транспортний засіб доставлено до Київської митниці Держмитслужби та того ж дня декларантом - фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_6 ) заявлений до митного контролю та оформлення за митною декларацією № UA100120/2020/633286.

За результатами проведеного аналізу змісту поданих до митного контролю та оформлення комерційних та товаросупровідних документів, а також із врахуванням раніше виявленого Київською міською митницею ДФС факту порушення митних правил, яке полягало у поданні у якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України недійсних, фіктивних та таких, що отримані незаконним шляхом документів, виданих від імені компанії «USA InterCargo, LLC» (США), листом Київської митниці Держмитслужби від 14.09.2020 № 7.8-3/20/11/18041 на електронну поштову скриньку компанії «USA InterCargo, LLC» (США) - ІНФОРМАЦІЯ_2 , направлено запит щодо підтвердження чи спростування факту продажу транспортних засобів громадянам України, зокрема - транспортного засобу марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 громадянину України ОСОБА_1 .

У відповідь на вказаний вище запит, 16.09.2020 на електронну поштову скриньку Київської митниці Держмитслужби - ІНФОРМАЦІЯ_3 від компанії «USA InterCargo, LLC» (США) надійшла інформація (вх. № 33596/11/Е3 від 16.09.2020) про те, що остання не здійснювала продаж чи транспортування транспортних засобів, які були об'єктом вказаного вище запиту, зокрема - транспортного засобу марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 .

Крім того, своєю відповіддю компанії «USA InterCargo, LLC» (США) повідомила про те, що рахунок-фактура (інвойс) від 25.07.2020 № 250720-8, сканована копія (фотокопія) якого була додана до запиту Київської митниці Держмитслужби від 14.09.2020 № 7.8-3/20/11/18041, не є автентичним та виготовлений незаконно.

Тобто, рахунок-фактура (інвойс) від 25.07.2020 № 250720-8, який слугував підставою для пропуску зазначеного вище транспортного засобу через митний кордон України, а в подальшому був поданий до митного контролю та оформлення разом з митною декларацією від 11.09.2020 № UA100120/2020/633286, фактично є недійсним, містить ознаки фіктивності та таким, що отриманий незаконним шляхом.

Крім того, з урахуванням змісту відповіді компанії «USA InterCargo, LLC» (США), коносамент від 31.07.2020 № ODS MEDUUB824206-8, поданий митному органу у якості підстави для переміщення транспортного засобу марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 через митний України, містить неправдиві відомості щодо його відправника.

Враховуючи вищевикладене, проведеною перевіркою встановлено, що 10.09.2020 транспортний засіб марки «TOYOTA» модель «CAMRY», ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN): НОМЕР_3 , переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товару

рахунка-фактури (інвойсу) від 25.07.2020 № 250720-8, отриманого незаконним шляхом, а також коносаменту від 31.07.2020 № ODS MEDUUB824206-8, який містить неправдиві відомості щодо відправника товару.

Отже, на думку митного органу, в діях громадянина України ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

По даному факту 17.09.2020 року працівниками Київської митниці Держмитслужби відносно громадянина України ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил №1517/10000/20, за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Представник Київської митниці Держмитслужби вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №1517/10000/20 від 17.09.2020 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

В судовому засіданні представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - Горщар С.В. проти протоколу про порушення митних правил №1517/10000/20 від 17.09.2020 року заперечував та просив закрити провадження в справі у зв'язку із відсутністю у дія ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Заслухавши пояснення представника митного органу, представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, дослідивши та оцінивши письмові докази, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 487 МК України, провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

Відповідно до вимог ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 508 МК України, у справі про порушення митних правил процесуальні дії проводяться з метою отримання доказів, необхідних для правильного вирішення цієї справи.

До процесуальних дій належать, зокрема, складення протоколу про порушення митних правил; опитування осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, свідків, інших осіб; витребування документів, необхідних для провадження у справі про порушення митних правил, або належним чином завірених їх копій чи витягів з них; тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, та документів на них; митне обстеження; пред'явлення товарів, транспортних засобів і документів для впізнання; експертиза; взяття проб та зразків для проведення дослідження (аналізу, експертизи).

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом прядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків, а також іншими документами.

Таким чином, у справі про порушення митних правил процесуальні дії проводяться з метою отримання доказів, необхідних для правильного вирішення цієї справи, одним з яких можуть бути документи, необхідні для провадження у справі про порушення митних правил.

Відповідно ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 492 МК України провадження у справі про порушення митних правил здійснюється державною мовою.

Даним вимогам закону не відповідають документи, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил, оскільки викладені іноземною мовою, переклад вказаних документів на державну мову в матеріалах справи відсутній.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Зазначене унеможливлює повний, всебічний розгляд справи та ухвалення законного рішення суду у відповідності до вимог ст.ст. 252, 280, 283 КУпАП, ст.ст. 489, 495, 527 МК України.

Статтею 527 МК України передбачено, що у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов:

1) про проведення додаткової перевірки;

2) про накладення адміністративного стягнення;

3) про закриття провадження у справі.

У постанові про проведення додаткової перевірки зазначаються конкретні суб'єкти, завдання та строки перевірки. Ці дії не повинні порушувати права громадянина, шкодити господарській діяльності юридичної особи.

Отже, зважаючи на вищевикладене, суддя вважає за необхідне направити справу до Київської міської митниці для проведення додаткової перевірки, в ході якої слід здійснити офіційний переклад вказаних вище документів, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил у відповідності до норм чинного Митного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Керуючись ст.ст. 483 ч.1, 486, 489, 492, 495, 522, 527 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 по факту порушення митних правил, передбачених частиною 1 статтею 483 МК України, повернути до Київської митниці Держмитслужби для проведення додаткової перевірки.

Встановити строк для проведення додаткової перевірки - один місяць.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва на протязі десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.М. Букіна