Дата документу 04.03.2021
Справа № 501/654/21
3/501/437/21
04 березня 2021 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Вергопуло К.В.,
за участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшливід ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, який є військовослужбовцем військової частини № НОМЕР_1 , має військове звання «прапорщик», обіймає посаду інспектора прикордонної служби 2 категорії - інструктор кінологічного відділення ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеського прикордонного загону, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-18 ч.2 КУпАП,
25 січня 2021 року, о 1335 годин, у пункті пропуску «Чорноморський рибний порт» інспектор прикордонної служби 2 категорії - інструктор кінологічного відділення ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » пр-к ОСОБА_1 порушив правила несення прикордонної служби, а саме: здійснив не ретельний огляд транспортного засобу закордонного прямування і вантажів, чим порушив п.21 розділу 5 глави ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПС України, затвердженої Наказом МВС України від 19.10.2015р. №1261 та п.п.«в» п.4 Наказу Адміністрації ДПС України від 22.04.2011р. №260 «Про організацію та здійснення огляду транспортних засобів».
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якому були роз'яснені права, передбачені ст.ст.59, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП (а.с.31), свою вину визнав повністю, у вчиненому розкаявся, просив строго не карати.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до п.21 розділу 5 глави ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПС України, затвердженої Наказом МВС України від 19.10.2015р. №1261 під час виконання завдань прикордонний наряд з огляду транспортних засобів зобов'язаний:ретельно оглядати транспортні засоби закордонного прямування і вантажі, що перевозяться на них, з метою виявлення правопорушників, схованок та інших місць у транспортних засобах і вантажах, в яких можуть бути заховані зброя, наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, боєприпаси, вибухові речовини, матеріали і предмети, заборонені до переміщення через державний кордон;проводити ідентифікацію автомобільних транспортних засобів з метою виявлення серед них викрадених або таких, що перетинають державний кордон з порушенням законодавства України;у разі виявлення несправних пломб, пошкодження упаковки, інших ознак проникнення людей в опломбовані транспортні засоби, контейнери, вантажі вживати належних заходів для їх комісійного розкриття й огляду;під час огляду не допускати порушень заходів безпеки та пошкоджень транспортних засобів і вантажів.
Згідно з пп.«в» п.4 Наказу Адміністрації ДПС України від 22.04.2011р. №260 «Про організацію та здійснення огляду транспортних засобів'контроль першої лінії забезпечувати шляхомзастосування технічних засобів прикордонного контролю для оглядутранспортнихзасобів.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується наданими суду матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення ПдРУ №203154 (а.с.1), письмовими поясненнями порушника (а.с.2), наказом від 08.02.2021 №85-АГ про результати службової перевірки (а.с.3-5), висновком службового розслідування (а.с.6-23), витягом з книги обліку особового складу ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (а.с.24), витягом з книги прикордонної служби ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (а.с.25), витягом з наказу від 09.07.2020р. №246-ОС про призначення на посаду (а.с.26), листом Верховного суду від 13.07.2018 р. N 60-1543/0/2-18 (а.с.27).
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями, що виразились у порушенні правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України в умовах особливого періоду, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-18 ч.2 КУпАП.
Водночас, відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення не становить великої суспільної небезпеки, не завдало суттєвих збитків державним, суспільним або приватним інтересам, особу порушника, який є багатодітним батьком (а.с.35-37), заохочення за місцем несення служби (а.с.33), попередні показники виявлення заборонених предметів та речовин під час несення служби (а.с.38-44), відсутність обставин, що обтяжують відповідальність порушника, а також обставину, яка її пом'якшує - шире каяття, суд вважає, що вчинене правопорушення є малозначним, тому на підставі ст.22 КУпАП порушника слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо нього - закрити.
Керуючись ст.ст.22, 38, 247, 283-284 КУпАП,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-18 КУпАП, на підставі ст.22 КУпАП у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити на підставі ст.284 ч.2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої винесено постанову, її представником, захисником.
У випадку пропуску зазначеного строку з поважних причин (в тому числі через несвоєчасне отримання копії постанови особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час винесення постанови) цей строк за заявою особи може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором лише у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною другою статті 250 цього Кодексу.
Суддя
Строк пред'явлення постанови до виконання згідно
Закону України «Про виконавче провадження»
Постанова набрала законної сили «__»________2021 р.