Дата документу 09.03.2021
Справа № 501/675/21
3/501/446/21
09 березня 2021 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Вергопуло К.В.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВПС «Чорноморськ» Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Туреччини, який працює капітаном судна «Cenk M», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №161687 від 05 березня 2021 року, 05 березня 2021 року, о 0945 годин, в пункті пропуску через державний кордон України «Чорноморський рибний порт» під час здійснення поглибленого огляду судна «Cenk M» на прихід з Туреччини, на борту судна було виявлено двох нелегальних мігрантів (громадян Сирії) прикордонним нарядом «Огляд транспортних засобів» на чолі з капітаном ОСОБА_3 та другим помічником капітана судна громадянином Туреччини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто капітан судна «Cenk M» громадянин Туреччини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) здійснив перевезення, на порушення встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні у 12 мильній зоні територіального моря України іноземців без документів, що надають право перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України, чим порушив вимоги ст.9 ЗУ «Про державний кордон України».
Дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) кваліфіковано за ч.1 ст.206-1 КУпАП.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )., який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (а.с.5), в судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надав, тому суд відповідно до ст.268 КУпАП розглянув справу у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією ч.1 ст.206-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перевезення водіями іноземців та осіб без громадянства на порушення встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду їх через територію України, якщо ці дії безпосередньо не пов'язані із незаконним перетинанням осіб через державний кордон України.
Як випливає зі змісту ст.206-1 КУпАП, суб'єктом даного правопорушення є водії, яким заздалегідь було відомо, або які готувалися до перевезення іноземців та осіб без громадянства на порушення встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні.
Крім того, відповідальність за ч.1 ст.206-1 КУпАП може наступати лише у випадку, якщо буде встановлено, що особа (пасажир), яка знаходиться у транспортному засобі, є іноземцем або особою без громадянства в Україні та перебуває на території України з порушенням правил.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
На підтвердження вини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) надані наступні докази: протокол про адміністративне правопорушення (а.с.1); письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (а.с.3), згідно яких він немає ніякого відношення до двох нелегальних мігрантів, котрих при перевірці судна було виявлено біля опломбованого під митним контролем причепу із надрізом тенту із внутрішньої сторони; рапорт начальника кінологічного відділення ВПС «Чорноморськ» (а.с.4); склад екіпажу судна станом на 05.02.2021р. (а.с.6).
Тобто під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в порушення вимог ст.251 КУпАП не зібрано доказів, які б підтверджували його вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-1 КУпАП, оскільки доказів які б свідчили, що виявлені особи не є громадянами України та перебувають на території України з порушенням встановлених правил, не надано. В матеріалах справи відсутні дані, які б вказували на те, що він заздалегідь готувався до перевезення іноземців, або знав про їх перебування в опломбованому причепі, що свідчить про відсутність суб'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-1 КУпАП.
Суд зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення, не може бути єдиним доказом вчинення адміністративного правопорушення.
Взявши до уваги відсутність доказів, на підтвердження вини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), суд вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247 ч.1 п.1, 283-284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-1 КУпАП, закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником.
У випадку пропуску зазначеного строку з поважних причин (в тому числі через несвоєчасне отримання копії постанови особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час винесення постанови) цей строк за заявою особи може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя
Постанова набрала законної сили «__»___________2021 р.